Sanatoria na zwyrodnienie stawu biodrowego

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Sanatoria na zwyrodnienie stawu biodrowego

Post autor: BarbaraSzczepanska »

Proszę o podpowiedzi które sanatorium jest dobre na zwyrodnienie stawu biodrowego. aby uniknąć operacji i ratować jeszcze swoje biodro dzięki :kwiat: :kwiat:
gosia111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 08 mar 2017 19:33
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatoria na zwyrodnienie stawu biodrowego

Post autor: gosia111 »

BarbaraSzczepanska pisze: 23 wrz 2017 15:30 Proszę o podpowiedzi które sanatorium jest dobre na zwyrodnienie stawu biodrowego. aby uniknąć operacji i ratować jeszcze swoje biodro dzięki :kwiat: :kwiat:
Witam, również mam chore biodro i czekam na zabieg sierpień 2018r. Teraz byłam w Gołdapi i zabiegi wspaniałe, ale niewiele pomogły a lekarz powiedział wprost, że biodra raczej się nie da już wyleczyć tylko operacja a czym dłużej zwlekamy tym bardziej psujemy kręgosłup bo nasze chodzenie przy bolącym biodrze automatycznie staje się trochę inne.
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria na zwyrodnienie stawu biodrowego

Post autor: BarbaraSzczepanska »

Gosia serdeczne dzięki ale bardzo się boję zawsze jest to obce ciało w organizmie dlatego ratuje się jak mogie ortopeda dał mi tabletki struktrum nazwał to koksartoza chcę spróbować osoczem bardzo sobie chwalą ale nie wiem cwicze. aby uniknąć operacji wiem że kość nie od rośnie tak samo jak ząb ale może się zatrzyma ? Skierowanie leży w komodzie nawet sie nie zapisała m życzę Ci zdrowia myslalam ze sanatorium ci trochę pomogło. ? Chcę jechać prywatnie bo z NFZ daleka droga i nie mają tak dobrach czytalam ze w Busku Zdroju mają dobre rehabilitację zobacze. Powodzenia pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoria na zwyrodnienie stawu biodrowego

Post autor: Felice »

Zmiany zwyrodnieniowe nie cofną się niestety....
Brałam zastrzyki PRP gorzej nie jest,ale czy lepiej? Teraz znów powinnam zrobić kolejne.
Jeszcze zbyt krótko to robią żeby móc stwierdzić,że uchroni nas przed dalszym postępowaniem choroby,ale bądźmy dobrej myśli.
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria na zwyrodnienie stawu biodrowego

Post autor: BarbaraSzczepanska »

Felice. dzięki za odpowiedz ale co to są za zastrzyki jaka pełną nazwa bo zastrzyków nie biorę tylko tabletki struktrum może poprawić stan zdrowia bo nigdy nie jest tak ze odrazu pomogą życzę zdrowia pozdrawiam :kwiat:
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria na zwyrodnienie stawu biodrowego

Post autor: BarbaraSzczepanska »

:kwiat: Felice chodzi o osocze nie kapnelam się że to taka nazwa. namawia mnie lekarz ale się zastanawiam u nas mówią osocze pa
gosia111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 08 mar 2017 19:33
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatoria na zwyrodnienie stawu biodrowego

Post autor: gosia111 »

BarbaraSzczepanska pisze: 24 wrz 2017 17:14 :kwiat: Felice chodzi o osocze nie kapnelam się że to taka nazwa. namawia mnie lekarz ale się zastanawiam u nas mówią osocze pa
Basiu jak pracujesz to masz duże szanse na sanatorium z ZUS i wtedy szybciej bo w ciągu 6m-cy następuje wyjazd a z NFZ masz szybszą szansę ze zwrotów.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria na zwyrodnienie stawu biodrowego

Post autor: jacky6 »

Nie da się uniknąć implantów stawu biodrowego - im szybciej tym lepiej - potem trudniej się wtapiają.
Kwestią pozostaje wybór kliniki - jedna z najlepszych to Piekary Śląskie.
Potem żmudna rehabilitacja ale rezultaty znakomite.
:mrgreen: ... :ugeek:
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria na zwyrodnienie stawu biodrowego

Post autor: BarbaraSzczepanska »

Gosiu dzięki za podpowiedzi ale nie pracuję a zwrotów nie ma narazie pozdrawiam :kwiat:
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria na zwyrodnienie stawu biodrowego

Post autor: BarbaraSzczepanska »

Jacky6 rozumie ale się boję i odciagam zabieg jak mogie w pomorskim też robią doborze ale zawsze jest jakieś ale dlatego myślę o podaniu się wstrzyknięcia osocza i dobra rehabilitacja bo swoje biodro to swoje a i są różne komplikacje wiem bo się napatrzylam i zrezygnowała m dużo mówić ale serdeczne dzięki pozdrawiam
ODPOWIEDZ