Połczyn Zdrój "Podhale'

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
lenasto
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 348
Na forum od: 23 sty 2016 20:01
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Połczyn Zdrój "Podhale'

Post autor: lenasto »

Wróciłam z sanatorium "Podhale "w Połczynie Zdrój
Dojazd do Połczyna jest .....kiepski :cry:
z dworca do sanatorium jest niedaleko , ale .....chodniki (kocie łby) fatalne, walizka na kółkach nie pojedzie i tu kurier jest wielką pomocą .
Zakwaterowanie w miarę sprawnie idzie , osoby w zbliżonym wieku . Jedynek , dwójek jest kilka , nie zależało mi więc się nie starałam .
Wyżywienie ....catering :o nie jestem wymagająca ,ziemniaków nie jadłam , mnie wystarczało . Jest możliwość dokupić większe porcje ;)
Lekarz i tu porażka .....gdybym nie wiedziała co chcę i co mi pomaga :roll: :roll: :roll:
Zabiegi NFZ oszczędza na czym się tylko da np. jeszcze nie tak dawno były plastry (okłady) z borowiny , teraz są plasterki :lol: .
Czas zabiegów , najlepiej samemu pilnować np. kąpiel która ma powinna trwać 10 min trwa 7-8min wliczany jest czas na umycie wanny i nalanie wody :shock:
Najbardziej brakuje uśmiechu i życzliwości obsługi w dziale zabiegowym :cry:
Jest park zdrojowy , dużo lasów , ścieżek spacerowych .......
Wszystkie niedogodności rekompensowało towarzystwo w pokoju , dobrano nas trzy wdowy takie do "tańca i do różańca" .....i to zostanie w pamięci na dlugo :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Połczyn Zdrój "Podhale'

Post autor: forumowicz »

Dzięki Lenasto za ocenę :kwiat:
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Połczyn Zdrój "Podhale'

Post autor: basiat »

:shock: Czytam i....oczom swoim nie wierzę :shock: :shock:
Czyżby zmieniło się aż tak bardzo na niekorzyść?
Byłam w Podhalu 2 lata temu.
Przede wszystkim zadowolona byłam z zabiegów BOROWINOWYCH. To nie były plastry, a prawdziwe okłady borowinowe z ogromną ilością borowiny :!: :!: Naprawdę nie oszczędzano :!:
Wyżywienie było smaczne i nie catering. Jedynym minusem na stołówce był "okrojony" personel - jedna kelnerka na ogromną salę.
Zabiegi trwały tyle minut, ile było przewidziane. Personel w części zabiegowej też w zasadzie bez zarzutu.
Lekarz? No cóż - moja pani doktor była kompetentna, ale cholernie niesympatyczna wręcz "bufoniasta".
Szkoda, że Podhale tak podupada..........
Awatar użytkownika
lenasto
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 348
Na forum od: 23 sty 2016 20:01
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Połczyn Zdrój "Podhale'

Post autor: lenasto »

i ta jedna kelnerka obsługująca około 130 osób nie zmieniła się .
Catering nawet gotuję wodę na herbatę , kilka razy nie dowieźli na czas . :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
anovi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 113
Na forum od: 19 wrz 2014 13:36
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Połczyn Zdrój "Podhale'

Post autor: anovi »

Jestem bardzo zdziwiona tą opinią,byłam w Podhalu w styczniu tego roku i posiłki były dowożone z Gryfu (żaden catering ale to mogło sie zmienić). Fakt,czasami zdażyło się,że jedzenie nie było gorące tylko letnie.Jadalnię obsługiwały dwie panie i robiły co mogły by wszyscy mogli dostać jedzonko na czas.
Jeśli chodzi o borowinę to nie było problemu,ja miałam zawijania,tak zlecił lekarz.Niektórzy mieli plastry ale to już zależało od zaleceń lekarskich.
Jeśli chodzi o obsługę bazy zabiegowej to nie spotkałam się z osobą,która by była negatywnie nastawiona do kuracjuszy,wręcz przeciwnie czasem dzwoniono do pokoju by przyspieszyć zabieg popołudniowy ale z zastrzeżeniem jeśli ja mam wolną chwilę.
Jedno,do czego mogłabym się przyczepić to niezbyt miła obsługa na recepcji w dniu przyjęcia.
Może sporo się zmieniło ale to niebawem srawdzę osobiście :D
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Połczyn Zdrój "Podhale'

Post autor: Dzia_dek »

(...) posiłki były dowożone z Gryfu (żaden catering ale to mogło się zmienić).
Fakt,czasami zdarzyło się,że jedzenie nie było gorące tylko letnie. (...)
Właśnie ten fakt dowożenia posiłków nazywamy kateringiem - to usługa polegająca
na przygotowywaniu i dostarczaniu na zamówienie gotowych potraw i nie istotne kto te
posiłki przygotowuje. Czy jest to wyspecjalizowana firma zewnętrzna, czy też kuchnia
sanatorium, które mieści się obok? Nadal jest to katering. Świadczy też o tym fakt letnich
posiłków, które były podawane w "Podhalu". Z kuchni na miejscu taka rzecz nie miałaby miejsca.
Awatar użytkownika
anovi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 113
Na forum od: 19 wrz 2014 13:36
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Połczyn Zdrój "Podhale'

Post autor: anovi »

Dzia_dku,wiem co oznacza słowo catering ale dziękuje za przytoczenie furmułki.Myślę,że jednak furmuły to nie są istotą tego forum :roll: .Miałam na mysli,ze posiłki nie są przygotowywane przez firmę zewnętrzną - Gryf i Podhale należą do jednej grupy uzdrowisk.

"Z kuchni na miejscu taka rzecz nie miałaby miejsca."
I tu się bardzo mylisz,niestety niejednokrotnie spotkałam się z faktem podawania chłodnych posiłków,
Awatar użytkownika
lenasto
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 348
Na forum od: 23 sty 2016 20:01
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Połczyn Zdrój "Podhale'

Post autor: lenasto »

lenasto pisze: 18 wrz 2017 09:32 Wróciłam z sanatorium "Podhale "w Połczynie Zdrój
Dojazd do Połczyna jest .....kiepski :cry:
z dworca do sanatorium jest niedaleko , ale .....chodniki (kocie łby) fatalne, walizka na kółkach nie pojedzie i tu kurier jest wielką pomocą .
Zakwaterowanie w miarę sprawnie idzie , osoby w zbliżonym wieku . Jedynek , dwójek jest kilka , nie zależało mi więc się nie starałam .
Wyżywienie ....catering :o nie jestem wymagająca ,ziemniaków nie jadłam , mnie wystarczało . Jest możliwość dokupić większe porcje ;)
Lekarz i tu porażka .....gdybym nie wiedziała co chcę i co mi pomaga :roll: :roll: :roll:
Zabiegi NFZ oszczędza na czym się tylko da np. jeszcze nie tak dawno były plastry (okłady) z borowiny , teraz są plasterki :lol: .
Czas zabiegów , najlepiej samemu pilnować np. kąpiel która ma powinna trwać 10 min trwa 7-8min wliczany jest czas na umycie wanny i nalanie wody :shock:
Najbardziej brakuje uśmiechu i życzliwości obsługi w dziale zabiegowym :cry:
Jest park zdrojowy , dużo lasów , ścieżek spacerowych .......
Wszystkie niedogodności rekompensowało towarzystwo w pokoju , dobrano nas trzy wdowy takie do "tańca i do różańca" .....i to zostanie w pamięci na dlugo :lol: :lol: :lol:
moja wypowiedz nie jest oceną sanatorium .....jest wynikła z moich obserwacji .
Nie jest to moje pierwsze sanatorium , więc mam jakąś skalę porównawczą :( .
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Połczyn Zdrój "Podhale'

Post autor: Dzia_dek »

Nie wiem do czego jest potrzebna ta uszczypliwość o formułkach. Czytając Twój post doszedłem do
wniosku, że nie bardzo rozróżniasz które posiłki przygotowane są w formie dostaw z zewnątrz.
(...)Miałam na mysli,ze posiłki nie są przygotowywane przez firmę zewnętrzną(...)
A skąd ja mam wiedzieć co autorka ma na myśli. Katering to katering i już. Nie ważne kto go przygotowuje.
Wiele uzdrowisk już praktykuje taką formę żywienia i to nie od dziś. W jednym obiekcie duża dobrze
wyposażona kuchnia, a pozostałe sanatoria zaopatrywane właśnie w formie kateringu.
"Z kuchni na miejscu taka rzecz nie miałaby miejsca."
I tu się bardzo mylisz,niestety niejednokrotnie spotkałam się z faktem podawania chłodnych posiłków,
Też się z tym spotkałem, ale wtedy można poprosić o podgrzanie. Jeśli posiłki,a czasem dotyczy to nawet przegotowanej,
czystej wody, przychodzą w formie kateringu to często kuchnia na miejscu jest już "wyłączona" i wtedy nie ma takiej możliwości.
ODPOWIEDZ