Turnus rehabilitacyjny w Trojanie w LĄDKU ZDROJU

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Turnus rehabilitacyjny w Trojanie w LĄDKU ZDROJU

Post autor: Zosia »

Jestem na świeżo po pobycie w w/w Ośrodku - z biuro POLONUS i zgodnie z obietnicą dzielę się wrażeniami.
HOTEL ** położony dość wysoko przy lesie. Początkowo prawie wszyscy dostawali zadyszki po dostaniu się na miejsce jednak w miarę upływu czasu wchodzić było łatwiej :) .Budynek po kapitalnym remoncie w 2015roku. Wszystko czyste,nowe . Okolica zadbana, kwitnące kwiaty na balkonach i przed budynkiem dodają uroku. POKOJE w dwóch rodzajach :standard i superior. Standard 2 os. nieduży, bez lodówki, z małą łazienką , prysznic z zasłonką.Superior duży, z jednym stolikiem takim fikuśnym szklanym , drugim okrągłym z dwoma fotelikami, łazienka nowoczesna , duża z kabiną .We wszystkich pokojach na wyposażeniu :mydło w płynie, suszarka do włosów,ręczniki wymieniane przy sprzątaniu. Sprzątanie na życzenie. Wystarczyło wywiesić na klamkę znajdującą się w pokoju zawieszkę "Proszę posprzątać pokój", z drugiej strony widniał napis "Proszę nie przeszkadza " :)
JEDZENIE. Dla mnie nie ma większego znaczenia ale był stół szwedzki rano i wieczorem. Były różne wędliny, sery białe,żółte ,jajka, pasztet , salceson, sałatki,galaretki z ciepłych dań tylko co rano jajecznica i parówki a na kolację tylko dwa razy danie ciepłe (knedle i kiełbaski).

cdn
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnus rehabilitacyjny w Trojanie w LĄDKU ZDROJU

Post autor: Zosia »

cd
Ciasto tylko 1 raz.
RESTAURACJA . Trochę przesadzona nazwa. Sala podzielona : 2/3 stołówki , 1/3 bar z alkoholami i kilka stolików. Tam odbył się też 1 koncert piosenek hiszpańsko-włoskich i wieczorek pożegnalny. Zapoznawczego nie było. Przy recepcji również znajdują się stoliki ,gdzie często spotykaliśmy się na kawie i nie tylko ;) . Panie z recepcji przesympatyczne nigdy nie było kłopotu z pożyczeniem szklanek czy czegokolwiek. Zawsze miło i kulturalnie.
ZABIEGI . Najważniejsze zostawiam na koniec bo byłby to wszystko zbyt piękne. Hotel ma świetną bazę. Kąpiele :borowinowe, solankowe, hydromasaż nawet masaż podwodny, który w wielu sanatoriach w ramach oszczędności już zlikwidowano, wirówki, prądy, krio miejscowe, basen (nieduży)jacuzzi dostępne bez ograniczeń. Brak jednak programu, który ustawiłby kuracjuszy według zabiegów i godzin co spowodowało iż na jedną godzinę do jednej wanny było np 2 osoby. Wprowadzało to zdenerwowanie i chaos. Dokupić zabiegów też nie było łatwo gdyż Panie 14-15 kończyły pracę a było ich chyba 3 i jeden mężczyzna -tylu]e widziałam. Hotel ten od niedawna przyjmuje turnusy rehabilitacyjne i widocznie na błędach się uczy a jak już zdobędzie większe doświadczenie będzie tu super. Nasz turnus był ponoć najliczniejszy -72 osoby (tak twierdzono). Zupełnie niezrozumiała była dla mnie cena masażu 30 min.90 zł , gdzie ja dzięki naszej Biedroneczce w innym miejscu płaciłam za ten sam czas 50 zł. Jeszcze raz wielkie dzięki kochana Pan Piotr bardzo mi pomógł :serce: . Mimo tych zawirowań z turnusu jestem zadowolona. Serdecznie pozdrawiam . Szczególne uściski dla Felice, Princi i Bogusi,które miałam przyjemność poznać . Zosia
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnus rehabilitacyjny w Trojanie w LĄDKU ZDROJU

Post autor: Felice »

Zosieńko,za relacje z Trojana bardzo dziękujemy,za uściski również dziękuję.Spotkania i te planowane i te mniej były bardzo miłe. :serce:
forumowicz

Re: Turnus rehabilitacyjny w Trojanie w LĄDKU ZDROJU

Post autor: forumowicz »

Miło się czyta Zosiu, grunt to dobre przygotowanie .

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
bogusia28
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 02 cze 2014 17:25
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Turnus rehabilitacyjny w Trojanie w LĄDKU ZDROJU

Post autor: bogusia28 »

Zosiu dziękuję za uściski i również mocno ściskam. :) Bardzo miło było Cię poznać. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnus rehabilitacyjny w Trojanie w LĄDKU ZDROJU

Post autor: Teri5 »

Witaj Zosiu. Cieszę się, że jesteś zadowolona z wyjazdu do Trojana. Ja wróciłam z Hyrnego w Zakopanem. Wszystko co napisałaś o Hyrnym się sprawdziło. Ciekawa jestem Twojego porównania, Hyrny Zakopane, czy Trojan w Lądku? Pozdrawiam
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnus rehabilitacyjny w Trojanie w LĄDKU ZDROJU

Post autor: Zosia »

Tereniu ale zadałaś trudne pytanie :lol: Nie potrafię odpowiedzieć na nie jednoznacznie. Powiem tak : baza zabiegowa o niebo lepsza w Lądku, organizacja i program ko w Zakopanem, warunki porównywalne ze wskazaniem na Trojana (mimo 1 czajnika na piętro). Integracja międzyludzka :) w Zakopanem była dobra tu coraz lepsza a na koniec wspaniała dlatego nie odczułam braku proponowanej rozrywki, gdyby nie wpadki Pana kierownika : źle ustalony grafik zbiegów , słaby program postawiłabym chyba na Lądek (zabiegi) a tak postawię znak równości. Pozdrawiam :kwiat:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnus rehabilitacyjny w Trojanie w LĄDKU ZDROJU

Post autor: Zosia »

Dodam jeszcze, że w Hyrnym stoliki przy recepcji służyły tylko za poczekalnię , natomiast w Trojanie to taki lobby bar. W recepcji : kawa, piwo inne napoje nawet alkoholowe :) lody, jakaś drobna przekąska , można też było przyjść po prostu ze swoim napojem, dlatego mało osób siedziało w pokojach , było też miejsce kawowo-alkoholowe z tarasem w wydzielonej części jadalni szumnie nazywane restauracją. Miejsca te sprzyjały integracji ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnus rehabilitacyjny w Trojanie w LĄDKU ZDROJU

Post autor: Felice »

I to jest super...w większości obiektów brak takiego miejsca do integracji.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1383
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Turnus rehabilitacyjny w Trojanie w LĄDKU ZDROJU

Post autor: Pancernz »

Bardzo ciekawy opis ,jednak odwiedzając ich stronę w internecie nie udało mi się odszukać ,że prowadzą oprócz bazy hotelowej jakiekolwiek inne usługi typu rehabilitacja czy turnusy ,możesz coś więcej podpowiedzieć na ten temat?
ODPOWIEDZ