Ustroń sanatorium Równica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
martka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 19 lut 2018 10:00
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: martka »

Hej bardzo dziekuje za info. Cudnie ze taki wybor😊 Licze ze czasu starczy na wszystko. martwi mnie ta ilosc zabiegow wykonywana przez jedna jednostke bo wrozy kolejki.☹ Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam 😊
martka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 19 lut 2018 10:00
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: martka »

Hej bardzo dziekuje za info. Cudnie ze taki wybor😊 Licze ze czasu starczy na wszystko. martwi mnie ta ilosc zabiegow wykonywana przez jedna jednostke bo wrozy kolejki.☹ Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam 😊
martka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 19 lut 2018 10:00
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: martka »

Pusia jade na caly kwiecien. To jest szansa na spotkanie? :-)
forumowicz

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: forumowicz »

Tak. tylko ja będę dopiero 17 kwietnia. Do tego czasu na pewno zdążysz nawiązać wiele znajomości i zaliczyć wycieczkę weekendową (14-15.04).
pozdrawiam i do zobaczenia.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Martka żadnych kolejek do zabiegów. Po dwóch trzech dniach będziesz mogła większość zabiegów zrobić wcześniej. Zależy jak szybko ogarniesz się po przyjeździe do Równicy. Są zabiegi jak np. masaż, których się za bardzo nie przyspieszy, ale jak odsiedzisz pod gabinetem ok. 40 min. to okienko się znajdzie i też można taki zabieg zrobić przed wyznaczoną godziną. Niech liczba zabiegów w UIZ cię nie przeraża, bo wszystko jest tam dobrze zorganizowane, a personel przykłada się do pracy. Nikt w kolejce za długo nie czeka. Dacie radę ze swoją małą liczbą zabiegów z NFZ.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: sztani »

Czas na podsumowanie jeszcze przyjedzie ale jedno co mnie zastanowiło to ilość zabiegów W pozycji gimnastyka przyrzadowa jesień aż 60 ilość całości to 147 :) :) . Nigdy tył nie miałem będąc z ZUS . Ale wracając do sedna sprawy .Te to po prostu liczenie każdego ćwiczenia osobno np. Ćwiczenie z kijem ,na siedząco ćwiczenie rękoma na rowerku , toczenie przy ścianie piłki, ( nie wiem nawet jak fachowo nazwac) zdziwilo mnie ze każde z których wymieniłem jest nie zbiorowo osobno pisane i zaliczane ,nikt nie ma zabiegów mokrych 70 procent to wszelkiego rodzaj gimnastyki tak zbiorowe jak i indywidualne .sorki za pisownię Ale piszę na tablecie i brak wprawy :) ważne ,ze pogoda dopisuje i zakwasy się pojawiły gdyż spacerów I chodzenia nie ma końca. Wszystkie wycieczki weekendowe do Czech czy Wiednia po cichu jest zakaz dla ZUSowcow dł mnie śmieszne i dziecinne po kraju ile chcesz za granicę nie .pisze tu tylko o Rownicy.
forumowicz

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: forumowicz »

Sztani, wydaje mi się , że taka pełna opinia jest lepsza , ponieważ te takie "szczątkowe" gubią się , no chyba , że odpowiadamy na czyjeś pytania.
Czekamy na koniec Twego turnusu i ocenę :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: kuty »

Sztani.....ale pogodę trafiłeś idealną...!! :)
Nic, tylko spacerki i zwiedzanie.

Miłego wypoczynku. :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: darek »

Te to po prostu liczenie każdego ćwiczenia osobno np. Ćwiczenie z kijem ,na siedząco ćwiczenie rękoma na rowerku , toczenie przy ścianie piłki, ( nie wiem nawet jak fachowo nazwac) zdziwilo mnie ze każde z których wymieniłem jest nie zbiorowo osobno pisane i zaliczane ,nikt nie ma zabiegów mokrych 70 procent to wszelkiego rodzaj gimnastyki tak zbiorowe jak i indywidualne .

Rozmawiałem n/t zabiegów z Kolegą który rownież jest na tzw prewencji rentowej ZUS ale w Krynicy
Zabiegi z grupy GIMNASTYKA to wg zleceń ponad 50% zabiegów
Wodnych ma CAŁE 5 z liczby na błaganie u lekarza i na podstawie zaleceń lekarza rodzinnego
Może to opcja OSZCZĘDNOŚCI -co niestety smutne jest odnośnie Rehabilitacji
ok
Relaksacja , czy pogadanki pomagają ale wykorzystanie fizykoterapeutów szybciej pomogło by aby wrócić do pełnej dyspozycji mowa tutaj o schorzeniach ruchowych
Wudocznie oszczedzenie dotarło już do ZUS
forumowicz

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: forumowicz »

Darku , kiedyś to już mówiłam , ale to rozdzielanie zabiegów nie jest wymysłem ZUS-u jako instytucji , to jest oszczędność ośrodków . W warunkach , które trzeba spełnić bezdyskusyjne jest , że mają być takie i takie zabiegi (literalnie nazwane) ale o ich zadysponowaniu decyduje lekarz w ośrodku . Od niego zależy czy na turnusie powiedzmy 150 osobowym będzie zaordynowane 10 basenów, czy 70 (oczywiście w sytuacji gdy basen jest poza ośrodkiem), tak samo z masażem czy borowiną (to są dość drogie zabiegi) . Rozdzielają co tylko mogą z akcentem na gimnastykę .
ODPOWIEDZ