Sanatorium Plon w Polańczyku

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
janol
Posty: 2
Na forum od: 06 sie 2017 21:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Sanatorium Plon w Polańczyku

Post autor: janol »

Witajcie -2 dni temu wróciłem z Polańczyka gdzie w sanatorium Plon przebywałem 21 dni .Jestem bardzo zadowolony, mieszkałem z żoną na samej górze w pięknym pokoju z łóżkiem małżeńskim fajną łazienką i super widokiem na jezioro solińskie i góry.Jedzenie w czystej i schludnej stołówce było bardzo urozmaicone, dobre i było go wystarczająco dużo.Wszystkie zabiegi wykonywane były w ośrodku pod okiem miłej obsługi -chciałbym tu wyróżnić panią Kasie z kąpieli i borowiny która była zawsze miła i uśmiechnięta oraz masarzyste Piotra który po prostu robił swoje-reszta kadry też była w porządku ale mogli by się częściej uśmiechać.Nie ma tam basenu ale trafiłem na piękną pogodę i po pięciu minutach byłem na kamienistej plaży jeziora solińskiego gdzie można było pływać do woli jak i wypożyczyć kajak czy rower.Można też jechać na przejażdżkę po jeziorze statkiem Tramp.Działa tam biuro turystyczne które proponowało szereg wycieczek autokarowych .Ja skorzystałem z wyjazdu do Lwowa na pętle Bieszczadzką i na pobliskie zapory.Myśle że spedziliśmy tam fany czas do południa wypełniony zabiegami potem spacery lody i imprezy w Zakapiorze (-pobliskiej restauracji ).Nie można było narzekać na hałas czy burdy bo o22 wszystkie knajpy kończyły grać a w Plonie zaczynała sie cisza nocna .Moi rodzice często jeżdzili na sanatoria i odwiedzając ich zawsze miałem wrażenie że ośrodki te były wzorowane na latach PRL-u W Plonie miło się zdziwiłem czystością schludnością i ogólnie dobrą organizacją.Wiem że zwierząt tam nie wolno mieć.Jedynym mankamentem jest stale zamknięta kawiarenka która nie ma (ducha) a będąc tam na wieczorku zapoznawczym byłem rozczarowany prowadzącym.Sumując szczerze polecam ten ośrodek położony w naprawdę pięknym rejonie Polski mający własne żródła wody mineralnej który jest bardzo dobrze zarządzany .Można się tam trochę podleczyć wyciszyć i bardzo dobrze odpocząć i gdybym dostał jeszcze raz skierowanie do Plonu to byłbym bardzo zadowolony :)
rene0406
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 30 lip 2017 18:16
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Plon w Polańczyku

Post autor: rene0406 »

Też byłam w 2013 z ZUS potwierdzam co napisane. Polecam wszystkim
cyfra61
Posty: 2
Na forum od: 21 cze 2018 17:45
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium Plon w Polańczyku

Post autor: cyfra61 »

Witam wszystkich kuracjuszy :D
Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z pobytami w sanatorium ( długo się uchowałam ) dostałam skierowanie z ZUS na 05.10.18 , siedzę i czytam wszystko co znajdę na temat tego sanatorium , może ktoś też się wybiera w tym samym terminie ? ;)
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2243
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Plon w Polańczyku

Post autor: Bogutka5 »

Byliśmy w Plonie w 2011 To było nasze pierwsze i najlepsze sanatorium - najlepsze zabiegi i wspaniałe Bieszczady. Kawiarenka była wtedy zamknieta co nam akurat rybka.
wspaniałego pobytu zyczę
Bogutka
cyfra61
Posty: 2
Na forum od: 21 cze 2018 17:45
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium Plon w Polańczyku

Post autor: cyfra61 »

Bogutka dzięki :D
no troszkę czasu minęło od waszego pobytu , mam nadzieję że na lepsze
Awatar użytkownika
mercedes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 343
Na forum od: 02 mar 2012 13:58
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 17

Re: Sanatorium Plon w Polańczyku

Post autor: mercedes »

witam rowniez polecam Plon w Polanczyku jaki Bieszczady moj pobyt byl zima 2016 ale tez pieknie
ODPOWIEDZ