Międzywodzie sanatorium Perła

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Doti
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 08 lut 2018 22:14
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Doti »

Dzięiki Tojka, liczyłam na Twoje informacje. Mam turnus w Perle od 24 czerwca i już mniej się obawiam po tym co czytałam w necie. :roll:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: sztani »

Czytam Twoje opisy z przyjemnością za co dziękuję. :) dobrej pogody i rehabilitacji
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Tojka »

rehabilitacja
pierwsze na co zwróciłam uwagę, to młodzi przemili, cudowni rehabilitanci :) bez wyjątku :)
drugie, to niestety zbyt małe sale do rehabilitacji.
No ale po kolei ;)
nie ma na miejscu basenu - kilka osób z turnusu dowożona jest busem na basen do Dziwnowa
dwie sale (małe) do ćwiczeń w odciążeniu, usprawniających_indywidualnych, rowery (3 szt), bieżnia (1 szt) orbiterek (1 szt)
pomieszczenie z boksami na masaż, lampy, laser
pomieszczenie na zabiegi "prądowe" itp (miejscówki oddzielone zasłonkami)
trzy pomieszczenia na mokre zabiegi - miejscówki oddzielone zasłonkami (perełka hydromasaż, wirówki na ręce, wirówki na nogi)
trzy sale na ćwiczenia/gimnastykę na materacach (dobrze prowadzona gimnastyka na piłkach w s. 225)

opinie kuracjuszy o rehabilitacji bardzo różne; ja jestem zadowolona :), mam nadzieję, że mój kręgosłup da radę mnie trzymac w pionie do nastepnego wyjazdu na rehabilitacje :)
zauwazyłam, że dwie osoby, ktore przyjechały podpierając sie laska - juz chodzą o własnych siłach :) młoda dziewczyna przyjechała z kulą - kula odrzucona, dziewczyna całkiem nieźle sobie radzi bez niej :) to na plus :)
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Tojka »

czas wolny
wszystko zależy od dobrej organizacji i towarzystwa na turnusie ;)

przy wejsciu głównym, na tablicy ogłoszeń informacje o wycieczkach (podczas turnusu przedstawiciel biura podrozy przyjeżdza i zbiera chetnych)
wycieczka Świnoujscie, Międzyzdroje - koszt 50 zł + 30 zł statek (aleja gwiazd w Międzyzdrojach w remoncie)
wycieczka Wyspa Uznam na stron e niemiecka - koszt ok. 100 zł + 4 euro

mozna sobie zorganizować samemu wyjazd do pobliskiego Dziwnowa lub Dziwnówka (Emilbus 4 zł w jedną stronę); Międzyzdroje (Emilbus 7 zł w jedną stronę), Kamień Pomorski (Emilbus, nie znam kosztu biletu - nie byłam - jeszcze ;) )

biblioteczka - książki stare, ale jak się ktos uprze, to cos może wyszukać ;)

WiFi - tylko przy recepcji, ale i tak słabo działa. Ja korzystam z "przerzuconego" z telefonu na lapka - śmiga :)

parkietoterapia (nie ma wyboru w miejscówkach, grają jak na moj gust bardzo słabo, ale z braku laku i kit dobry - mozna potańczyć :) ) - po drugiej stronie ulicy kawiarnia w Rzemieślniku i za laskiem (ok 15 min) bar Kubuś w ośrodku Relax

plaża - piękna, wspaniała, duża, szeroka, czysta :D mamy cudna pogode, więc większośc kuracjuszy strzaskana na mahoń ;) ; spacer w jedną stronę do falochronu do Dziwnowa ok. 3 km; a w odwrotna strone można dojśc do "klifu" (ok. 4km), z którego roztacza sie piekny widok . Niestety szwankuje mi endomondo i nie mogłam dokładnie zmierzyc odległości.

no to chyba tyle :)
pozostało mi 3 dni plażingu :) spacerów :) tanców :) i błogiego lenistwa :D zabiegi juz dobiegają końca :(

jesli ktoś ma jakieś szczegółowe pytania, to oczywiście odpowiem tutaj na forum lub na PW

pozdrawiam wszystkich czytaczy :kwiat:
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: kuty »

Tojka... to masz tam pięknie.. :D :D :D
Relacja znakomita .....dziękuję.!!!!
Pogoda piękna, a to duży plus który niweluje jakieś tam niedogodności.

Odpoczywaj, rehabilituj się......pozdrawiam. :)
forumowicz

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: forumowicz »

Tojka, dzięki za opinię ,

ja również życzę dobrego odpoczynku i skutecznej rehabilitacji :)
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Tojka »

kuty pisze: 25 maja 2018 11:07 Tojka... to masz tam pięknie.. :D :D :D
tak, ja też tak uważam, choc opinie kuracjuszy sa bardzo różne
jestem jednak z osob, które nie sa zbyt wymagające, no i mam porównanie z innymi sanatoriami (zarówno wyjazdy z NFZ, jak i ZUS, a i PFRON sie trafił ;) )
przypuszczam, że marudzą i zle opinie wydają Ci którzy byli jeden-dwa-trzy razy w sanatorium i trafiły im sie pobyty o wysokim standardzie.
niestety Perły nie mozna zaliczyc do wysokiego standardu (niektóre pokoje sa naprawdę be ;) ), ale trzeba szukac pozytywów aby trzytygodniowy pobyt zaliczyc do udanych.
mi bardzo zależało na rehabilitacji i na "blisko do morza" - mam to co chciałam :) budze sie bez bólu kręgosłupa :) plażę i morze mam pod samym nosem :) ok 10 km codziennych spacerów tez mam zaliczone :)
czego więcej potrzeba, żeby powuiedzieć, TAK, mam tu pięknie :)
mecenas51
Posty: 3
Na forum od: 14 lis 2010 19:23

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: mecenas51 »

Witam Trojka zaczynam turnus 2 VI 2018 piszesz że pokoje od lasu są zimne, przy tych upałach nie jest to zaletą ? będę wdzięczny za odpowiedź pozdrawiam Mirek.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Tojka »

Mirku
pokoje "od lasu" wg kuracjuszy, były zimne
pomimo trwającego cały maj upału
na dodatek nie było gdzie suszyć prania (przyslowiowe skarpetki trzeba bylo podrzucac na balkonowe sznurki do zaprzyjaźnionych kuracjuszy./szek)
Doti
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 08 lut 2018 22:14
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Międzywodzie sanatorium Perła

Post autor: Doti »

Hej Tojka. Czy w Perle są pokoje jednoosobowe i jak wyglądają? Czy jeździłaś do Dziwnowa na basen i jak tam jest na basenie, czy warto? Podobno ośrodek w Dziwnowie jest super. Jeszcze jedno mam pytanie, czy w Perle sa diety żywieniowe np. wegetariańska, czy jest z tym problem?
ODPOWIEDZ