Pustkowo-ZUS-owcy jak Trędowaci

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Pustkowo-ZUS-owcy jak Trędowaci

Post autor: Fionka »

Nasza była forumowa koleżanka (moja bardzo dobra koleżanka :D ) jest obecnie na turnusie w tej cichej ale bardzo ładnej miejscowości.Uznała za stosowne aby za moim pośrednictwem przekazać jak są traktowani kuracjusze z ZUS.Wszyscy czują się tak jak napisałam -to jest określenie uczestników.Na wstępie zaopaskowano wszystkich i zaczęły się zakazy- Na teren zielony gdzie przebywają goście komercyjni zakaz wstępu, na ławeczki , zakaz wstępu, w okolicy basenu nie wolno o basenie nie wspomnę , bo tam całkowity zakaz korzystania , nawet na leżaczku usiąść nie wolno , chodzenie drogami wyznaczonymi dla ZUS.Oczywiście tego wszystkiego pilnują panowie o delikatnie mówiąc niezbyt taktownym sposobie bycia , przeganiając ZUS-owców jak psiaki z trawników .Szkoda że nie postawiono tabliczek z Napisem ZUS - mnie tu wchodzić nie wolno .Oczywiście o 22 reżimowa kontrola w postaci lekarza i pielęgniarki , awantura jeżeli ktoś zamknie drzwi na klucz.Zero jakiś rozrywek , kawiarni brak , miejsce na ognisko jest ale trzeba wystosować petycję do władz o zgodę na organizację biesiady.Warunki socjalne na poziome , rehabilitacja dość dobra ale szału nie ma.Teraz o jedzeniu , a więc szwedzki stół , więc pod dostatkiem i smacznie .Wiadomo że wynosić jedzenia nie wolno ale szczytem było zachowanie personelu kiedy to jedna z pań trzymała w ręku pół bułki posmarowanej masłem i dżemem , nie chowała tego tylko niosła w ręku na serwetce.Wyrwano jej tą bułkę a następnie kazano wyjąć wszystko z torby w celu sprawdzenia - cytuje czy nie kradnie jedzenia :shock: :shock: :shock: ZUS dla Pustkowa to kamień u nogi -zakazy , nakazy i traktowanie jak gorszy sort, jak wrzut na d...ie (takie słowa padają )To na tyle .Moja koleżanka nie jest wymagająca , sporo osób wie o kim piszę ale takie traktowanie to przechodzi wszelkie granice przyzwoitości.
forumowicz

Re: Pustkowo-ZUS-owcy jak Trędowaci

Post autor: forumowicz »

Kiedyś pisałam ,ze ZUS nie daje nam za darmo żadnej rehabilitacji i pamiętam te opinie jaka to jestem grymaśna i wymagająca ,ze trzeba brać I dziękować jak dają za darmo :oops:
Tez tam kuracjusze mają dziękować za takie traktowanie ?bo ZA DARMO? :evil: Moim zdaniem juz powinni pisać zbiorowy protest ,nie powinni chodzić na zabiegi i rozdmuchac na calą Polskę to bezczelne traktowanie pacjentów . :shock:
Podobna sytuacja ma miejsce w Arce Medical Spa w Kołobrzegu .Niemcy rządzą ,polscy kuracjuszy z NFZ ogrodzeni ściankami jak by mieli się tłumnie rzucić na te stoły szwedzkie .To jest przykre jak rodacy tak traktują rodaków . :(
forumowicz

Re: Pustkowo-ZUS-owcy jak Trędowaci

Post autor: forumowicz »

Czytając taką opinię jestem delikatnie mówiąc zniesmaczona, 3 lata temu byłam w Pustkowie , a że był to okres późnej jesieni nie było możliwości korzystania z basenu, leżaków no i nie było kuracjuszy komercyjnych.

Smutne jest to co piszesz Elu i bardzo naganne .
Dochodzę do wniosku, że nie powinno być takich ośrodków , gdzie jest typowo prywatny ośrodek i świadczone są usługi medyczne, wiem ,wiem są lekarze , rehabilitanci to oni odpowiadają za stronę medyczną .... Tylko , że oni są wynagradzani przez właściciela-laika i na nich wywierana jest presja , dla jednych jest to sposób na dorabianie do pensji a dla innych miejsce pracy.
Niech te ośrodki prowadzą typową działalność komercyjną , zainwestują w Spa , ale nie, przecież kontrakt z ZUS jest mimo wszystko korzystny , tu nie ma znaczenia czy pada deszcz czy jest słońce , minimalne wyposażenie w sprzęt rehabilitacyjny i świat jest nasz ......

Niesławą okrywa się Pustkowo, szumny Pałac na wodzie czy jeszcze inne .....

:?
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pustkowo-ZUS-owcy jak Trędowaci

Post autor: Fionka »

Dziewczyny ja też byłam w szoku , jak tak można traktować ludzi.Niby ładny ośrodek, basen , szwedzki stół , pokoje dobrze wyposażone ale gdzie w tym jest człowiek :?:Słuchając koleżanki przypomniały mi się czasy kiedy to z rodzicami jezdziłam na wczasy z Domu Książki - były to jak na tamte czasy wypasione obiekty np. Złocień w Ustroniu ale z jednym małym ale ,,uczestniczyli w tym wypoczynku goście z NRD i właśnie był ten podział .Historia zatacza koło :?: tylko inne przesłanki :?: Dla mnie to co tam się dzieje jest gorsze niż byle jakie jedzenie , czy rozwalająca kabina natryskowa .Po przecież w życiu najważniejszy jest człowiek :!:
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pustkowo-ZUS-owcy jak Trędowaci

Post autor: Piniu »

Szok... :oops: :roll: Byłem w tym ośrodku w kwietniu 2016r. i wtedy basen jeszcze nie był napełniony. Dopiero przygotowywano go do sezonu, ale ZUS-owcy (do których należałem) nie byli dyskryminowani w żaden sposób. Owszem opaski były, ale raczej dla rozróżnienia gościa, od uczestnika przebywającego w ośrodku.
To co piszecie to jakaś katastrofa moralna.
Dziwi mnie że jeszcze się nie zbuntowali i nie zgłoszono do ZUS tej sprawy z natychmiastowym rozwiązaniem zaistniałej sytuacji. Czy kuracjusze tam nie mają "jaj". Na moim turnusie już by ośrodek zablokowali kuracjusze aż do wyjaśnienia przez ZUS o co tu chodzi.

Gdyby nie ZUS-owskie i NFZ-owskie turnusy, zwłaszcza te jesienne i zimowe, to Pustkowo już dawno zamknięte by było na cztery spusty.

Tylko dofinansowanie dla tego ośrodka pozwala właścicielom na jego utrzymanie i rozwój.
Nowobogaccy właściciele niech uważają, :evil: bo tego rodzaju zachowania mszczą się bardzo szybko. :evil:
forumowicz

Re: wo-ZUS-owcy jak Trędowaci

Post autor: forumowicz »

Piniu. pewnie duzo racji w Twojej wypowiedzi ale jeżeli ktos liczy na to, ze zus zareaguje na to ze sanatorium wobec kuracjuszy zus wprowadza zaostrzona dyscyplinę i bazy rozrywkowej nie prowadzi to raczej moze sie przeliczyć. Nawet myślę ze taki ośrodek może liczyć na dożywotni kontrakt, zwłaszcza ze zabiegi sa wykonywane należycie. Wszak na leczenie kuracjusz jedzie a nie ma wczasy.....No i zawsze mozna zrezygnować z wyjazdu
forumowicz

Re: Pustkowo-ZUS-owcy jak Trędowaci

Post autor: forumowicz »

Piniu 100 % masz racji ,nie da się lepiej tego cyrku zinterpretować. :shock:
MariaMagdalena chyba powinnaś przeczytać post autorki tematu dokladnie. :)
O jakich Ty wczasach myślisz ? Wiesz jakie wczasy byłby w stanie zafundować pracodawca pracownikowi po paru latach ,gdyby te haracze składkowe odprowadzane do ZUS odłożył lub zainwestował ?
Co masz przeciwko kuracjuszom ,którzy po zabiegach zagospodarowują swój wolny czas tak jak uważają za stosowne i jeśli nie naruszają zasad regulaminu w sanatorium?Zazdrościsz :?: :shock: :)
Nie zazdrość tylko jedz rehabilitu się i wypoczywaj tak jak zechcesz i napisz jak było ,a zobaczysz ile osob tutaj Tobie pogratuluje a ile zgani :kwiat: :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pustkowo-ZUS-owcy jak Trędowaci

Post autor: Fionka »

Moją intencją a właściwie intencją osoby tam przebywającej było naświetlenie realnej sytuacji jaka tam panuje.Wiadomą sprawą że po za sezonem ZUS-owcy nie są już wrzodem na d...e właściciela. ZUS wie jakie panują warunki ale puki da się to ciągnie .Prewencja rentowa to nie obóz karny z zakazami , ale jak w nazwie zapobieganie .Czy da się leczyć ciało , samo ciało .Tyle się mówi o zdrowiu psychicznym .Nie chciał by nikt przeżyć takiej sytuacji jak Pani z bułeczką :shock:Czy pacjent z ZUS ma siedzieć w pokoju i rozmyślać co go będzie jutro bolało , bo nie ma co z sobą począć , kiedy leje i wieje.Mam nadzieje że wreszcie dociera do nas że to nie jałmużna tylko coś czego tak na prawdę byśmy nigdy nie chcieli .Ja bardzo chętnie oddam swoja grupę niepełnosprawności , oddam wyjazd w ramach prewencji w zamian za ZDROWIE. Więc mówię stanowcze NIE opinią że mamy się cieszyć z tego co nam dają .Nic nie dają .
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Pustkowo-ZUS-owcy jak Trędowaci

Post autor: kuty »

Dla mnie ten post (Pustkowo-ZUS-owcy jak Trędowaci) już spełnił swe zadanie....!!!! :)
Jako że podlegam pod ZUS Gdanski - mam możliwość w ramach prewencji rentowej wybrać Pustkowo ( 300 km od domu )

I już wiem że będę go omijał z daleka !!! ( przynajmniej latem ) ;)
I pewnie inni też.

W czerwcu miałem możliwość kurować się w Połczynie-Gryf (ZUS) i mimo że też byli tam kuracjusze komercyjni z Niemiec , z Ukrainy
nikt nikomu nie zakazywał korzystania z basenu, leżaków czy zielonej trawki.
Tak naprawdę nie można było rozróżnić kto z ZUS, NFZ czy komercja. ( no chyba że po innym miejscu posiłków )

Wydaje mi się że bunt kuracjuszy nic nie da !!!
Zarząd w Pustkowie jest świadomy swoich działań , dlatego czuje się bezkarny.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pustkowo-ZUS-owcy jak Trędowaci

Post autor: Fionka »

Kuty i właśnie po to jest to forum.Nikt nie pisze w tym dziale by sobie popisać . Masz rację pisząc że czują się bezkarni.Są przecież ośrodki przez duże O , do takich należy Jantar w Dziwnówku.Tam nie robią podziału na ZUS i komercję .Oczywiście są drobne różnice ale nie odczuwalne , np. goście komercyjni - szwedzki stół ale ZUS-owcy mogą zrezygnować z przyznanych posiłków i wykupić sobie tą formę wyżywienia ,brak lodówek ale można wykupić i wstawiają .Nawet przez chwilę nie dają odczuć że jesteśmy na innych warunkach.Wszystkich traktują jak gości i tą formę zwrotu również stosują do każdego.
ODPOWIEDZ