Co sadzicie o sanatorium Lesnik w Sopocie...

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Re: Co sadzicie o sanatorium Lesnik w Sopocie...

Post autor: forumowicz »

a tyle na tym Leśniku " psów nawieszali " a tu widać nie taki :twisted: straszny , jak go malują :P :mrgreen:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Co sadzicie o sanatorium Lesnik w Sopocie...

Post autor: Duszyczka »

Waldeklat45 pisze: 09 lis 2018 14:22 a tyle na tym Leśniku " psów nawieszali " a tu widać nie taki :twisted: straszny , jak go malują :P :mrgreen:
Waldku...nie jest taki strasznyJa byłam już skłonna zrezygnować wtedy z tego wyjazdu po naczytaniu się info na jego temat.Na szczęście nie zrobiłam tego.Tam widać powoli coś remontują i udoskonalają.Rozpisywano się że nie można do kawiarni dostać się na parkietoterapię.Wręcz przeciwnie.Chętnych brak bo wszyscy maszerują do centrum.Wiadomo...ciepłe pory roku mają swój urok.Za to.jeśli ktoś ma narty biegowki zimą polecam je zabrać .Oczywiscie jeśli jest śnieg. :D Kijki również są wskazane .Mają tak ich mało do wypożyczania.Ludzie często chodzą z takimi własnej roboty z gałęzi.Albo przed wyjazdem tam zakupić.Warto.Lokalizacja pozwala tam na długie wyprawy na tym sprzęcie. Autobusy spod samego ośrodka pozwalają na własną rękę zwiedzić całe Trójmiasto. Uważać tylko trzeba z biletami przy zakupie.Miasta mają inne bilety. Trzeba pytać w kiosku.Osobiście jeśli ktoś nie jedzie swoim autkiem a lubi zwiedzać radzę zakupić bilet okresowy.Tylko wypytać się trzeba dokładnie w zależności na jaką strefę.Wycieczki również są z przewodnikiem.Cen już nie pamiętam. Nie bójmy się tam jechać.Najważniejszy jest stan ducha i towarzystwo.W kwestii zabiegów proponuję wyczytać na ich stronie wczesniej jakie są i negocjować przy wizycie u lekarza. Wiadomo.jak wszędzie. Najczęściej dają w pierwszej kolejności te najtańsze a mają tam ich ogromny wybór. Te fajniejsze zostawiają w razie czego komercyjnym. Sposób praktykowany wszędzie.
Ciepliczanin_46
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 28 kwie 2017 16:08
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Co sadzicie o sanatorium Lesnik w Sopocie...

Post autor: Ciepliczanin_46 »

Dzień dobry,
jedziemy z żoną do tego sanatorium od 12 marca. Może ktoś tam aktualnie przebywa lub niedawno wrócił.
Czy wszystkie zabiegi są na miejscu, jakie jedzenie, jakie pokoje ?
Bardzo proszę o świeże opinie.
Pozdrawiam
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Co sadzicie o sanatorium Lesnik w Sopocie...

Post autor: Duszyczka »

My byliśmy na przelomie marzec-kwiecień 2018 czyli rok temu.Jest to jeden budynek więc wszystko jest na miejscu.Zabiegi na niskim parterze.Bardzo zróżnicowane i duży wybór. Po remoncie.Najlepiej poczytać na ich stronie.Pokoje komuna ale czyste i również po remoncie większość .Niektóre nawet z obrazkami na ścianach :D Czajniki na kkorytarzachW pokohach kubki i talerze.Telewizory płaskie. Prawie wszystkie pokoje z ładnymi balkonami z widokiem na las.Jedzenie bardzo smaczne.Kilka diet.
Szkoda tylko że basen przerobiono na minitężnie. :(
Ciepliczanin_46
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 28 kwie 2017 16:08
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Co sadzicie o sanatorium Lesnik w Sopocie...

Post autor: Ciepliczanin_46 »

Dziękuję :)
kuracjuszka2019
Posty: 1
Na forum od: 16 maja 2019 10:41
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Co sadzicie o sanatorium Lesnik w Sopocie...

Post autor: kuracjuszka2019 »

Witam. :D
Mogę prosić o aktualne opinie na temat "LEŚNIKA". Będę wdzięczna .
Pozdrawiam.
Ruda2022
Posty: 1
Na forum od: 15 paź 2022 03:25
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Co sadzicie o sanatorium Lesnik w Sopocie...

Post autor: Ruda2022 »

Byłam w kwietniu 2022r. Sanatorium Leśnik pod względem socjalnym to straszna rudera, w życiu w takim brzydkim pokoju i takiej obleśnej łazience nie byłam. Pamiętam Rumunię z lat 80 to chyba do tych klimatów to można przyrównać. Byle jakie sprzątnie, choć samo sprzatanie można poprawić bo miotły były dostępne. Jednak rozwalające się, zgnite szafy, stoliki spruchniale zniszczone, łóżka rozwalajace sie i odprysujący tynk i zagrzybiale drzwi i kafelki w łazience nie da się opisać. Rudera do generalnego remontu. Wizualnue ohyda a nie sanatorium. Pokoje bardzo małe, nieustawne. Jeden z kuracjuszy odmówił pokoju bo 4 mężczyzn wtoczyli do jednego pokoju. Zrobił awanturę to przenieśli go do dwójki. Jedzenie było smaczne, choć dla mężczyzn mało. Bardzo mało warzyw, owoców brak, podwieczorków brak. O chleb trzeba było się upominać, ale zawsze donosiły. Rehabilitacja mokra czyli wanny-nieczynne. Poza tym dziewczyny w rehabilitacji mile i ugodowe. Dojazd do morza autobusem, co poltorej godziny i zazwyczaj 1,5 km przed sanatorium. Aby tam jechac trzeba miec zdrowe nohi do chodzenia pod gorke. Atmosfera była fajna. Najbardziej wypełnione buły kosze z zielonymi workami.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4073
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Co sadzicie o sanatorium Lesnik w Sopocie...

Post autor: Bibi2 »

Nie byłam , nie wiem , ale ważne są opinie , na nich wyrabiamy wiedzę o danym ośrodku ,
dziękuję Ruda :)
alisie68
Posty: 2
Na forum od: 10 lut 2023 21:19
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Co sadzicie o sanatorium Lesnik w Sopocie...

Post autor: alisie68 »

Witam
bardzo proszę o aktualne opinie na temat sanatorium Leśnik w Sopocie. Mam termin 25.04.2023 do 17.05.2023 po odesłaniu skierowania do Świeradowa Zdrój-Dom Zdrojowy. Na forum jestem nowa chociaż to moja czwarta przygoda z przydziałem sanatorium z NFZ. Zawsze ,,grzecznie" jeździłam tam gdzie mnie wysłali; dwa razy Lądek Zdrój w Wojskowym i Polanica Zdrój w Starym Zdroju. Przekopałam chyba wszystkie posty na temat Leśnika.
Na ten moment jestem przerażona. Będę wdzięczna za opinię osób, które były w Leśniku w tym roku.
Awatar użytkownika
Grazia62
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 29 cze 2020 17:17
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Co sadzicie o sanatorium Lesnik w Sopocie...

Post autor: Grazia62 »

Witam.
Proszę o aktualne informacje o Sopot-Leśnik. Mam skierowanie od 25.04.2023 i prawdę mówiąc to, co do tej pory przeczytałam nie nastraja optymistycznie.
Pozdrawiam 🍀
ODPOWIEDZ