Piast Iwonicz Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Dorkambz
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 28 lut 2017 16:13

Piast Iwonicz Zdrój

Post autor: Dorkambz »

Byłam w Piaście i chcę podzielić się swoją opinią. Panie i Pan od zabiegów kompetentni, sympatyczni, bardzo serdeczni, są to młodzi ludzie sumiennie wykonujący swoją pracę. Panie pielęgniarki i z recepcji również, lekarze, no cóż, jak to lekarze, niewiele ich iteresujemy. Natomiast Pani dyrektor, to temat rzeka. Ów Pani jest wyjątkowo bezczelna i złośliwa. Już dawno powinna iść na emeryturę. Ośrodek przez nią prowadzony podupada. Zaniedbany, byle jaki, kolory ścian to jakiś koszmar, wystrój wnętrz świadczy o bezguściu i braku wyczucia. Wszędzie widać brak dobrego gospodarza. Tutaj czas zatrzymał się na Gierku. Pani Dyrektor, niech się Pani przejdzie do np. Sanvitu, Górnika, to Pani zobaczy jak wygląda dobrze zarządzany ośrodek, jaki jest wystrój, kolory ścian itd. Trzeba iść z duchem czasu Pani Dyrektor, a jak się nie potrafi, to trzeba zrobić miejsce innym, młodszym.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Piast Iwonicz Zdrój

Post autor: Suzen »

W "Piaście" z pewnością przydałby się generalny remont.
Pokoje zimą są chłodne i nie jest w nich miło przebywać.
Panią dyrektor należy omijać szerokim łukiem,a pobyt sanatoryjny będzie należał wtedy do bardzo udanych. :D 8-)
tadzio_50
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 13 kwie 2015 22:48
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Piast Iwonicz Zdrój

Post autor: tadzio_50 »

Witam.
Ja opisałem ten ośrodek w ubiegłym roku w maju. Mimo, że byłem już w kilku, a nawet kilkunastu ośrodkach, to była to moja pierwsza i jak na razie jedyna negatywna opinia. Dotyczyła ona głównie pani dyrektor. Jak czytam, to nic się w tym temacie nie zmieniło. Ta pani jest przemądrzała, zarozumiała, arogancka, uważa że zjadła wszystkie mądrości, a kuracjuszy traktuje jako zło konieczne.
Mam pytanie, czy nadal zabiegi odbywają się tylko w godzinach popołudniowych?

Pozdrawiam T.
Pelusia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 04 kwie 2014 23:06
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Piast Iwonicz Zdrój

Post autor: Pelusia »

Jestem obecnie na turnusie NFZ w Piaście i to co piszecie jest niestety prawdą. Kompletna beznadzieja, pokoje koszmarne, brudno, w łazience grzyb, szafy skurzone,pod tapczanami nie sprzątano od wieków. Dobiło mnie ubieranie pościeli, nie dość, że każda poszewka z "innej parafii" to jeszcze dziurawe. Po prostu woła to o pomstę do nieba. Zabiegi najtańsze jakie mogą być- lekarz tłumaczy ograniczeniami NFZ-u. Jakaś paranoja. Mam wrażenie ,że śląski NFZ skierował mnie tu za karę. Totalna porażka. Zabiegi tylko popołudniami, rano czas wolny. Za wszystko trzeba nieźle zapłacić- tv 110 zł, parking ( kawałek ugoru) 160 zł, godz. internetu 3 zł, papier toaletowy ( szary, najgorszy gatunek) 1 zł. Naprawdę dziwię się, że NFZ posyła tu swoich pacjentów-zamiast się wykurować to tylko się człowieku zdenerwujesz. Szkoda słów.
2xkk
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 26 mar 2014 19:14
Oddział NFZ: Śląski

Re: Piast Iwonicz Zdrój

Post autor: 2xkk »

Witam !
Niestety to prawda , właśnie wróciłem z turnusu w Piaście. Wystrój przypomina lata 70-80, malarz który malował wnętrza chyba był "pod wpływem " wszechwładnej Dyrektorki- takie same klimaty.Zabiegi sanatoryjne standard z każdej przychodni rehabilitacyjnej, z typowych zdrojowych miałem tylko kąpiel solankową, okłady borowinowe. Jedynie młodzi rehabilitancji byli ok. , pomimo popołudniowych zabiegów, można było sprawnie zaliczyć listę zabiegów. Sanatorium w sumie jest w ładnym miejscu, wystarczyło by dokupić nowych łóżek, zmienić wystrój, zmienić godziny zabiegów oraz wykorzystać lokalne wody... ale nie za kadencji obecnej Dyrektorki( to jest oddzielny rozdział ). Jedynie co uratowało turnus to piękna słoneczna przez trzy tygodnie pogoda. Pikanterii temu sanatorium dodają wszędzie rozwieszone zakazy m.in. w przypadku awarii windy obciążeni zostaną oczywiście kuracjusze, jeżeli wsiądzie ich więcej niż 6 osób, nawet stare dywaniki , które maja chyba z 40 lat zostały wycenione na 246 zł ( uważam , że jak za antyki to trochę mało !!! :lol: ). Współczuję kuracjuszom w przypadku zimna i złej pogody: w pokojach TV- 14 cali za 110,7 zł z małym pakietem programów ( ale co na nim można zobaczyć !!! ), internet - wi-fi działa tylko przy recepcji, kawiarnia zamknięta ( odbyły się w turnusie 3 wieczorki ). Ale dosyć "narzekania" podobno w innych ośrodkach w Iwoniczu Zdroju mieli jeszcze gorzej : Wisła, Biały Orzeł.
jeni42
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 684
Na forum od: 28 gru 2013 10:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Piast Iwonicz Zdrój

Post autor: jeni42 »

2xkk pisze: 10 maja 2018 21:32 Witam !
Niestety to prawda , właśnie wróciłem z turnusu w Piaście. Wystrój przypomina lata 70-80, malarz który malował wnętrza chyba był "pod wpływem " wszechwładnej Dyrektorki- takie same klimaty.Zabiegi sanatoryjne standard z każdej przychodni rehabilitacyjnej, z typowych zdrojowych miałem tylko kąpiel solankową, okłady borowinowe. Jedynie młodzi rehabilitancji byli ok. , pomimo popołudniowych zabiegów, można było sprawnie zaliczyć listę zabiegów. Sanatorium w sumie jest w ładnym miejscu, wystarczyło by dokupić nowych łóżek, zmienić wystrój, zmienić godziny zabiegów oraz wykorzystać lokalne wody... ale nie za kadencji obecnej Dyrektorki( to jest oddzielny rozdział ). Jedynie co uratowało turnus to piękna słoneczna przez trzy tygodnie pogoda. Pikanterii temu sanatorium dodają wszędzie rozwieszone zakazy m.in. w przypadku awarii windy obciążeni zostaną oczywiście kuracjusze, jeżeli wsiądzie ich więcej niż 6 osób, nawet stare dywaniki , które maja chyba z 40 lat zostały wycenione na 246 zł ( uważam , że jak za antyki to trochę mało !!! :lol: ). Współczuję kuracjuszom w przypadku zimna i złej pogody: w pokojach TV- 14 cali za 110,7 zł z małym pakietem programów ( ale co na nim można zobaczyć !!! ), internet - wi-fi działa tylko przy recepcji, kawiarnia zamknięta ( odbyły się w turnusie 3 wieczorki ). Ale dosyć "narzekania" podobno w innych ośrodkach w Iwoniczu Zdroju mieli jeszcze gorzej : Wisła, Biały Orzeł.
Proszę, nie strasz mnie... Mam turnus w Wiśle od 27.07-19.08. Mówisz, że jeszcze może być gorzej? Mam nadzieję, że chociaż towarzystwo dopisze, bo jeżeli nie, to będzie całkowita porażka. Pozdrawiam Jasia
jeni42
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 684
Na forum od: 28 gru 2013 10:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Piast Iwonicz Zdrój

Post autor: jeni42 »

Pelusia pisze: 19 kwie 2018 20:47 Jestem obecnie na turnusie NFZ w Piaście i to co piszecie jest niestety prawdą. Kompletna beznadzieja, pokoje koszmarne, brudno, w łazience grzyb, szafy skurzone,pod tapczanami nie sprzątano od wieków. Dobiło mnie ubieranie pościeli, nie dość, że każda poszewka z "innej parafii" to jeszcze dziurawe. Po prostu woła to o pomstę do nieba. Zabiegi najtańsze jakie mogą być- lekarz tłumaczy ograniczeniami NFZ-u. Jakaś paranoja. Mam wrażenie ,że śląski NFZ skierował mnie tu za karę. Totalna porażka. Zabiegi tylko popołudniami, rano czas wolny. Za wszystko trzeba nieźle zapłacić- tv 110 zł, parking ( kawałek ugoru) 160 zł, godz. internetu 3 zł, papier toaletowy ( szary, najgorszy gatunek) 1 zł. Naprawdę dziwię się, że NFZ posyła tu swoich pacjentów-zamiast się wykurować to tylko się człowieku zdenerwujesz. Szkoda słów.
Pelusia, mam nadzieję, że zrobiłaś zdjęcia. Warto wrzucić na forum sanatorium, ewentualnie wysłać do Oddziału NFZ,czy ZUS. Może nie zdają sobie sprawy z tego, co się tam dzieje. Brud i grzyb to jest niedopuszczalne. A może oddział Sanepidu by się tym zainteresował?
Mimo wszystko życzę wspaniałego wypoczynku, Pozdrawiam Jasia
Pelusia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 04 kwie 2014 23:06
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Piast Iwonicz Zdrój

Post autor: Pelusia »

Wróciłam i zamierzam wysłać do NFZ zażalenie na ten ośrodek. Jedyne co zrekompensowało mój pobyt to wspaniała pogoda, wyśmienita lokalizacja budynku ( bezpośrednio nad parkiem zdrojowym) i oczywiście rewelacyjne towarzystwo :D Poznałam dużo fantastycznych ludzi, którzy dzielili tę " niedolę" i z humorem potrafili rozładowywać wszelkie ciężkie chwile. Dziękuję wszystkim kuracjuszom Piasta za wspólnie spędzone trzy tygodnie i pozdrawiam cieplutko :serce: :serce: Do zobaczenia za 4 lata ( jak dobrze pójdzie) :D
Awatar użytkownika
Kornelia123
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 06 lip 2018 16:22
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Piast Iwonicz Zdrój

Post autor: Kornelia123 »

Czy w sanatorium Piast w Iwonicz Zdrój są nadal zabiegi tylko popołudniu?
Awatar użytkownika
Kornelia123
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 06 lip 2018 16:22
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Piast Iwonicz Zdrój

Post autor: Kornelia123 »

Jak oceniacie pobyt w Piast Iwonicz Zdrój? czy są organizowane wycieczki?
ODPOWIEDZ