Olecko

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Maria2603
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 23 kwie 2017 21:33
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Olecko

Post autor: Maria2603 »

Witam po raz kolejny
Również byłam jakiś czas temu w Polańczyku w Plonie, był to mój pierwszy pobyt w sanatorium, który wspominam z sentymentem. Olecko to jest jedynie obiekt rehabilitacyjny zusowski i nic poza tym. Nie jestem roszczeniowa jak mi niektórzy tutaj zarzucają.
Mimo wszystko miłego wszystkim.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5049
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Olecko

Post autor: zbigniew165 »

Maria2603 ma rację. Olecko nigdy nie było obiektem sanatoryjnym i nigdy nim nie zostanie. Jeżeli ktoś mówi, że jedzie do sanatorium a Olecku, to chyba nigdy nie był w Uzdrowisku i obiekcie, który ma status sanatorium. Wystarczy spojrzeć na skierowanie do Olecka czy innego obiektu prewencji ZUS. Tam nie ma żadnego słowa "sanatorium". Jest to tylko obiekt hotelowy z zabiegami rehabilitacji, najczęściej reumatologia. Czemu w tych obiektach nie leczy się chorób dolnych i górnych dróg oddechowych. Dlatego, że nie są one usytuowane w w miejscowościach mających status uzdrowiska i niezbędny mikroklimat, jak np. Polańczyk. Jedno jest pewne, że " marcingromek "nigdy nie był w Polańczyku i jest zapewne pracownikiem obiektu hotelowego Olecko. Stąd się biorą jego zachwyty nad tym obiektem hotelowym ZUS.
forumowicz

Re: Olecko

Post autor: forumowicz »

Nie żebym się czepiała ale troszkę nieścisłości jest w tym co mówisz Zbyszku.
Niepodważalnie Olecko nie jest uzdrowiskiem , bo tylko dana miejscowość może mieć taki status , a nie ośrodek. Tego to my nie wiemy być może władze Olecka starają się o takowy. Jeśli chodzi o mikroklimat to jest ok , wokół lasy, jeziora i różnorakie strumienie to one tworzą wspaniały mikroklimat . Jeśli chodzi o występowanie surowców naturalnych to niestety bogato tu nie jest, nie ma wód źródlanych ale występuje borowina czy jest pozyskiwana i wykorzystywana tego nie wiem .
Niepodważalne jest , że Hotel Olecko jest ośrodkiem hotelowym mającym podpisaną umowę z ZUS-em na świadczenie usług rehabilitacyjnych - tyle i aż tyle.
A Marcingromek , hmm robi pewnie to , co mu pracodawca nakazał ..., nie pochwalam takich kryptoreklam . W zderzeniu z opisem kuracjuszy niestety nie brzmi najlepiej.

dobrych kuracji życzę :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5049
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Olecko

Post autor: zbigniew165 »

Bibi uznaję twoje argumenty i zgadzam się z tym co napisałaś. Czyli jest podobnie ja w Wieńcu Zdroju, który też jest położony wśród lasów sosnowych z tym wyjątkiem, że Wieniec posiada status uzdrowiska i sanatorium, przyjmuje kuracjuszy ZUS, NFZ i komercję. Może wiesz czy do Hotelu Olecko też przyjeżdża komercja, bo jak taki wspaniały obiekt to komercja powinna być.
forumowicz

Re: Olecko

Post autor: forumowicz »

Zbyszku w moich słowach nie ma określenia , że jest to wspaniały obiekt , ja nie wyraziłam jakiejkolwiek oceny Hotelu Olecko jako obiektu .
Na Twoje pytanie o pobyt komercyjny nie umiem odpowiedzieć , najprościej do nich zadzwonić , no chyba , że ktoś kto tam jest czy był odpowie na to pytanie .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5049
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Olecko

Post autor: zbigniew165 »

Pisząc o wspaniałym obiekcie nie miałem na myśli twojego wpisu, tylko wpis ich pracownika marcingromek. Jak wcześniej pisałem z twoimi postami dot. Olecka całkowicie się zgadzam.
Maria2603
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 23 kwie 2017 21:33
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Olecko

Post autor: Maria2603 »

Do Hotelu Olecko można jechać komercyjnie.
Podczas mojego pobytu były 2 Panie, które wykupiły tygodniowy pobyt wraz z zabiegami prywatnie.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5049
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Olecko

Post autor: zbigniew165 »

Dziękuję ci za odpowiedż. Rzeczywiście dwie panie na turnusie z pobytem komercyjnym to mówi samo za siebie. W Równicy, gdzie ostatnio przebywałem dla komercji przeznaczone są dwa piętra tego molocha i faktycznie są cały czas zamieszkałe. Chciałem jeszcze dodać, że w Równicy pobyt komercyjny jest dość drogi ok. 180 zł doba, a pomimo to jest bardzo dużo chętnych. Widziałem i rozmawiałem z takimi osobami. To co przyciąga komercję do Równicy to dobra baza zabiegowa, duża liczba przyrządów w salach gimnastycznych/siłowniach/ i samo Uzdrowisko. Po prostu tu się czuje, że się jest w sanatorium i w Uzdrowisku. Widać to także na uliczkach samego Ustronia. Jest tak wszędzie, gdzie jest kilka obiektów sanatoryjnych, a nie jeden obiekt hotelowy z zabiegami rehabilitacji.
marcingromek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 09 lis 2017 19:51
Staż sanatoryjny: 2

Re: Olecko

Post autor: marcingromek »

Marcin Gromek -byłem na turnusie w Olecko i było naprawdę ok.byli ludzie którzy chodzili po korytarzu i mówili"nudy" ale była większość, która nie miała czasu na takie głupoty...jeżdzili na nartach ,chodzili na siłownię ,basem ,sauny.Ale lepiej ponarzekać,żę żle żę nie pasuje ....to na jaką cholerę tam jedziecie??????Siedzieć na dupach w domu albo starać się o inne.Było super .a ja nie jestem pracownikiem hotelu .../dobre,bardzo dobre dla niektórych [moderacja]/
Ostatnio zmieniony 23 mar 2018 23:14 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: [moderacja]
forumowicz

Re: Olecko

Post autor: forumowicz »

Panie Marcinie , to bardzo dobrze , że umiał się Pan znaleźć w ośrodku, oczywiście ważne jest pozytywne podejście , a nie tylko narzekanie .
Ton w jakim Pan się wypowiadał o Hotelu Olecko , mnie również dał do myślenia i uważałam Pana za pracownika hotelu , dla mnie jest to przykre bo wyszłam na przygłupa (wg Pana nazewnictwa) .
Określenie było bardzo fajnie to troszkę za mało .

Nie byłam tam ale kto wie może będę, wówczas pozwolę sobie na wyrobienie własnej opinii
ODPOWIEDZ