Sanatorium Teresa Rymanów Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
malwineczka
Posty: 1
Na forum od: 13 sie 2017 21:56
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Sanatorium Teresa Rymanów Zdrój

Post autor: malwineczka »

Przestrzegam wszystkich przed Sanatorium Teresa w Rymanowie -Zdroju !!!
Sanatorium jako budynek do zniesienia choć z epoki PRL.Wyposażenie poniżej standardu , niektóre pokoje bez pełnego węzła sanitarnego.Na wyposażeniu tylko jedna chłodziarka na cały obiekt , czajnika trzeba było szukać po pokojach.
Wyżywienie marność nad marnościami.Bardzo skromne porcje, jedzenie docierało zimne , bo z kateringu.Na miejscu nie ma kuchni.Posiłki takie same jak w marnym szpitalu , skąpe i niesmaczne. Prawie każdy kuracjusz był zmuszony dożywiać się we własnym zakresie.Na stołówce brakowało serwetek , łyżeczek do herbaty , na stół przypadała 1 łyżeczka dla wszystkich osób.Nie było mowy o zabraniu jakichkolwiek talerzyków na pokój bo wszystko wyliczone.Przez cały turnus zero owoców,pomidory serwowane po ćwiartce notoryczny brak dżemu czy marmolady do chleba. Niemiła obsługa na stołówce .Jestem rozczarowana tym sanatorium , po prostu
żenada.
POLKA INKA
Posty: 2
Na forum od: 21 wrz 2017 17:07
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Teresa Rymanów Zdrój

Post autor: POLKA INKA »

Bardzo dziękuję za opinię. Jestem przerażona. Nie dość, że mam masakryczny dojazd to jeszcze te fatalne opinie w necie i pobyt zimą. Poważnie się zastanawiam nad rezygnacją. To prawda, że od PKS do Teresy jest 4 km i brak taksówek w tej miejscowości?
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Sanatorium Teresa Rymanów Zdrój

Post autor: Dzia_dek »

Aga, poniżej masz mapkę fragmentu Rymanowa Zdroju z zaznaczonym dojściem z przystanku PKS,
(który mieści się obok kawiarni "Piccolo") do sanatorium "Teresa". Jak widać niecałe pół kilometra.
rymanow.jpg
Jak będziesz jechać zapytaj kierowcy czy dojeżdża do przystanku Rymanów Zdrój Góra. To kolejny
przystanek w Zdroju i stamtąd do "Teresy" masz nie więcej więcej jak 300 m.
Z tymi kilometrami to ktoś naopowiadał Ci bajek. Taksówka jeździła kiedyś jedna. Granatowy
busik, którego kierowca za kilka zeta odwoził kuracjuszy, szczególnie z "Zimowita", z imprez w
Strasznym (obecnie Kasztanowym) Dworze. :lol: Czy nadal jeździ? Nie wiem. Ale to mała wioseczka
i wszędzie tam dotrzesz bez korzystania z taksówek
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Sanatorium Teresa Rymanów Zdrój

Post autor: mariolaa »

Byłam w lipcu br w Uzdrowisku, w Eskulapie. Faktycznie odległość od przystanku do Teresy jest nieduża, jednak z walizką jest trochę kłopotliwe, schodki (chyba ze bagaż pojedzie z kurierem). Na przystanku koło restauracji Piccolo, Biedronki, Biura Turystycznego Mateusz jest poczekalnia PKS i tam przy niej była jedna taksówka, bardzo uprzejmy kierowca, koszt przejazdu 6 zł. Telefon 691-875-816 - strona w necie - [link]. Z tej usługi właśnie korzystałam. Natomiast z tego drugiego kolejnego przystanku Rymanów Zdrój Góra do Teresy jest z górki i bliżej tak jak szczegółowo opisał wcześniej "Dzia_dek"( zresztą jak zawsze służy pomocą). A tą odległość 4 km to ktoś podał pewno z przystanku w Rymanowie a Uzdrowisko jest w miejscowości Rymanów Zdrój. Dodam jeszcze, że na zlecenie lekarza w uzdrowisku w wyjątkowych sytuacjach kuracjusze są odwożeni na przystanek PKS - tak przynajmniej było w Eskulapie. Miłego pobytu w tej urokliwej, małej miejscowości i udanej kuracji.
A oto ośrodek Teresa , widok z głównej ulicy.
.
Teresa.jpg
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2017 22:21 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium Teresa Rymanów Zdrój

Post autor: Bietka »

Rymanów musi być piękny również zimą , przecież to góry. Byłam wprawdzie latem też pięknie. Klimat cudowny Teresa może nie luxus (byłam w Stomilu) ale warto powdychać świeżym powietrzem. Utrudnieniem może być dochodzenie na zabiegi bo zimą to szczególnie niewygodne, ale też dochodziłam nawet w Krynicy i było ok.
ODPOWIEDZ