Sanatorium z najlepszą borowiną

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
rak1946
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 155
Na forum od: 08 mar 2012 09:12
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: rak1946 »

moim zdaniem najlepsza borowina polczyn zdroj ,ciepla i prosto z wiadra a na rece w korytkach do kwiatow super sprawa bylam dwa razy sanatorium gryf
ela-ela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 322
Na forum od: 02 mar 2011 13:30
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: ela-ela »

Witam. Horyniec - potwierdzam byłam rewelacja. :kwiat:
danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: danka »

Witam! Horyniec posiada własne pokłady borowiny ,która wydobywana jest w miejscowości Podemszczyzna.Podobno posiada jej jeszcze na 50 lat.Byłam w Horyńcu kilkakrotnie,ostatnio kilka dni temu.Uważam,że horyniecka borowina jest super.Natomiast borowina w Iwoniczu jest z ......Horyńca.Polecan Horyniec
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1386
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: Pancernz »

Pojęcie "najlepsza borowina" jest dla każdego bardzo obiektywne dla mnie bo akurat byłem będzie to Ustroń (także własne wydobycie )więc dla każdego będzie to coś innego :)
danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: danka »

Dla mnie osobiście borowina w Ustroniu to bardzo rzadka substancja ,w niewielkim stopniu przypominająca borowinę.Ta z Horyńca jest gęsta,z patykami,prawdziwa borowina.
forumowicz

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: forumowicz »

Każdy region chwali się swoją borowiną są prowadzone badania, które jednoznacznie mówią która borowina ma najwięcej mikroelementów .
Z własnego doświadczenia wiem , że okłady z "prawdziwej' borowiny stosują w Krynicy Zdroju, Połczynie Zdroju (tam chyba jest najlepsza), Wieńcu Zdroju, Szczawnicy. Na moim regionalnym podwórku również są pokłady borowiny , a "serwuje" się ją w Supraślu.
tomaszxyz
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 29 kwie 2017 12:07
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: tomaszxyz »

Dziękuję za te opinie na temat borowiny. Chodziło mi właśnie o takie subiektywne oceny na podstawie własnych doświadczeń. Słyszałem od ludzi, że zabiegi borowinowe im bardzo pomogły.

A ta kąpiel wannowa w Świeradowie, to taka w "błocie", czy taka bardziej w wodzie?
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: bodana2 »

Kąpiele borowinowe są dostępne w wielu sanatoriach. Do wanny z ciepłą wodą szufelką wrzucają borowinę z wiaderka, Ten zabieg jest stosowany zamiast okładów z borowiny dla osób z nadciśnieniem. Okłady borowinowe niestety nie są wskazane dla osób z nadciśnieniem.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: Felice »

Według wielu źródeł najlepsza jest borowina z Horyńca i Połczyna.Niezła jest w Krynicy i Lądku.
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1298
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: woytek »

tomaszxyz pisze:Dziękuję za te opinie na temat borowiny. Chodziło mi właśnie o takie subiektywne oceny na podstawie własnych doświadczeń. Słyszałem od ludzi, że zabiegi borowinowe im bardzo pomogły.

A ta kąpiel wannowa w Świeradowie, to taka w "błocie", czy taka bardziej w wodzie?
Coś w stylu lekkiego błotka ,dwa kubiki na wannę,wystarczy aby zrobić masaż błotem i poleżeć w wyważe
ODPOWIEDZ