Ustroń sanatorium Daniel

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: Dzia_dek »

Miriam pisze: (...) twoim hobby jest zatruwanie ludziom życia Tak jak dzisiaj nam na basenie.(...)
O rany! Miriam! Tylko nie mów, że gerea na basenie "upuścił kleksa". ;) :o :shock: :?
gerea
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 25 lip 2017 16:09
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: gerea »

Miriam pisze: 15 wrz 2017 23:43 :oops: Drogi gerea :P Nie muszę machać. Mogę podejść,wiem przy którym stoliku siedzisz. A z resztą byliśmy dziś razem na basenie :o .z tego co widziałam na stołówce to jednak lubisz dżem :lol: Z moich obserwacji wynika że twoim hobby jest zatruwanie ludziom życia Tak jak dzisiaj nam na basenie. A może napisać więcej szczegółów? I tak dla twojej informacji nie jestem z psycho. I nie ubliżaj ludziom z chorobą psuchosomatyczną
Oj bidulki :) Naprawdę udało mi się zatruć Wam życie? :) No wiesz, przyznanie się do tego jest przecież wodą na mój młyn - skoro to moje hobby :D Nie sądzę, żebyś aż tak bardzo chciała mi ów proceder uprzyjemnić - ale dziękuję.

A teraz serio. Masz rację w tym, że nie powinienem szydzić z choroby, w tym przypadku psychosomatycznej. Za to przepraszam.
forumowicz

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: forumowicz »

Zabiorę jeszcze raz głos w temacie,

uważam , że nie powinno się tutaj oceniać kuracjuszy, jacy są, jacy jesteśmy każdy wie ponieważ każdy z nas jest inny , a swoje osobowości przenosimy min. do sanatoriów,różne są też nasze potrzeby i ocena sytuacji. W tym dziale opisujemy ośrodki i tak powinno być nawet jeśli komuś to nie pasuje .
Lubię czytać oceny, nawet jeśli są one negatywne (nie napastliwe ). Wiemy dobrze, że niektóre opinie piszą pracownicy ośrodków z tym, że bardzo szybko dochodzi do konfrontacji , a prawda jest zupełnie inna niż opisywana .
Dlatego uważam , że fajnie jeśli jest kilka opinii na temat , a nie tylko :nie zgadzam się , jest super , a kolega czy koleżanka ma wygórowane potrzeby... i dalej jakaś pyskówka . Jest Was kilkoro na turnusie , proszę napiszcie swoje oceny , a unikniemy przepychanek i da to szerszy obraz dla przyszłych kuracjuszy .

Pozdrawiam i życzę dobrej kuracji :)
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: wiktor64 »

witam :D
wtrące jeszcze dwa słowa tak czytając te wszystkie opinie wasze o pobycie teraz
..tak to rozumiem ... to nie wiem komu wierzyć a najgorsze jest to ze inni kuracjusze
którzy tam maja przydział to za głowqe sie chyba łapia jak tam jest ale tak jak pisze
barbara-g1 każdy pisze jak uwarza i piszcie prawde jak na prawde jest wiadomo ilu kuracjuszy tyle opini a
tak jak zawsze prosze nie wszyscy pisza opinie po pobyciu w sanatorium :D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: darek »

gerea pisze: 15 wrz 2017 23:25
darek pisze: 15 wrz 2017 22:29 Posiłek jest wyceniany NFZ czy ZUS nie da więcej niż ma to w swych kalkulatorach skoro wyżywienie całodniowe w Szpitalu czy Klinice w tym kraju jest wycenione na Kwotę X to nagle ani ZUS ,ani NFZ nie da więcej.
Pierwsze słyszę. Z mojej wiedzy wynika, że dzienna kwota żywieniowa zależy wyłącznie od dyrektora szpitala, a nie od NFZ. Dlatego w niektórych szpitalach pacjenci jedzą za 8 zł / dzień, a w niektórych - nawet za 20. Zależy to od zamożności i zadłużenia poszczególnych szpitali. Nie wiem, co i jak wycenia ZUS, ale sprawa żywienia szpitalnego jest dość znana i łatwo weryfikowalna - więc nie warto faktów dopasowywać do swojej koncepcji.

A swoją drogą, chyba nikogo przytomnego nie trzeba przekonywać, że sanatorium - to nie pięciogwiazdkowy hotel (mam przyjemność porównania), ale też NIE JEST to szpital. I nie ma być tak jak w szpitalu. Przy okazji, nie jest to też więzienie ani palarnia w dworcowej poczekalni, o czym wielu z nas zdaje się "zapominać".

po powrocie proponuje zagladnac do ZiP i sprawdzić ile kosztował pobyt
ok
Pana pobyt nie bedzie w tym zestawieniu bo Sponsorem jest chyba ..ZUS i on nie podaje kosztów
ale wielu kuracjuszy którzy korzystali z pobytów sanatoryjnych moze sprawdzic stawki

Otóż wg informacji jakie pojawiaja sie min na prztargach koszt osobo dnia w sanatorium ma okreslona sume Fakt koszt całkowity - pobytu sanatoryjnego w tym samym obiekcie do pobytu szpitalnego jest niższy o zwiekszona opieke lekarska

A uśredniony koszt 21 dniowego Sanatorium wg ziP wielu osob to kwota ,która pojawia sie indywidualnie plus Kwota która Kuarcjusz płaci za pokój

Oczywiście są kwoty nie zależne jak klimatyczne -których nie ponosi Zus-owiec i szpitalny
Ale temat odplatnosci byl ew innym watku poruszany

Reasumujac Koszt wyżywienia w sanatorium czy Sanatorium poszpitalnym jest ustalony na okresloną stawkę
Jest możliwośc indywidualnej dopłaty ale nie we wszystkich obiektach
gerea
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 25 lip 2017 16:09
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: gerea »

[email]: problem w tym, że nie ma jak sprawdzić, ile w Danielu kosztują poszczególne zabiegi i zakwaterowanie. Można to zrobić w przypadku innych sanatoriów, które podają te kwoty do wiadomości publicznej np. na stronie internetowej. Ale nie tutaj.

Natomiast, co do wyżywienia w szpitalu: w ZIPie nie ma tych danych. Odkąd zarejestrowałem się w ZIP, byłem w szpitalu 3 razy, i w żadnym przypadku nie mam w wykazie świadczeń kwoty żywieniowej.
gerea
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 25 lip 2017 16:09
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: gerea »

wiktor64 pisze: 16 wrz 2017 14:56 witam :D
wtrące jeszcze dwa słowa tak czytając te wszystkie opinie wasze o pobycie teraz
..tak to rozumiem ... to nie wiem komu wierzyć a najgorsze jest to ze inni kuracjusze
którzy tam maja przydział to za głowqe sie chyba łapia jak tam jest ale tak jak pisze
barbara-g1 każdy pisze jak uwarza i piszcie prawde jak na prawde jest wiadomo ilu kuracjuszy tyle opini a
tak jak zawsze prosze nie wszyscy pisza opinie po pobyciu w sanatorium :D
Zapewne przekonasz się osobiście. Ja podaję same konkrety punkt po punkcie; poza gównogedonem z zarzutami kłamstwa żadnych przeczących konkretów w odpowiedzi nie zauważyłem.

Poza tym, wiele zależy od tego, jakie życie kto prowadzi i co uważa za normę. Jeden się cieszy, że "wreszcie ma podany obiad" i ze łzami będzie tę "rewelację" wspominał przez lata; drugi wolałby tenże obiad ugotować sam sobie 3x lepiej i zjeść jak biały człowiek. A nie czuć, że trafił do kolejnego szpitala ze stawką żywieniową 8 zeta za dobę, tym razem dobrowolnie...
gerea
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 25 lip 2017 16:09
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: gerea »

barbara-g1 pisze: 16 wrz 2017 09:42 Zabiorę jeszcze raz głos w temacie,

uważam , że nie powinno się tutaj oceniać kuracjuszy, jacy są, jacy jesteśmy każdy wie ponieważ każdy z nas jest inny , a swoje osobowości przenosimy min. do sanatoriów,różne są też nasze potrzeby i ocena sytuacji. W tym dziale opisujemy ośrodki i tak powinno być nawet jeśli komuś to nie pasuje .
Lubię czytać oceny, nawet jeśli są one negatywne (nie napastliwe ). Wiemy dobrze, że niektóre opinie piszą pracownicy ośrodków z tym, że bardzo szybko dochodzi do konfrontacji , a prawda jest zupełnie inna niż opisywana .
Dlatego uważam , że fajnie jeśli jest kilka opinii na temat , a nie tylko :nie zgadzam się , jest super , a kolega czy koleżanka ma wygórowane potrzeby... i dalej jakaś pyskówka . Jest Was kilkoro na turnusie , proszę napiszcie swoje oceny , a unikniemy przepychanek i da to szerszy obraz dla przyszłych kuracjuszy .

Pozdrawiam i życzę dobrej kuracji :)
Barbaro, dziękuję w swoim imieniu.
Nie oceniam ani kuracjuszy (to, że nonstop ktoś gdzieś pali, nie jest oceną, lecz próbą uprzedzenia przyszłych kuracjuszy o tym, czego można się tu spodziewać), ani personelu, bo go jeszcze nie znam. Do tego, jestem absolutnie pewien, że pracownicy ośrodka mieliby wiele do powiedzenia we własnym zakresie, zarówno na temat nas, kuracjuszy, jak i swoich pracodawców, a więc właścicieli i zarządców ośrodka. Ja natomiast nie jestem pracownikiem ani tego, ani innego sanatorium, zresztą żadnej konkurencji nigdzie nie reklamuję. Można się ze mną zgadzać lub nie, ale moim suwerennym prawem jest wygłoszenie własnej, umotywowanej opinii - zwłaszcza w przeznaczonym do tego miejscu :) A to, jak widzę, niektórych boli, więc śledzą mnie i podliczają zjedzony dżem :D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: darek »

gerea pisze: 16 wrz 2017 18:51 [email]: problem w tym, że nie ma jak sprawdzić, ile w Danielu kosztują poszczególne zabiegi i zakwaterowanie. Można to zrobić w przypadku innych sanatoriów, które podają te kwoty do wiadomości publicznej np. na stronie internetowej. Ale nie tutaj.

Natomiast, co do wyżywienia w szpitalu: w ZIPie nie ma tych danych. Odkąd zarejestrowałem się w ZIP, byłem w szpitalu 3 razy, i w żadnym przypadku nie mam w wykazie świadczeń kwoty żywieniowej.
.. Za kilka dni gdy wrócę
Odszukam wyniki Przetargu -tzn specyfikacji ak podaje Oferent na żywienie w obiekcie organizującym pobyty w sanatorium
Zresztą można odszukać stawek żywieniowych NIE MNIEJ NIŻ dla Szpitali ,Klinik , Sanatorii
jest to w rozporządzeniu ,które podajże podpisał śp Minister Zdrowia Religa ( czy;lli około 10 lat temu bo 8 lat było Po u władzy plus obecne 2 laat ) i które wraz ze stawkami obowiazuje ..nadal
Szkoda jedynie ,że w kwestii Zywienia musi byc podnoszone Larum
forumowicz

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: forumowicz »

Święte słowa darek :roll:
ODPOWIEDZ