Ustroń sanatorium Równica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Wydaje mi się, że skrót którym wszyscy chodzą, wychodząc z budynku w lewo przez park i na wprost przez teren wokół kościoła.. Cały czas na dół. Co do tego źródełka to przechodzę obok tej ścieżki prowadzącej do niego niemal codziennie, bo idąc tym skrótem w dół muszę obok niego przejść. Inaczej się nie da. O innym skrócie nie słyszałem. Idąc dalej w lewo od tego skrótu musiałbyś wyjść chyba nad Wisłą, a tak to wychodzę kilka metrów przed mostem na Wiśle. Podejrzewam, że o tym skrócie mówisz.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1383
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Pancernz »

możliwe popatrze na mapę może ten sam a tam mijasz jakiś park linowy z lewej czy jak pisałem do paintbola ? nie widzę go w google mapach ale albo jest to na wysokości pijalni wód lub z google widzę jakiś znak stoi ,że przejścia nie ma może zlikwidowane ? no ale mniejsza z tym dróg jest kilka jak wszędzie :)
Kadulja
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 17 sty 2018 14:20
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Kadulja »

zbigniew165 pisze: 11 sty 2018 19:49 Będę pisał tylko o zabiegach i badaniach oraz warunkach pobytu (...)
Dzień dobry!
Ponieważ jestem tu bardzo świeża, to mam zablokowaną możliwość pisania prywatnych wiadomości.
Ja się do sanatorium nie wybieram, ale w przyszłą środę moja mama ma się zameldować na Równicy i staram się ją wyposażyć jak najlepiej.
1) Czy udało Ci się może podsłuchać jak też to ten internet sanatoryjny działa? Co prawda mama z telewizora korzystać nie będzie, ale internet to by się jej przydał. Filmów czy seriali raczej nie zamierza oglądać, ale poczytać wiadomości i pomailować to i owszem.
2) Jak też wygląda teraz otoczenie sanatorium pod zimową pierzynką? - czy jest na tyle zadbane i odśnieżone, że wątła kobieta taka "tuż po dwudziestym pierwszym" roku życia a jeszcze nie siedemdziesięcioletnia da radę pospacerować nie ryzykując ugrzęźnięcia w śniegu? :lol:
Pozdrawiam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Witam cię Kadulja, Na temat internetu napiszę ci jutro, bo zapytam o szczegóły na naszej recepcji. która się tym zajmuje. Co do pogody to dopiero teraz zaczął sypać śnieg. Jeszcze po obiedzie spacerowaliśmy normalnie , bez śniegu, ale o to bym się nie martwił, bo mają tu dobre służby u na pewno wszystko będzie odśnieżone. Jutro ci również napiszę jaka jest sytuacja wokół sanatorium Równica i w całym Ustroniu, bo mamy zamiar ok. 11.00 przejść się na miasto. Tak że czekaj na moją relację, na pewno jutro się odezwie. Nie musisz pisać na priv. Pisz na forum, bo informacje przydadzą się innym szykujących się do wyjazdu. Ja kończę pobyt w przyszły czwartek. Pozdrawiam.
Kadulja
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 17 sty 2018 14:20
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Kadulja »

zbigniew165 pisze: 17 sty 2018 18:37 Na temat internetu napiszę ci jutro, bo zapytam o szczegóły na naszej recepcji.
Dziękuję Ci bardzo za ekspresową odpowiedź. Nie chcę Cię kłopotać wycieczkami na recepcję, bo o to możemy dopytać sami choćby telefonicznie. Raczej chodziło mi o opinię kuracjuszy- czy do przeglądania "prasówki" i korespondencji mailowej sanatoryjny net wystarcza. A jeśli żadne ploteczki do Ciebie nie dotarły, to po prostu kupię kartę i po kłopocie.
Zaskoczyłeś mnie tym, że w Ustroniu sypnęło śniegiem dopiero dzisiaj. W Katowicach zima pojawiła się nieśmiało już wczoraj.
Pozdrawiam i dziękuję za Twoją relację. Będę śledzić jej ciąg dalszy.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Zrobię wywiad u kuracjuszy, posiadaczy tych kart do internetu, żeby udzielić ci informacji co do jego odbioru w obiekcie Równicy. Odnośnie pogody , to sypało może nie całą godzinę i już nie pada, jest 0 stopni.
Kadulja
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 17 sty 2018 14:20
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Kadulja »

zbigniew165 pisze: 17 sty 2018 19:59 Zrobię wywiad u kuracjuszy, posiadaczy tych kart do internetu, żeby udzielić ci informacji co do jego odbioru w obiekcie Równicy.
Będę bardzo wdzięczna. A może i poza mną komuś się taka informacja przyda.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: nika7 »

Witaj Kaduljo,jeśli chcesz aby mama korzystała z internetu w pokoju trzeba wykupić dostęp, niestety nie wiem jak jest z zasięgiem gdyż korzystałam ze swojego. Przy wejściu są stanowiska gdzie można bezpłatnie skorzystać z internetu, ale często są one zajęte, więc najrozsądniej byłoby zakupić mamie dostęp u swojego operatora. Pozdrawiam i życzę udanego pobytu dla mamy :kwiat:
Kadulja
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 17 sty 2018 14:20
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Kadulja »

nika7 pisze: 18 sty 2018 09:49Pozdrawiam i życzę udanego pobytu dla mamy :kwiat:

Dzięki Niko7 .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Kadulja co do internetu w Równicy, to jest płatny 10 zł. za tydzień. dostaniesz kartę z hasłem i możesz działać, ale przy samym przeglądaniu stron działa dobrze, przy ściąganiu i wysyłaniu już wolniej i nie jest to szybkość rewelacyjna. Ja mam swój z T-mobile i działa normalnie. Co do pogody, to już jest po śniegu, który stopił się. Wiatru w chwili obecnej nie ma, a na termometrze 0 stopni.
ODPOWIEDZ