Orlik czy Róża w Ustroniu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1229
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Orlik czy Róża w Ustroniu

Post autor: Joni123 »

Witam :)
Chciałabym uzyskać najnowsze informacje na temat jednego i drugiego sanatorium. Interesuje mnie pobyt z ZUS.
Jakie warunki zakwaterowania ( czy wszystkie pokoje mają balkony?)
Czy pokoje dwuosobowe są takie same (interesuje mnie tylko pobyt z ZUS) czy są np. różnej wielkości na różnych piętrach?
Do której godziny odbywają się zabiegi i czy można przesuwać godziny zabiegów (czy są sztywno dostosowane?)
Jakie jest wyżywienie?
Do której można wrócić do sanatorium czy zamykają drzwi?
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Orlik czy Róża w Ustroniu

Post autor: stokrotka »

Jeśli miałbym możliwość wyboru to tylko i wyłącznie Róża.W Orliku byłam dwa lata temu i NIGDY wiecej.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Orlik czy Róża w Ustroniu

Post autor: sztani »

Joni opinie jak i zapytania umieszczamy w dziale ""oceń sanatorium "" tu piszemy o wyjazdach sanatoryjnych i na turnusy rehabilitacyjne ,
Admin przeniesie do tamtego działu Twój temat
Tu masz linki do tych obiektów; https://www.forum.nasze- :) sanatorium.pl/search.php?keywords=orlik

search.php?keywords=R%C3%B3%C5%BCa+ustro%C5%84
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik czy Róża w Ustroniu

Post autor: Maryann »

Witaj Joni123. Byłam w Róży 1.5 roku temu. Mogę polecić z czystym sumieniem. Do Orlika jadę w sierpniu. Już wiem że w Orliku są pogadanki po kolacji czego nie było w Róży. Tak były zaplanowane zabiegi i pogadanki że po kolacji był już czas wolny. I nie musieliśmy chodzić na "relaksację", a w Orliku jest mus niestety.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1229
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik czy Róża w Ustroniu

Post autor: Joni123 »

Maryann :)
Cieszę się że ktoś w ogóle odpisał. Byłaś w Róży, proszę napisz coś o pokojach? są tam jedynki czy lepiej od razy załatwiać dwójkę?
Jeśli dwójkę to czy są większe i mniejsze? Może masz wiedzę i napiszesz ewentualnie jakie to numery pokoi?
Mam nadzieję że jeszcze ktoś napisze aktualniejszą opinię, ponieważ 1,5 roku to szmat czasu i wszystko mogło się zmienić.
Jedziesz do Orlika..czy rzeczywiście jest tam basen zewnętrzny?? bo gdzieś mi się pojawiło takie zdjęcie i opis ale nie wiem czy to prawda?
Pozdrawiam serdecznie :) :) :)
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik czy Róża w Ustroniu

Post autor: Maryann »

Joni123 pisze:Maryann :)
Cieszę się że ktoś w ogóle odpisał. Byłaś w Róży, proszę napisz coś o pokojach? są tam jedynki czy lepiej od razy załatwiać dwójkę?
Jeśli dwójkę to czy są większe i mniejsze? Może masz wiedzę i napiszesz ewentualnie jakie to numery pokoi?
Mam nadzieję że jeszcze ktoś napisze aktualniejszą opinię, ponieważ 1,5 roku to szmat czasu i wszystko mogło się zmienić.
Jedziesz do Orlika..czy rzeczywiście jest tam basen zewnętrzny?? bo gdzieś mi się pojawiło takie zdjęcie i opis ale nie wiem czy to prawda?
Pozdrawiam serdecznie :) :) :)
Są jedynki ale chyba z drugiej strony budynku, bez balkonów. Ja mieszkałam na trzecim piętrze w 310 (dwójka). Nie polecam bo tam na balkon wychodziło się przez okno :D . W całym skrzydle takie balkony są. A 308 np. też dwójka od frontu budynku lepsza bo duży balkon i normalnie się na niego wychodzi :D. Nic mi nie wiadomo o basenie zewnętrznym w Orliku. Większość sanatoriów w Ustroniu oprócz Równicy to tzw. "trójkąty" i wszędzie układ podobny, z tym że nie w każdym jest basen. W Róży jest tylko mały do ćwiczeń, wielkością zbliżony do większego jakuzzi , nie da się w nim pływać.
Awatar użytkownika
adiutantka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 08 gru 2015 15:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Orlik czy Róża w Ustroniu

Post autor: adiutantka »

Byłam w Orliku 2 razy mogę coś powiedzieć na temat tego sanatorium proszę pytać
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1229
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik czy Róża w Ustroniu

Post autor: Joni123 »

O fajnie.pisz proszę o wszystkim.wiem że zabiegi są oki wiec moje pytania dotyczą pokoi i wyżywienia oraz czasu wolnego. Najbardziej chcialabym wiedzieć, o które pokoje mogłabym prosić żeby było wyjście na balkon lub których się wystrzegać np. Bez balkonu ( bo wtedy się uduszę)chodzi o numerację. Interesuje mnie również wyżywienie ( czy naprawdę trzeba się dokarmiać) aaa i jeszcze te całe zebrania czy pogadanki ile razy na turnus ? W Orliku jeszcze podobno są relaksacje co jeśli nie można leżeć na plecach? Można siedzieć czy można zrezygnować? Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik czy Róża w Ustroniu

Post autor: Maryann »

Joni na relaksacji pozycja dowolna :D :D możesz wisieć pod sufitem jeśli masz ochotę :D :D
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1229
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik czy Róża w Ustroniu

Post autor: Joni123 »

No to byłby hit :D :D :D
ODPOWIEDZ