Międzywodzie sanatorium Perła

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Tojka »

dzięki Ewucha, nasza przewodniczko :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Fionka »

Dzięki i sorki za pisownie ale busami , tramwajami , okazją pokonywałam 27 km. do domu przez 4 godziny i na telefonie gryzmoliłam. Koleiny takie że aż strach było jechać . Auto w poprzek na torowisku stanęło , bus z przystanku nie ruszył :o :o :o Zima zaatakowała centralną Polskę :roll: :roll:
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Tojka »

LEO-N pisze: 14 mar 2018 21:47 Trojeczka słyszę że chcesz zabrać rower, powiedz dowiadywałaś się czy jest gdzie trzymać dwa kółka?
mam dobre wieśći :)
telefonicznie uzyskalam informację: tak, tak, może pani rower przywieźć, jest możliwość przechowywania
:mrgreen:
tak więc na dzisiaj mam opcję: walizka kurierem, rower do pociągu
ale brak opcji Szczecin_Międzywodzie, bo do busa pewnie mi nie pozwolą wejśc z rowerem ;) trzeba bedzie znowu wykonac telefon :)
LEO-N
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 13 lut 2016 14:44
Staż sanatoryjny: 4

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: LEO-N »

O! To super :lol: Ja jeszcze nigdzie nie dzwonię - czekam na "zaproszenie" z Perły :D
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Tojka »

Pierwszy tydzień pobytu w Perle już za mną :)
Jak zwykle moja opinia będzie w odcinkch ;)
I podkreślam - to moja opinia (nie wiem czy obiektywna ;) ale MOJA).
O Perle w Międzywodziu opinii na tym forum jest bardzo mało albo jeśli są to raczej negatywne.
Ja postrzegam pobyt w Perle in plus :)

dojazd do Międzywodzia ze Szczecina, Świnoujścia, Międzyzdrojów
busy firmy EMILBUS tel. 91/321-31-00; 601-779-082
busy firmy BENKOBUS tel. 703-203-293
PKS (Kamień Pomorski)

Najczęściej kursuje EMILBUS. Podczas pobytu na turnusie można przemieszczać się tymi busami pomiędzy pobliskimi miejscowościami (np do Dziwnowa - najbliższa Biedronka i PoloMarket ;) koszt 3,50 zł w jedną stronę)

d.c.n
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Tojka »

Budynek Perły usytuowany przy samym zejsciu na plażę, równoczesnie bliziutko do sklepów, punktów gastronomicznych, kościoła. Bardzo blisko namiot "kiermasz morski" czyli typowy "chińczyk" - mozna kupic wszelkie przydatne rzeczy (brakujace wieszaki, ściereczki, spinacze do bielizny itp).
Do przystanku autobusowego ok. 10- 15 minut spacerem.
Po drugiej stronie ulicy budka z pysznymi goframi i lodami. Przy zejściu na plażę knajpka z tarasem. Mozna usiąść, co nieco zjeść (albo wypić ;) ) i podziwiać piękna plażę i morze, a wieczorem zachód słońca.
Pokoje bardzo różne, większe/mniejsze, lepiej/gorzej urządzone, jedne z balkonami inne bez.
Najlepsze to chyba te, z balkonów których widać wejście do budynku. Kiepskie (chłodne) te, które sa od strony morza i lasu (ale nie ma widoku na morze, zasłania las na wydmach).
Przykładowy pokój (ten ciut lepszy) na fotkach. W pokoju czajnik, szklanki i łyżeczki - brak talerzyków.
Załączniki
łazienka.jpg
pokoj2.jpg
pokoj1.jpg
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Tojka »

Stołówka przestronna, stoliki 4-o osobowe. Posiłki dla ZUSu podawane na jedną zmianę
śniadanie godz. 8.00, obiad godz. 13, kolacja godz. 17.
przykładowy jadłospis i jedno ze śniadań na zdjęciu (przepraszam za jakość fotki)
Jedzenie dobre i sporo (w odniesieniu do innych sanatoriów np Wielka Pieniawa, Koleczkowo, dawna Etna w Kołobrzegu) Sniadania i kolacje typowo sanatoryjne (jajka, wędlina, serek, plasterki pomidora czy ogórka), ale zauwazyłam, że ciut lepszej jakości wędlina, niż w innych sanatoriach. Bardzo smakuje mi serek - twarożek (w domu raczej tego nie jadam ;) ). Herbata, pseudokakao lub kawa "zbożowa" (wszystkie trzy napoje nie bardzo dobre ;) ) Przepyszne, dobrze doprawione zupy. Drugie dania różnie (dla mnie ciut za mało ziemniaków, ale za to sporo surówek). Zamiast kompotów "sok-napoj" z wodą - słodki (ja nie pijam tego czegoś).
Załączniki
sniadanie.jpg
jadłospis.jpg
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Ewucha »

Witaj Tojka chyba nie jest źle moja koleźanka z pracy jedzie i pytała więc sprawdzam a tu nie ma tragedii jak piszesz ja moze na przyszły rok spróbuje pozdrawiam miłego wypoczynku a pogodę masz cudowną :D
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Tojka »

Ewucha pisze: 21 maja 2018 12:12 pozdrawiam miłego wypoczynku a pogodę masz cudowną :D
sobie zasłuzyłam to mam :lol:

Lekarz - "moja" p. doktor, to dr Nitkowska - przemiła, dowcipna.
Wizyta pierwszego dnia - dość dokładnie miałam sprawdzone dokumenty chorobowe (pierwszy raz się z tym spotkałam w sanatorium). W drugim dniu, gdy otrzymałam karte zabiegową "nie spodobały " mi sie dwa zabiegi. Nie było żadnego problemu, aby je zmienic na inne u lekarza dyżurującego.
Podczas całego turnusu sa trzy zaplanowane wizyty u lekarza. Dodatkowo jak na wszystkich turnusach z prewencji rentowej: treningi relaksacyjne, psychoedukacja i edukacja zdrowotna.
Pielęgniarki - nie ma późno_wieczornego "obchodu"; po kolacji w gabinecie pielegniarek podpisuje sie "liste obecności" - szybko i bezboleśnie :lol:
Paniom pielęgniarkom przydałoby się troche usmiechu na twarzy, ze "służbowymi" minami nie wyglądają przyjaźnie.

w nastepnym odcinku - rehabilitacja
forumowicz

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: forumowicz »

Witaj Tojka :D fajny opis Życzę Ci pięknej pogody i skutecznych zabiegów.
ODPOWIEDZ