Turnus rehabilitacyjny Zakopane Hyrny

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Turnus rehabilitacyjny Zakopane Hyrny

Post autor: Teri5 »

Wróciłam z pobytu w tym ośrodku. Wszystkie pozytywne opinie się sprawdziły. Nie będę powtarzać, tego co już zostało napisane. Mieszkałam w pokoju jednoosobowym, na 4 piętrze. Pokoje na 4 piętrze są po remoncie, nie ma jednak wielkiej różnicy z pokojami na 3 i 2 piętrze. (2 osobowe, w takich byłam w odwiedzinach). Jedynie telewizor nowszej generacji. Programów bardzo mało, takie ponoć mają tymczasem waruki techniczne . Turnus jest tak zorganizowany, że nie ma czasu na nudę. Pokoje na 4 piętrze mają większe balkony, można się opalać. Na ten balkon prowadzą 4 schody znajdujące się w pokoju. Pierwszy raz mieszkałam w takim pokoju ze schodami :D . Na początku obawiałam się, że schodząc z balkonu, zapomnę o tych schodach :lol: Odpoczywając w pokoju, barierka na balkonie zasłania te piękne widoki. Są dwie windy, ta przy recepcji trochę wolna i trzy razy się zepsuła. Nie stanowiło to jakiegoś problemu, bo druga winda prowadzi do częsci zabiegowej i jest szybsza. Zabiegi takie średniej jakości, nie ma dużego wyboru. Zoskoczyło mnie to, że np. gimnastyka w basenie trwa tylko 15 minut, masaż tylko jednej części kręgosłupa 15minut (można dostać tylko 5 masaży w turnusie). Darmowy dostęp do basenu, jacuzzi i sali ćwiczeń, po południu. Pani Bogna, opiekuna turnusu, to bardzo zaangażowana w swoją pracę osoba i bardzo sympatycza. Dokładała wszelkich starań aby wszyscy byli zadowoleni. Nie sposób skorzystać ze wszystkiego, co było oferowane. Brakuje i czasu i sił :lol: Pomimo, że poboga była kapryśna, wróciłam bardzo zadowolona. Dziękuję Wszystkim za opinie o tym ośrodku,( szczególnie Zosi :kwiat: ) pomogły mi one bardzo w podjęciu decyzji.
Maryann, prosiłaś o opinie o tym ośrodku. Pytaj, o wszystko co Cię interesuje. Pozrawiam
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2017 13:37 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawka literówki w tytule
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Turnus rehabilitacyjny Zakopane Hyrny

Post autor: BarbaraSzczepanska »

Czy bylas prywatnie. jak krzaltuje sie koszt wyjazdu bo czekam w kolejce z NFZ ale muszę coś zrobić z moim biodrem bo boję się operacji i potrzebna jest mi rehabilitacja. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnus rehabilitacyjny Zakopane Hyrny

Post autor: Teri5 »

Byłam prywatnie na turnsie z biura Poltur. Na Twoje problemy polecam raczej pobyt w typowym sanatorium z bardzo dobrymi zabiegami np. Busko Zdrój, Ustroń Równica, itp. Ten mój wyjazd można nazwać, wczasy zdrowotne. Dokucza Ci biodro, więc pewnie masz problem z chodzeniem. Nie skorzystasz wlele z tego atrakcyjnego programu. Ceny pobytu w Hyrnym są uzależnione od terminu pobytu i rodzaju pokoju. Wszystko jest podane na stronie wspomianego biura podróży. Może załóż osobny wątek, dotyczący problemów z biodrem. Ja nic nie mogę w tej kwesti doradzić. Jest na tym portalu wiele życzliwych osób, które na pewno coś Ci podpowiedzą. Jakie zabiegi najlepsze, gdzie najlepiej pojechać, itp. Trzeba próbwać się ratować przed operacją. Nie mam niestety żadnej wiedzy na ten temat. Życzę Ci dużo zdrowia i oby udało Ci się uniknąć tej operacji. Na Twoim miejscu, jeśli funduszę pozwolą, pojedź prywatnie, nie licz zbytnio na NFZ. Gdybyś miała jakieś pytania, pisz. Pozdrawiam i jeszcze raz powodzenia życzę. :kwiat:
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Turnus rehabilitacyjny Zakopane Hyrny

Post autor: BarbaraSzczepanska »

Teri bardzo serdecznie dziękuje za odpowiedz pozdrawiam :serce: :kwiat:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnus rehabilitacyjny Zakopane Hyrny

Post autor: Zosia »

Tereniu bardzo się cieszę, że pobyt w "Hyrnem " uważasz za udany :serce:
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Turnus rehabilitacyjny Zakopane Hyrny

Post autor: Wienia »

Podoisuję się pod opinią Teri obydwoma rękami :D
Zarówno położenie osrodka jak i opiekunka grupy bardzo na plus.Bywam w wielu osrodkach,ale ta kobieta jest super zaangażowana w to co robi a robi to z pasją,ciekawie, jednocześnie dopasowując indywidualnie do kuracjusza.Jest już całkiem sporo opinii o tym ośrodku.
Miałam przyjemność spedzić tam dwa tygodnie kwiecień-maj br.Jest spora grupa osób,które tam wracają corocznie,między innymi była grupa z pomorskiego,któryś raz z kolei.To o czymś świadczy.
Jesli nic nie stanie na przeszkodzie w przyszłym roku również tam pojadę.
A to,że się tam wybrałam to zasługa Twoja Zosiu :D :kwiat:
Pozdrawiam Wienia :kwiat:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnus rehabilitacyjny Zakopane Hyrny

Post autor: sztani »

Mam pytanie przez jakie biuro załatwiacie formalności (chodzi o dofinansowanie z PEFRON) może jakieś podpowiedzi . bo pierwszy raz chce z takiej formy skorzystać. :)
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Turnus rehabilitacyjny Zakopane Hyrny

Post autor: Wienia »

Sztani ja skorzystałam z biura Poltour Krosno,ale nie korzystałam z dofinansowania bo nie mam grupy. :)
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnus rehabilitacyjny Zakopane Hyrny

Post autor: Zosia »

Miło mi Wieniu :serce:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnus rehabilitacyjny Zakopane Hyrny

Post autor: Zosia »

Ja też nie korzystałam z dofinansowania PFRON ale oni mają chyba i taką opcję choć nie doczytałam się na ich stronie . Musisz Staszku zadzwonić do Polturu . Pozdrawiam
ODPOWIEDZ