Wielkopolanka opinia negatywna o sanatorium Agat Cieplice

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Bryskapozn
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 29 cze 2017 16:27
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wielkopolanka opinia negatywna o sanatorium Agat Cieplice

Post autor: Bryskapozn »

Witam serdecznie.Jestem na Forum nowa,ale bardzo zaciekawiła mnie opinia Wielkopolanki.Tak się składa,że20 lipca wyjeżdżam właśnie do sanatorium Agat w Cieplicach i po przeczytaniu mam mieszane uczucia...Oprócz opinii Wielkopolanki jest jeszcze opinia kruszynki 2 i powiem szczerze myślę ,że jest ona bardziej ,,prawdziwa". Czytałam kilka różnych opinii i nie spotkałam się z żadną opinią negatywną,więc coś mi tu nie pasuje.
Pojadę,zobaczę ,a potem zabiorę głos. Mam jeszcze pytanko,może ktoś jedzie w tym terminie?
Pozdrawiam
forumowicz

Re: Wielkopolanka opinia negatywna o sanatorium Agat Cieplice

Post autor: forumowicz »

byłam w Agacie w maju br. więc mam w miarę aktualne wrażenia i odniosę sie do postu Wielkopolanki.
Pokoje są 1, 2. i 3 osobowe, brak w nich czystości, ściany były już brudne. Przydał by się remont.
zgadzam się. Niektóre pokoje wymagają odświeżenia (odświeżenia, nie kapitalnego remontu), jednak nie przesadzajmy z tym brudem. Nie wszystkie. Jeżeli ktoś ma wybór polecam pokoje bez wykładziny dywanowej - ona rzeczywiście nadaje się do wymiany.
Nie polecam też pokojów typu studio na pierwszym piętrze w końcu korytarza.
Ręczniki które są przydzielane kuracjuszom są po prostu śmierdzące ( salowe twierdziły, że takie otrzymują z pralni )
Moje nie śmierdziały. Pościel też była w miarę czysta. Może po prostu zapomnieli wam wymienić po poprzednich kuracjuszach :o - myślę że wystarczyło poprosić o zmianę. Zresztą najlepiej i najhigieniczniej jest korzystać ze swoich, wtedy już w ogóle nie będzie problemu.
Pokoje sprzątane co drugi dzień.
Łazienka i pomieszczenia, w których się odbywają zabiegi mokre (kąpiele, okłady) czyste. Jestem wyczulona na zanieczyszczane fugi i zwracam na to uwagę. Było OK.

Kuracjusz z NFZ w tym sanatorium traktowany jest przez personel jak zło konieczne, nie można w ogóle przeplanować zabiegów, drobne spóźnienie na zabieg dyskwalifikuje pacjenta do otrzymania zabiegu
nie zauważyłam, żeby personel był niemiły dla kuracjuszy . Raczej wszyscy byli sympatyczni, zwłaszcza fizykoterapeuci na sali gimnastycznej i obsługa na zabiegach mokrych też. Oni naprawdę ciężko pracują. Na pewnym etapie zmęczenia człowiek nie ma siły silić się na uśmiech. Zabiegi rzeczywiście wyjątkowo trudno jest przeplanowywać, w żadnym sanatorium takich trudności nie miałam. Gwoli sprawiedliwości dodam, że informacje o braku możliwości przeplanowywania zabiegów z błahych powodów (np. wycieczki) wywieszone są na drzwiach każdego gabinetu zabiegowego. Ja byłam prywatnie i też miałam duże trudności z przeplanowaniem czegokolwiek. Od razu zaznaczę, że nie zauważyłam jakiejkolwiek różnicy w traktowaniu przez personel zabiegowy kuracjuszy komercyjnych i kuracjuszy NFZ. Raczej widziałam niezadowolenie ze strony kuracjuszy NFZ : a to winda za mala, klimatyzacji w pokojach czy gdzieś tam nie ma, programy TV nie takie jak trzeba i głównie niemieckie stacje... Do sanatorium się jedzie TV oglądać? :shock:

Do wyżywienia się nie odniosę, bo jak napisałam , byłam komercyjnie i mieliśmy oddzielną jadalnię.
Atmosfera w tym sanatorium jest taka jak w czasach PRL- głęboka komuna.
atmosfera jest taka, jaką stworzą kuracjusze. Budynek , jego wystrój rzeczywiście późny Gierek. Czy to przeszkadza w rehabilitacji? pewnie nie wszystkim, bo sanatorium ma pełne obłożenie, zarówno kuracjuszy NFZ i komercyjnych. Basenu rzeczywiście nie ma ale to nie jest żadna tajemnica, kto chce może bez problemu pozyskać taka informację przed przyjazdem i jeżeli jest to dla niego przeszkodą to może nie jechać przecież. Zresztą nieopodal są termy i bez problemu można do nich dojść i wypluskać się w basenie oraz skorzystać z jacuzzi i saun. Zwłaszcza w czerwcu nie stanowi to problemu.
kuracja pitna (picie wody Marysieńka) wliczana jest w ilość zabiegów
jak w wielu innych sanatoriach.
Osobiście do tego sanatorium już nie pojadę.
ja pewnie też nie ale tylko dlatego, że nie lubię wracać do tych samych miejsc.

Sanatorium AGAt nie jest ośrodkiem najwyższych lotów ale nie powiedziałabym, że jest takie najgorsze. To jest niewielki, spokojny ośrodek i trudno go zaliczyć do nowoczesnych. Spełnia chyba jednak swoją rolę skoro nie narzekają tam na brak kuracjuszy. Ja w czasie nie zauważyłam wielu niezadowolonych a kilku malkontentów zawsze się znajdzie. Braki obiektu rekompensowały walory miejscowości.

Może rzeczywiście warto by było wcześniej pytać o standard i gdy okaże się że nie spełnia on oczekiwań zrezygnować z wyjazdu. No bo po co się męczyć przez trzy tygodnie? Na to miejsce czeka wielu chętnych kuracjuszy, którzy chętnie pojadą.
Bryskapozn
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 29 cze 2017 16:27
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wielkopolanka opinia negatywna o sanatorium Agat Cieplice

Post autor: Bryskapozn »

Bardzo dziękuję za opinię, pozdrawiam. :kwiat:
forumowicz

Re: Wielkopolanka opinia negatywna o sanatorium Agat Cieplice

Post autor: forumowicz »

Witam, co do sanatorium się nie będę wypowiadał, byłem tam około 8 lat wcześniej, więc pewnie sporo sie zmieniło, ale ja nie narzekałem. Teraz dodatkowo pod nosem powstały termy cieplickie (bilet wstępu w sanatorium 22zł.) czyli taniej niż w kasie aquaparku. Jedyne utrudnienie , to mały objazd od 03.07.2017 przed samym sanatorium (remontują skrzyżowanie) mapka na stronie "Agat". Miłego wypoczynku i zero stresu :)
Bryskapozn
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 29 cze 2017 16:27
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wielkopolanka opinia negatywna o sanatorium Agat Cieplice

Post autor: Bryskapozn »

Baaardzo dziękuję za opinię, faktycznie 8 lat, to sporo, więc myślę że nie będzie tak źle.Muszę po prostu być pozytywnie nastawiona i tyle :) albo,aż tyle :D Pozdrawiam
forumowicz

Re: Wielkopolanka opinia negatywna o sanatorium Agat Cieplice

Post autor: forumowicz »

pewnie że nie będzie, zdarzają się znacznie gorsze obiekty. Zwłaszcza, że jedziesz w ciekawym okresie a okolica jednak jest atrakcyjna i na pewno najdziesz jakieś rozrywki "w terenie". Bo samo sanatorium rozrywek nie oferuje zbyt wielu : jest mala kawiarenka, w której odbywają się dancingi, grota solna i wycieczki organizowane przez pana Marka w soboty, niedziele i dni wolne.Nie wiem dlaczego zrezygnowano z wycieczek popołudniowych - jak siedem lat temu byłam w Domu Zdrojowym to takie wycieczki były. I to by było na tyle jeśli chodzi o atrakcje sanatorium Agat. A, jeszcze jest gabinet kosmetyczny i fryzjer. Jak pisałam sanatorium raczej jest spokojne, położone na uboczu i na jakieś atrakcje organizowane przez samo sanatorium bym nie liczyła.Tam się nic nie dzieje. Raczej przeznaczone jest dla osób, które szukają ciszy i spokoju. Plusem jest to, że do term blisko, tylko że jak jedziesz latem to pewnie często z ciepłego basenu i saun korzystać nie będziesz. Ale okolica jest na tyle ciekawa, że na pewno zagospodarujesz czas. Ja byłam w maju i było dobrze, się nie nudziłam a ty jedziesz w pełni sezonu więc na pewno będzie jeszcze lepiej. Gorzej jakbyś w listopadzie tam trafiła.
pozdrawiam i udanej kuracji życzę.
Bryskapozn
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 29 cze 2017 16:27
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wielkopolanka opinia negatywna o sanatorium Agat Cieplice

Post autor: Bryskapozn »

Dzięki za opinię.Ja w sumie miałam jechać do Cieplic 29maja, ale 17maja złamałam nogę i Nfz po zgłoszeniu tego faktu przesunęło mi wyjazd. Póki co mam jeszce nogę unieruchomioną i nie wiem jak to w ogóle będzie...Z natury jestem optymistką,więc myślę, że będzie dobrze. Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Wielkopolanka opinia negatywna o sanatorium Agat Cieplice

Post autor: forumowicz »

Ogólne bedzie dobrze. Z sanatorium wychodzisz bezpośrednio po parku, w którym jest teatr letni i na pewno coś sie tam bedzie działo. Po drugiej stronie ulicy jest park norweski. Myślę ze nie będziesz sie nudzić.
bodexol
Posty: 4
Na forum od: 09 lip 2017 14:52
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wielkopolanka opinia negatywna o sanatorium Agat Cieplice

Post autor: bodexol »

Witam. Byłem w tym sanatorium w lutym 2014r. Uważam że warto tam pojechać, a opinie zależne są od tego; kto i czego oczekuje i po co jedzie do sanatorium. Moim zdanie w Agacie jest OK! Warunki "bytowe" i zabiegi jak w wielu sanatoriach, personel miły, zależy od "upierdliwości" ;) :lol: kuracjusza. Warto mieć samochód i pozwiedzać okolice. Polecam spacer nad Bobrem do Perły Zachodu, Chojnik lub górę Witosza koło Staniszowa - przypomina trochę Góry Stołowe, wyprawa piesza 8-) najlepiej w niedzielę.
rak1946
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 155
Na forum od: 08 mar 2012 09:12
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wielkopolanka opinia negatywna o sanatorium Agat Cieplice

Post autor: rak1946 »

wlsnie wrocilam wczoraj z sanatorium Agat .Z zewnatrz budynek prl ,w srodku po czesciowej modernizacji .pokoje czesc po remoncie 1,2 3 na kazdym pietrze 2 windy wszystkie zabiegi na miejscu,personel rehabilitacyjny bardzo mily bez zarzutu,posilki na 2 tury jak dla mnie wystarczajace,obiad zawsze 3 daniowy plus ciasto drozdzowe.Zczystym sumieniem moge polecic :D :) :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
ODPOWIEDZ