Sanatorium z najlepszą borowiną

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: ewiko »

Hm , dotychczas twierdziłam że najlepiej robią :lol: w Połczynie , teraz złozyłam wniosek do sanatorium z prośbą o przydział do Horyńca . Pojadę , zobaczę , ocenię.... Bardzo cenię sobie ten zabieg jak również kąpiele siarkowe. Skoro jest tak jak piszecie to będę bardzo zadowolona.
forumowicz

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: forumowicz »

Okłady borowinowe bardzo sympatycznie wspominam z pobytu w "Jutrzence" w Wieńcu-Zdroju.Czy najlepsze, tego nie wiem, ale na pewno skuteczne :)
Pele
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 04 kwie 2017 15:25
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: Pele »

ewiko pisze:Hm , dotychczas twierdziłam że najlepiej robią :lol: w Połczynie , teraz złozyłam wniosek do sanatorium z prośbą o przydział do Horyńca . Pojadę , zobaczę , ocenię.... Bardzo cenię sobie ten zabieg jak również kąpiele siarkowe. Skoro jest tak jak piszecie to będę bardzo zadowolona.
Zazdroszczę Ci bo Horyniec ma najlepszą borowinę z własnej kopalni odległej parę kilometrów. Po zabiegu koniecznie trzeba skorzystać z min 30 minutowego leżakowania w pomieszczeniach obok, by się za szybko nie schłodzić i oczywiście nie korzystać z kąpieli siarkowych tego samego dnia. Źródła siarkowe też mają tam fantastyczne. A woda zdrojowa z "kranika" na miejscu choć niesmaczna, ale też dużo daje i warto z niej korzystać.
Byłem tam kilka lat temu prywatnie, ale w tym starszym sanatorium pałacyku.
Pozdrowienia :kwiat:
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: emik »

Chciałabym jeszcze słówko dodać do tej wody z kranika, o której napisał Pele. W Horyńcu ta woda nie jest liczona jako zabieg liczony w ramach zabiegów z NFZ-u. Lekarz ordynuje picie wody, ale kranik jest ogólnodostępny. Nie tak jak gdzie indziej, gdzie kilkanaście zabiegów z 54 to picie wody. Bardzo dobrze wspominam Horyniec, bardzo.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: ewiko »

Pele, jeszcze nie ma czego mi zazdrościć , bo przede mną dłłłługaśna kolejka. Nie wiem czy tam dostanę przydział , czy rzucą mnie w innym kierunku. Ale Twoje uwagi są cenne.... dziękuje.
Natomiast jeśli chodzi o picie wody jako zabieg ,to niestety sama na sobie tego doświadczyłam rok temu w Dusznikach. Niepotrzebnie wychyliłam się że jestem wrzodowcem.... i poszło.
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: Bietka »

Potwierdzam Horyniec ma najlepszą borowinę w Polsce( tak wyczytałam i słyszałam tam będąc). To co w Horyńcu jest jednym zabiegiem (całe ciało w borowinie) w innym sanatorium 5 zabiegów nie dałoby rady np. w Kołobrzegu. Marzę o Horyńcu ze względu na tę borowinę a każde inne sanatorium było dla mnie wielkim rozczarowaniem oczywiście pod względem jakości zabiegów.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: gosiam »

Tak jak wcześniejsze wpisy, przyłączam się do borowiny połczyńskiej. Mają swoje pokłady borowinowe. Zabieg polega na tym ze kładziesz się na łóżko na którym "wyrzucono" wiaderko bardzo cieplutkiej borowinki, a drugim wiaderkiem smarują łokcie, biodra, kolana i stopy. Leżysz sobie 20 min. i relaksujesz. Potem prysznic i do pokoju na leżakowanie. Zabiegi są na miejscu, nie trzeba biegać od ośrodka do ośrodka. Co roku jest tam bardzo dużo kuracjuszy z Niemiec. Dla mnie osobiście borowina połczyńska. Obsługa bardzo miła i sympatyczna.
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: Bietka »

Jak wcześniej wyczytałam nie wszędzie w Połczynie tak jest, np. w Podhalu tylko małe plasterki zamiast wiadra z borowiną.
ODPOWIEDZ