Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5037
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: zbigniew165 »

Szatni wejdź na stronęZUSi wpisz "kwartalnik nr 3 z2013 r" tam znajdziesz wykaz numerów choroby, który kwalifikuje Cię do otrzymania sanatorium z prewencji rzeczywiście tylko pulmonologia. Porównaj ten numer że swoim i będziesz wiedział na czym stoisz.. Jest tam też wykaz zabiegów jakie będziemy mieć na leczeniu.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5037
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: zbigniew165 »

Informację o kwartalniku dostałem na priv od forumowicza Janek.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: sztani »

dzięki za info .Znalazłem . wg niego kwalifikuję się mam dwa z wykazanych numerów ICD-10
forumowicz

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: forumowicz »

Cześć .
Z tego co wiem to inhalacje są w każdym Ośrodku .Jeżdzi tam bardzo dużo nauczycielek ,mikroklimat jest sprzyjający na takie schorzenia .Jeśli się wybierasz w zimie to wybrałbym Wysową ,praktycznie nie ma zanieczyszczenia powietrza .
Ale jak już pisało wiele osób to jest bardzo spokojna mieścinka ,więc dla tych którzy to lubią .Ustroń nie jest zły wiec decyzja jest Twoja .Ja ostatni raz bylem w Wysowej dwa lata temu ,czy coś się zmieniło trudno powiedzieć .
Nigdy się tam nie nudziłem ,sam wiesz jak jest w sanatorium ,do południa czas zleci a wieczorem to już tylko od nas zależy jak chcemy spędzić czas ,bawić się można codziennie .Nie jedziesz pierwszy raz więc wiesz jak płynie życie w sanatorium :) .Staszek nie namawiam ale może z ciekawości wybierz właśnie tą miejscowość .Pozdrawiam :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5037
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: zbigniew165 »

To zależy od położenia sanatorium. Przy dużych śniegach i mrozach, gdy połowa kuracjuszy jest chora na grypę i po przeziębiana wierz mi ,że nie chce się ok. 3km iśc przez zaspy i mróz na tańce czy inne imprezy. Kto był w Muszynie-Złockie w Wiarusie zimą to będzie wiedział.Kilkunastu kuracjuszy wyjechało wtedy z powikłaniami po przebytej grypie z mojego turnusu. Gdy jest wszystko na miejscu lub w pobliżu, to faktycznie się człowiek nie ma czasu zanudzać.Co do tych powikłań to były np. zapalenia mięśnia sercowego. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
aannaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 232
Na forum od: 29 lis 2015 19:31
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: aannaa »

janusz63 pisze: 23 paź 2017 21:29 Cześć .
Z tego co wiem to inhalacje są w każdym Ośrodku .Jeżdzi tam bardzo dużo nauczycielek ,mikroklimat jest sprzyjający na takie schorzenia .Jeśli się wybierasz w zimie to wybrałbym Wysową ,praktycznie nie ma zanieczyszczenia powietrza .
Ale jak już pisało wiele osób to jest bardzo spokojna mieścinka ,więc dla tych którzy to lubią .Ustroń nie jest zły wiec decyzja jest Twoja .Ja ostatni raz bylem w Wysowej dwa lata temu ,czy coś się zmieniło trudno powiedzieć .
Nigdy się tam nie nudziłem ,sam wiesz jak jest w sanatorium ,do południa czas zleci a wieczorem to już tylko od nas zależy jak chcemy spędzić czas ,bawić się można codziennie .Nie jedziesz pierwszy raz więc wiesz jak płynie życie w sanatorium :) .Staszek nie namawiam ale może z ciekawości wybierz właśnie tą miejscowość .Pozdrawiam :)
[/quot

Nie polecam Ustronia .Byłam na przełomie stycznia i lutego .Smog tam jest niesamowity. Ta miejscowość nie nadaje się na leczenie dròg oddechowych w okresie jesienno- zimowym .Nie wychodziliśmy z obiektu ,bo powietrze było ciężkie i gryzło w gardło.Tak jest co rok.
forumowicz

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: forumowicz »

Witam :)
Zbyszek akurat w Wysowej nie ma tego problemu z odległościami ,wszystkie cztery Ośrodki są praktycznie obok siebie za wyjątkiem Glinika ( jakieś niecałe 10 minut spacerkiem ) ,ale Ci którzy są w Biawenie i w Instytucie mają swoje kawiarnie .
W centrum w zasadzie jest Restauracja Arkadia i dwie karczmy ,poza tym w parku dobra pizza i pierogi w czterech Porach Roku i w kawiarni na basenie .
Ale jeśli ktoś nie ma ochoty tam chodzić to tak jak mówię można przebywać w swoich Ośrodkach i szybkie zakupy bez problemu bodajże do 14-15 można zrobić w Beskidzie .
Ja osobiście byłem raz w styczniu i zima tam jest urzekająca ,śnieg jest biały nawet przy drodze :)
Staszku wielokrotnie już pisałem że bardzo lubię tam jeżdzić więc ze swojej strony mogę polecić :)
Pozdrawiam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5037
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: zbigniew165 »

Tak ale Wysowa tj. daleko.Mam 380 km, a z tego co wiem to ZUS wysyła do 200 km, ale spróbuję przy następnym wniosku w maju lub czerwcu z ZUS. Po pobycie w styczniu w Ustroniu będę miał większą wiedzę w tym temacie. Pozdrawiam.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5037
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: zbigniew165 »

Dodam jeszcze, że teraz wybrałem Ustroń-Równicę bo jadę pierwszy raz z ZUS. W mojej sytuacji to, że dostałem skierowanie z ZUS to tak jak bym trafił w Lotto szóstkę. Już drugi raz za pół roku będę wybierał lepiej, ponieważ będę miał większą wiedzę w tym schorzeniu, zabiegach i obiektach sanatoryjnych. W chwili obecnej jest mało informacji na temat pulmonologi w sanatoriach ZUS i NFZ. Wiodącą rolę pełni tu reumatologia,a póżniej dopiero kardiologia i inne schorzenia. Być może następnym razem wybiorę Wysową-Biawenę lub okolice nadmorskie o ile ZUS podpisze umowy na 2018 r czego dowiemy się na początku stycznia.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5037
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: zbigniew165 »

Witam. Z tego co wczoraj ustaliłem,to Równica nie honoruje karty parkingowej, a parking za turnus 24 dni kosztuje 164 zł. W najbliższej okolicy nie da się zaparkować samochodu bez opłaty. Kolega, który tam jest parkuje gdzieś koło kościoła. Telewizor kosztuje 5 zł. dziennie dla, kolega jest z NFZ. Posiłki są już chłodne bo załapał się na drugą turę i obiad ma o 13.30. Ale meldował się w sanatorium ok. 14.00 co moim zdaniem jest za póżno. Pokój jedynka z dopłatą po wcześniejszej rezerwacji na mila. W sumie dopłacał ok. 600 zł. na trzecim piętrze-reumatologia. Z zabiegów jest zadowolony, zostały dobrze dobrane i wszystko ma na miejscu. Nasza znajoma, która trafiła do Rosomaka narzeka, że musi chodzić na wszystkie zabiegi do głównego budynku. Dobrze, że pulmonologia jest w głównym budynku to nam to nie grozi. Z warunków zamieszkania jest zadowolony, Jest zawsze ciepła woda. Oczywiście zaliczył już tańce w Klubie Kuracjusza, które są co dziennie. Integracja między kuracjuszami tylko w Klubie Kuracjusza bo w tym molochu nie ma innej możliwośći. Stołówka to 134 stoliki po 6 osób każdy. Żeby znależć swój stolik trzeba po stłówce gigant trochę się przejść. to są wrażenia kolegi, który zaliczył już kilkanaście razy sanatoria. Moje ustalenia są z wczorańszej rozmowy telefonicznej z kolegą przebywającym od soboty w Równicy.
ODPOWIEDZ