Sanatorium "Daniel" w Ustroniu z ZUS (psychosomatyka)

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
raf23081971
Posty: 2
Na forum od: 19 paź 2017 12:54
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Sanatorium "Daniel" w Ustroniu z ZUS (psychosomatyka)

Post autor: raf23081971 »

Witam serdecznie,
otrzymałem skierowanie z ZUS w ramach tzw. profilaktyki rentowej (jestem na rencie do końca marca 2018r.) do Ośrodka Sanatoryjnego "Daniel" w Ustroniu (psychosomatyka), a już pisząc otwarcie to zespół depresyjno-lękowy. Jest to mój pierwszy wyjazd do jakiegokolwiek sanatorium.
Mam do Was kilka pytań związanych z terapią, warunkami bytowymi (pokoje, jadalnia) i bardzo Was proszę o możliwie wyczerpujące odpowiedzi na poniższe pytania:
1) czy zajęcia są codziennie (w weekendy też)?,
2) od której do której (mniej-więcej) trwają zajęcia i na czym polegają?,
3) czy są przerwy pomiędzy "blokami" zajęć?,
4) czy odczuwacie pozytywne skutki stosowanej tam terapii (mam zespół depresyjno-lękowy)?,
5) jak uzyskać/zdobyć pokój 1-osobowy w tym ośrodku (ze względu na silne stany lękowe nie mogę mieszkać w pokoju z inną osobą)?,
6) czy w pokojach jest TV z wyborem polskich nadawców (TVN, TVN24/TVN24 BiS, Polsat, Superstacja, TVP), ubikacja i prysznic/wanna?,
7) czy jest basen na terenie tego ośrodka?,
8) czy jedzenie jest w porządku i o której są posiłki?,
9) czy jest restauracja/bar na terenie Ośrodka, w których można coś dodatkowo zjeść/wypić?,
10) czy psychoterapeuci, psychologowie i psychiatrzy zatrudnieni do prowadzenia terapii, są - krótko mówiąc - kompetentni i naprawdę pomocni
Uprzejmie Was proszę o przesyłanie mi odpowiedzi na powyższe pytania oraz o inne cenne informacje, które w czasie mojego pobytu w tym Ośrodku, mogą okazać się cenne/przydatne. Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium "Daniel" w Ustroniu z ZUS (psychosomatyka)

Post autor: sztani »

Witaj na forum ; najpierw link do Daniela w Ustroniu. ;
https://www.forum.nasze-sanatorium.pl/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=sanatorium+daniel+ustro%C5%84

Pytań masz wiele ale myślę że znajdziesz odpowiedz bo na turnusach rehabilitacyjnych z ZUS jest b. podobnie lub wręcz tak samo moze różnica polega tylko na rozpiętości w czasie w zabiegach wytyczne ZUS wyznacza jednakowe dla wszystkich swoich ośrodków . Zajrzyj też do tematu Sanatorium z ZUS link poniżej ;
https://www.forum.nasze-sanatorium.pl/viewtopic.php?f=13&t=2269
milej lektury . Może ktoś pofatyguje się kto był w tym ośrodku i napisze. sama miejscowość jest super na plus. :)
forumowicz

Re: Sanatorium "Daniel" w Ustroniu z ZUS (psychosomatyka)

Post autor: forumowicz »

Witaj. Byłam w danielu niedawno i też ZUS ale narządy ruchu. Ośrodek fajny,terapeuci ekstra. Ośrodek jest w trakcie remontu ale nie jest to jakoś bardzo uciążliwe. Wszystkie zabiegi na miejscu,basen ma być jeszcze w tym roku A może już jest. Jedzenie dobre :D ja jestem bardzo zadowolona z pobytu :P
raf23081971
Posty: 2
Na forum od: 19 paź 2017 12:54
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium "Daniel" w Ustroniu z ZUS (psychosomatyka)

Post autor: raf23081971 »

Dzięki za info. Jeśli ktoś ma jakieś kolejne cenne informacje o psychosomatyce w "Danielu", to proszę o ich zamieszczenie.

Pozdrawiam serdecznie
franc1
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 26 sie 2017 21:24
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium "Daniel" w Ustroniu z ZUS (psychosomatyka)

Post autor: franc1 »

;) Za mało czasu mam ;) Od rana zabiegi a wieczorami: Malwa, Zapiecek, Muflon, Utropek i jeszcze wiele innych atrakcji dla ciała i ducha :D . Jedzonko super, dwa raz tylko jadłem po za Danielem w niedzielę bo musiałem zaliczyć Baranią i Babią, nie darowałbym sobie że będąc tak blisko a nie poskakał po górach, jestem z zamiłowania Taternikiem z pod Poznania gdzie dwa razy do roku bywam w naszych pięknych Tatrach. Pozdrawiam serdecznie. :kwiat:
franc1
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 26 sie 2017 21:24
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium "Daniel" w Ustroniu z ZUS (psychosomatyka)

Post autor: franc1 »

Miła i życzliwa obsługa, dobre posiłki :kwiat:
Te miejsce tworzą osoby, które się rozumieją. Przede wszystkim doborowe towarzystwo.
Dzięki Wam wiem,
jak piękne może być życie,
że proste rzeczy tak naprawdę są najważniejsze.
Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł ale mają śmigiełka. :serce:
Dobre jedzonko.
gerea!!!!!!!!!!!! Ty się tam w Danielu nie powinieneś byś, bo Ty zdrowy był i jesteś. :lol: Jak ZUS mógł się tak pomylić? :lol:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium "Daniel" w Ustroniu z ZUS (psychosomatyka)

Post autor: Maryann »

Dziękuję Franc za opinię...i cieszę się że masz takie samo zdanie jak kilka osób w tym temacie..
https://www.forum.nasze-sanatorium.pl/viewtopic.php?f=3&t=16689&start=80
Pozdrawiam... :D
forumowicz

Re: Sanatorium "Daniel" w Ustroniu z ZUS (psychosomatyka)

Post autor: forumowicz »

franc1 pisze: 06 lis 2017 19:56 Miła i życzliwa obsługa, dobre posiłki :kwiat:
Te miejsce tworzą osoby, które się rozumieją. Przede wszystkim doborowe towarzystwo.
Dzięki Wam wiem,
jak piękne może być życie,
że proste rzeczy tak naprawdę są najważniejsze.
Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł ale mają śmigiełka. :serce:
Dobre jedzonko.
gerea!!!!!!!!!!!! Ty się tam w Danielu nie powinieneś byś, bo Ty zdrowy był i jesteś. :lol: Jak ZUS mógł się tak pomylić? :lol:

Miło to czytać franc. Cieszę się że Ci się podobało i że przedewszyskim są efekty. Dzięki takim wpisom kolejne osoby nie będą tak załamane jak Ty przed wyjazdem :mrgreen:
Pozdrowienia od naciągaczek :lol: :serce:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium "Daniel" w Ustroniu z ZUS (psychosomatyka)

Post autor: Maryann »

:lol: :lol: :lol:
franc1
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 26 sie 2017 21:24
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium "Daniel" w Ustroniu z ZUS (psychosomatyka)

Post autor: franc1 »

;) :kwiat: :serce:
ODPOWIEDZ