Ustroń sanatorium Równica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: forumowicz »

Sylwia korzystałaś ze spa? interesują mnie też wycieczki zorganizowane,korzystałaś z nich i czy możesz coś polecić? bo te we własnym zakresie to wiadomo, zależy czy na chętnych się trafi.
martka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 19 lut 2018 10:00
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: martka »

witam, otrzymalam skierowanie NFZ do Rownica Ustron. Czy ktos mial przebywal rehabilitacje w ramach ortopedii? Chcialabym sie dowiedziec o fizjoterapeutow i lekarzy ortopedow? Ktos cos jakies dowiadczenia?
dodatkowo chcialam spytac o wycieczki zorganizowane- czy sa i jesli tak to dokad?:-) dziekuje i pozdrawiam
forumowicz

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: forumowicz »

A ja jeszcze chciałam sie dopytać czy jest kriokomore i czy dostępna dla kuracjuszy nfz-towskich.
Martka w jakim okresie jedziesz?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Martka w Równicy jest kriokomora w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia, gdzie będziesz miała wszystkie zabiegi. Nie wiem jak jest z dostępnością, bo byłem na pulmonologi ZUS, a to schorzenie dyskwalifikuje do korzystania z takiego zabiegu. Co do wycieczek, to w głównym wejściu do Równicy jest stolik biura turystycznego przy którym wywieszony jest plan wycieczek z podaniem ceny, terminu i miejsca do którego jest wycieczka. Moja sąsiadka zaliczyła wszystkie możliwe, jak na turnus ZUS, czyli w sumie 7 wycieczek. My mieliśmy tylko możliwość brania w nich udziału tylko w sobotę po obiedzie i w niedzielę od śniadania oczywiście ze względu na dużą ilość zabiegów 144. Ty z NFZ będziesz miała tylko 54 zabiegi i wolną sobotę i niedzielę. Nie korzystałem z tych wycieczek, ale wiem, że jedna z nich trwała od śniadania tj. 8.30 do 20.00 w niedzielę i jechali do Czech, gdzieś blisko naszej granicy. Co zwiedzali nie wiem, ale przywieźli na pewno alkohol i czekolady studenckie i inne słodycze. Wiem, że była też wycieczka do Cieszyna, Wisły, na Równicę. Wycieczka jechała podstawionym pod samo wejście autokarem, chyba takim na ok. 30 miejsc, który wyglądał na nowy. Także możesz liczyć na dużą ilość tych wycieczek i nie są one takie drogie. Zapomniałem, że przy stoliku tego biura turystycznego jest informacja, kiedy będzie ich pracownik, który zajmuje się zapisywaniem i opłatami za wycieczki. To wszystko, co w tym temacie wiem. W Równicy byłem cały styczeń 2018 r. Życzę dobrej kuracji i zwiedzania.
forumowicz

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: forumowicz »

super. Biorę wszystkie.

odpowiedź nie do mnie kierowana ale też dziękuję.

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: sztani »

Wycieczki organizuje Biuro Watra z Ustronia . dzwoniłem i pytałem o okres kiedy ja będę tj. od 08-01.05 . Pani uprzejmie powiedziała ,że do Pragi będzie w kwietniu ,dokładnie 29.04 a oprowadzającym ma być sam P. Leszek Mazan Koszt 170 złotych (drogo chyba ze względu na przewodnika L Mazana )) wszystko co organizują jest na ich stronie i oni współpracują z Sanatorium Równica oraz innymi sanatoriami na terenie Ustronia. Piszę bo tez jestem ta formą spędzenia wolnego czasu zainteresowany. Pusia jest w czym wybierać :) W sezonie wysokim włączają się też inne iura podróży ale póki co to tylko Watra lub prywatnie.
forumowicz

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: forumowicz »

Biorę wszystkie jakie sa da. Jadę z NFZ-tu wiec mam nadzieję że zabiegi bede miała rano. Więc moze na jakieś popołudniowe tez sie załapie. I w fajnym okresie jedziemy, ja tam bede do 08.05 czyli przez cały długi weekend :D
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Jeszcze macie na mieście dwa lub trzy biura turystyczne zajmujące się organizowaniem wycieczek dla kuracjuszy sanatoriów w Ustroniu. Jest dla kogo organizować wycieczki, bo jednocześnie w sanatoriach przebywa razem z Równicą ponad dwa tysiące kuracjuszy, a sama miejscowość nie jest duża. Są jeszcze hotele i pensjonaty, kwatery prywatne.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: sztani »

Pusia daj jakiś namiar (brak priv :( ) bo przecież będziemy w podobnym terminie i razem można coś zobaczyć :) mogłem wybrać maj (bo jeszcze
składałem w starym roku :) ) ale kolega miał zaklepaną wycieczkę w tym okresie i wziąłem kwiecień . Mój termin to 08.04-01.05 wkradł się chochlik :)
cały długi weekend to mało zabiegów bedziesz miała ale na zwiedzanie jak znalazł :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Sztani weekend nie ma tu nic do rzeczy. Zabiegów musi mieć 54 i za tyle płaci NFZ. Rozłożą to na karcie zabiegowej tak, że liczba się będzie zgadzać. Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia /UIZ/ pracuje do godz. 16.00 i wykonuje dziennie 6 tys. zabiegów. Tak, że spokojna głowa, dają radę tym bardziej, że karty zabiegowe pisze program komputerowy. W gorszej sytuacji będziesz ty ze 144 zabiegami, które są rozłożone nawet na popołudnie i wieczór, ale dla zusowców jest to normalka i każdy z nas dobrze o tym wie.
ODPOWIEDZ