Sanatorium z najlepszą borowiną

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: darek »

woytek pisze:
tomaszxyz pisze:Dziękuję za te opinie na temat borowiny. Chodziło mi właśnie o takie subiektywne oceny na podstawie własnych doświadczeń. Słyszałem od ludzi, że zabiegi borowinowe im bardzo pomogły.

A ta kąpiel wannowa w Świeradowie, to taka w "błocie", czy taka bardziej w wodzie?
Coś w stylu lekkiego błotka ,dwa kubiki na wannę,wystarczy aby zrobić masaż błotem i poleżeć w wyważe

Woytku

chyba troszkę ..poniosło gdy przeczytałem...dwa kubiki na wannę :)
nie o to ,ze się wywyższam ,ale ..KUBIK to wg budowlańców metr sześcienny
Super była by to wanna :)

a tak na marginesie Bardzo zazdroszczę Wam tej Borowiny niestety nie wszyscy :( mogą skorzystać z dobrodziejstw.
Raz nawet oszukałem i ...wylądowałem w trakcie moczenia w wannie z borowiną w Krynicy w ..szpitalu
Pele
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 04 kwie 2017 15:25
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: Pele »

Byłem w Horyńcu parę lat temu i maja super borowinę. Po pierwsze z własnej kopalni, po drugie Pani która w łaźni obsługuje borowinę , podjeżdża taczką i nie żałuje "towaru". Naprawdę super. Mam nadciśnienie, ale uregulowane i bez problemu brałem zabiegi. Potwierdzam najlepsza borowina. W Busku była już słabsza, w Świnoujściu tylko plastry, taka namiastka , nazywa się to okładami i chyba służy do wyciągania pieniędzy z NFZ. Jak masz możliwość wyboru to szukaj prawdziwej borowiny, jak nie masz to musisz mieć szczęście.
pysiunia22
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 18 lut 2016 15:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: pysiunia22 »

emik pisze:Zdecydowanie najlepsza borowina, z jaką się spotkałam to ta W Domu Zdrojowym w Horyńcu. nie plasterki, ale borowina przygotowywana na miejscu, wykładana z wiadra na pacjenta. ))
Popieram ;)
forumowicz

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: forumowicz »

Praktycznie w każdym ośrodku sanatoryjnym jest borowina , różnica jest taka , że w niewielu są zawijania borowinowe , bo chyba tylko o tym zabiegu mówimy .
Jeśli chodzi o kąpiele borowinowe , to spotkałam się z dwoma ich rodzajami : właśnie 2,3 kubeczki gęstej borowiny do wanny ale też mała miarka esencji - koncentratu borowiny
Pele
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 04 kwie 2017 15:25
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: Pele »

barbara-g1 pisze:Praktycznie w każdym ośrodku sanatoryjnym jest borowina , różnica jest taka , że w niewielu są zawijania borowinowe , bo chyba tylko o tym zabiegu mówimy .
Jeśli chodzi o kąpiele borowinowe , to spotkałam się z dwoma ich rodzajami : właśnie 2,3 kubeczki gęstej borowiny do wanny ale też mała miarka esencji - koncentratu borowiny
Kwestia zasadnicza to jak szybki to ma być zabieg. Normalnie to obłożenie trwa ok kilkanaście minut, a potem obowiązkowe leżakowanie pod kocem 30 minut. By się "ostudzić". Pozostałe substytuty to szybka obsługa , takie "pendolino" i następny proszę. Plastry i pojemniczki można sobie kupić na pamiątkę w zdrojowym sklepiku. Oczywiście nie twierdzę , że to nic nie daje.
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1296
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: woytek »

Nie znałem tej miary w budownictwie,w moim środowisku kubik to porcja nie określonego wymiaru,w tym wypadku były to dwie szufle gęstej borowiny tak na oko z 10litrow objętość
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11606
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: Atina »

Unormowane nadciśnienie ...z wszego doświadczenia można ordynować zabiegi z borowiną zawijaną.
Napiszcie z własnego doświadczenia :) proszę jak to jest w tym temacie?
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: bodana2 »

Wszystko zależy od lekarza. Decyzja zależy od wywiadu lekarskiego. w którym najczęściej padają pytania o ciśnienie, miażdżycę, żylaki, zmiany skórne. choroby serca oraz inne choroby współistniejące.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: Felice »

Przeciwwskazaniem do zabiegów z borowiną jest niskie ciśnienie krwi. W przypadku nadciśnienia to raczej tylko ciężkie postacie.
tomaszxyz
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 29 kwie 2017 12:07
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium z najlepszą borowiną

Post autor: tomaszxyz »

Dużo się dowiedziałem od Was. Dziękuję za pomoc.

Chciałem jeszcze zapytać, czy możliwe jest otrzymanie takiej borowiny( nie plastrów ), jako zabiegu rehabilitacyjnego, ambulatoryjnego?
Czy komuś z Was lekarz przepisał taki zabieg?
ODPOWIEDZ