Alma Sobieszewo

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Dertieen
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 21 maja 2017 22:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Alma Sobieszewo

Post autor: Dertieen »

Ja byłam o 13 i nie narzekam :P
Polski Bus też polecam, dużo taniej niż pociąg :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Alma Sobieszewo

Post autor: Fionka »

Dzieki.Jeszcze troche czasu mam i rozklady moga sie zmienić
sylwianiki
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 21 kwie 2017 14:36
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Alma Sobieszewo

Post autor: sylwianiki »

A takie pytanie mam. Od której można już załatwiać sprawy wszelakie na miejscu? :) Bo tak też patrzę na rozkłady i wychodzi że mogłabym być albo bardzo wcześnie rano tj.kolo 6.00 albo koło 13.00 . :)
sylwianiki
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 21 kwie 2017 14:36
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Alma Sobieszewo

Post autor: sylwianiki »

Mam zamiar jechać autobusem z Torunia a potem miejskim bo słyszałam ,że jest taka możliwość :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Alma Sobieszewo

Post autor: Fionka »

Dobry dzionek .W Dziwnówku w zeszłym roku , pobyt zaczynał się od śniadania .Ja przyjechałam dzień wcześniej i widziałam że ludziska już od 5 , 6 rano się meldowali.Tak naprawdę to pod koniec sierpnia zmienia się rozkład jazdy , zarówno PKP jak i transportu kołowego.Będę jechała albo w nocy aby być wcześnie rano albo dzień wcześniej .Kusi mnie ten samolot :lol:
Dertieen
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 21 maja 2017 22:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Alma Sobieszewo

Post autor: Dertieen »

Toretycznie pobyt jest opłacony od północy do północy, więc muszą meldować już wtedy :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Alma Sobieszewo

Post autor: Fionka »

Już widzę minę recepcjonistki jak się pojawię o północy :evil: - ---- do końca bym miała przechlapane :roll:
Dertieen
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 21 maja 2017 22:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Alma Sobieszewo

Post autor: Dertieen »

Najlepiej zadzwonić i dopytać, o której można dojechać i już :)
ula765
Posty: 1
Na forum od: 24 lut 2018 15:47

Re: Alma Sobieszewo

Post autor: ula765 »

Przebywałam w Almie na turnusie w styczniu. Mam porównanie ponieważ wcześniej wyjeżdżałam tylko do sanatorium NFZ. Dopiero pobyt w Almie przyczynił się do poprawy mojego zdrowia. Ilość zleconych zabiegów, aż 7 codziennie i doskonale usytuowany Ośrodek przyczynił się nie tylko poprawie mojego kręgosłupa ale również poprawie zdrowia psychicznego. Rehabilitanci fachowi i uśmiechnięci. Bardzo smaczne jedzenie, szczególnie obiady – bardzo urozmaicone. Miałam pokój w części przy recepcji i był bardzo dobry porównując moje poprzednie wizyty w ośrodkach w górach. Polecam spacery na plażę i zwiedzanie Gdańska. Urszula
Krzysiu876
Posty: 2
Na forum od: 24 lut 2018 16:23
Staż sanatoryjny: 4

Re: Alma Sobieszewo

Post autor: Krzysiu876 »

Dostałem skierowanie na maj a byłem w Almie w zeszłym roku. Miałem do wyboru kilka ośrodków i wybrałem znowu Almę Sobieszewo. Jestem zdziwiony niektórymi negatywnymi wpisami. Dla mnie super, zabiegi, mili rehabilitanci, panie w recepcji. Pokoje sprzątane 3 razy w tygodniu. Blisko plaża. Polecam !!!!
ODPOWIEDZ