Cieplice Dom Zdrojowy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
krysia1932
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 72
Na forum od: 15 kwie 2017 16:26

Cieplice Dom Zdrojowy

Post autor: krysia1932 »

Witam przyszłych kuracjuszy Pragnę przekazać garść informacji aktualnych po przebytej kuracji w Domu Zdrojowym. Byłam w Cieplicach 2 razy i muszę przekazać ,że bardzo na niekorzyść się pogorszyło. Po pierwsze docieśniono pokoje. Mam porównanie z poprzednich bytności i jedynki teraz przerobione na pokoje 2 osobowe. Z innymi pokojami podobnie. Ciasnota oraz brak intymności na chwilę odpoczynku. Pożywienie skromne ale można wytrzymać. To nie jest najważniejsze. Gorsza rzecz, że niestety duże oszczędności są robione na zabiegach. Borowinę w ogóle nie chcą przepisać. Z masażami suchymi tak samo. A głównie chcemy skorzystać z zabiegów których nie mamy ambulatoryjnie. Nawet na kąpielach termalnych , które poprzednio mieliśmy codziennie, teraz niestety też zaoszczędzono. Tylko nieliczni podobno po znajomości ( cytuję słowa pani lekarz ) mieli dobre zabiegi. Szkoda. Ponieważ zawsze na forum chwaliłam ten ośrodek. Niestety przekazuję tylko sprawdzone info. po przebytym nieudanym pobycie.
forumowicz

Re: Cieplice Dom Zdrojowy

Post autor: forumowicz »

To wielka szkoda! Byłam też 2 razy w Cieplicach i wróciłam bardzo zadowolona. Jedzenie i zabiegi bez zastrzeżeń. No cóż, "dobra zmiana" i tu wkroczyła! :(
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Cieplice Dom Zdrojowy

Post autor: ewlinka7 »

krysia1932 pisze: 10 wrz 2017 13:26 Witam przyszłych kuracjuszy Pragnę przekazać garść informacji aktualnych po przebytej kuracji w Domu Zdrojowym. Byłam w Cieplicach 2 razy i muszę przekazać ,że bardzo na niekorzyść się pogorszyło. Po pierwsze docieśniono pokoje. Mam porównanie z poprzednich bytności i jedynki teraz przerobione na pokoje 2 osobowe. Z innymi pokojami podobnie. Ciasnota oraz brak intymności na chwilę odpoczynku. Pożywienie skromne ale można wytrzymać. To nie jest najważniejsze. Gorsza rzecz, że niestety duże oszczędności są robione na zabiegach. Borowinę w ogóle nie chcą przepisać. Z masażami suchymi tak samo. A głównie chcemy skorzystać z zabiegów których nie mamy ambulatoryjnie. Nawet na kąpielach termalnych , które poprzednio mieliśmy codziennie, teraz niestety też zaoszczędzono. Tylko nieliczni podobno po znajomości ( cytuję słowa pani lekarz ) mieli dobre zabiegi. Szkoda. Ponieważ zawsze na forum chwaliłam ten ośrodek. Niestety przekazuję tylko sprawdzone info. po przebytym nieudanym pobycie.
Niestety -jestem świeżo po powrocie z DZ w Cieplicach... i musze zgodzić się z opinią Krysi, że rzeczywiście i tam zagościła "dobra zmiana"..... w negatywnym niestety tego słowa znaczeniu. Trwa remont (podobno już kilka miesięcy), ktorego końca nie widać . ... na sali gimnastycznej masakra- ścisk, huk i dźwięk wiertarek udarowych to norma. Gołym okiem widoczne oszczędności na zabiegach - bo to byl dla mnie najważniejszy aspekt wyjazdu do sanatorium - ponad połowa zabiegów to ćwiczenia na sali gimnastycznej, jak juz pisałam - w mało komfortowych warunkach, natomiast ilość zabiegów mokrych szumnie wyszczególniona na tablicy przy planowaniu zabiegów którymi szczyci się to uzdrowisko. .. (za wyjątkiem ćwiczeń w basenie do którego na jedną godz. wchodzi czasem 20 kobiet - ciężko wiec mówić o jakichś porzadnych ćwiczeniach - ot takie machanie rączkami i nóżkami by nie szturchac za bardzo sasiadki) ograniczona, o okłady czy kąpiele borowinowe trzeba wyprosic lekarza- czasem uda się, że przepisze, ale tylko kilka zabiegów, żeby mieć choć 10 takich samych - trzeba dokupić we własnym zakresie.... to samo jest z kąpielami...Lekarz twierdzi ze to ZUS wprowadził takie ograniczenia....Nie do końca rozumiem wiec sens wysyłania kogoś tyle km po to, by poćwiczył na sali gimnastycznej, zamiast skorzystać z zabiegów do których nie ma dostępu w miejscu zamieszkania... kto wie... może jest w tym jakaś głębsza logika, której ja niestety nie pojmuję... Z porządnego uzdrowiska (na podstawie wlasnej obserwacji na przestrzeni kilku lat) Cieplice. ... schodzą na..... Ilość zdecydowanie wygrywa tu z jakością, z powodu remontu osoby starsze oraz niepelnosprawne mają problemy ze znalezieniem się w tych labiryntach korytarzy, słyszałam tez bardzo dużo negatywnych opinii kuracjuszy dot. zakwaterowania w bezpośrednim sąsiedztwie remontów.... Co tu dużo mówić. .. tym razem Cieplice mnie niestety rozczarowały .. i to w aspekcie na którym najbardziej mi zależało - czyli w zabiegach. Na zakwatewowanie nie mogę narzekac, wyżywienie tez w miare ok (najwieksza monotonia podczas śniadań). Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy i oczywiście forumowiczów :D :kwiat:
zuza-zuza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 08 maja 2017 13:08
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Cieplice Dom Zdrojowy

Post autor: zuza-zuza »

Teraz przeczytałam - jestem podłamana:(
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Cieplice Dom Zdrojowy

Post autor: Bietka »

A czy muszą być przy okazji te polityczne wstawki.
Andrzej Stankiewicz
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 03 sty 2019 12:17
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Cieplice Dom Zdrojowy

Post autor: Andrzej Stankiewicz »

Pobyt w Domu Zdrojowym 23.12.2018 do 6.01.2019 pakiet senior plus. Zakwaterowanie w pokoju 2-os. komfort, zgodne z opisem i zdjęciami w ofercie, widok z balkonu na Plac Piastowski. Wyżywienie dobre, śniadania i kolacje obfity bufet, tylko jeden obiad mi nie pasował - ziemniaki,sos,kapusta z ryżem (podobno był to tzw. gołąbek) ale mój wzrok ani kubiki smakowe mięsa nie odnalazły. Baza zabiegowa na dobrym poziomie, obsługa miła i pomocna, szczególnie mile zaskoczyły mnie panie sprzątające, takiego zaangażowania w pracy i pomocy nigdy dotąd w żadnym sanatorium nie zaznałem (zawsze pytały o potrzebę wymiany ręczników itp.). Na minus oceniam natomiast planowanie zabiegów, ominęło mnie spożycie 4 śniadań, np. 5 zabiegów od 7.00 do 9.45. Samo sanatorium to prawie labirynt, kiepskie oznakowanie kierunków na zabiegi, w takim przypadku należało by zaopatrzyć kuracjusza w mini przewodnik. Ostatnie komercyjne pobyty sanatoryjne Łączność Ciechocinek, Kujawiak Inowrocław, Meduza Świnoujście, Gryf Połczyn Zdrój i najlepiej oceniam Dom Zdrojowy Cieplice. Polecam wycieczkę do Liberca kolejką izerską z Szklarskiej Poręby, cena biletu tam i z powrotem 30 zł. składy kursują co godzinę.
forumowicz

Re: Cieplice Dom Zdrojowy

Post autor: forumowicz »

.Lekarz twierdzi ze to ZUS wprowadził takie ograniczenia....Nie do końca rozumiem wiec sens wysyłania kogoś tyle km po to, by poćwiczył na sali gimnastycznej, zamiast skorzystać z zabiegów do których nie ma dostępu w miejscu zamieszkania... kto wie... może jest w tym jakaś głębsza logika, której ja niestety nie pojmuję...

ewlinko coś jest na rzeczy w tym temacie. Będąc w Kołobrzegu - Medikur odbyło się spotkanie z lekarzem i na pytania dlaczego jest taki mały wybór w zabiegach, stwierdził że to rozporządzenie ZUS-u . Nastawiają się na rehabilitację ruchową, jak najwięcej gimnastyki i Oni dostosowują się do wymogów jakie stawia im ZUS. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ