Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: sztani »

Jeśli będzie taka wola i chęć orzecznika a Pań wydających także to będę prosił o Ustroń . Jestem typowym ""Wagabundą"" więc w w Wieńcu pewnie bym się dusił ale (o ile dostanę) jak będzie taka wola ZUS lub inne okoliczności zadziałają to i do Wieńca z przyjemnością pojadę . Najważniejsza rehabilitacja a ta jak słyszałem i czytałem na forum jest bardzo dobra w Wieńcu. :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5073
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: zbigniew165 »

Sztani myślałem, że nie chcesz jechać do Ustronia ze względu na wielkość obiektu i niektóre opinie forumowiczów. Ale opinii o leczeniu schorzeń dróg oddechowych brakuje tak w Ustroniu jak i w Wieńcu. Wszyscy piszą tylko o reumatologi, i ktoś musi temat leczenia na pulmonologi ogarnąć i przybliżyć takim jak my. Sztani, może spotkamy się w Ustroniu. Jak komisję masz w listopadzie, to jeszcze mogą ci zaproponować mój turnus, bo jak sam widzisz na razie nikogo na forum nie ma, a komisje ZUS działają i wystawiają skierowania. Cyba nie będę sam na pulmonologi w Równicy.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: Felice »

Byłam na turnusie w Świnoujściu z pulmonologicznymi.Niczym ich pobyt nie różnił się od naszego - gimnastyka codziennie tylko pulmonologiczna,inhalacje,niektórzy mieli masaż też pulmonologiczny,zabiegi w solance np.gimnastyka.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: sztani »

Dzięki Alicjo za info :) jednak tam ZUS nie wysyła a szkoda pewnie część forumowiczów chciała by Świnoujście .Piękne miejsce :)
Zbyszek jeśli wybór Ustroń lub Wieniec to ze względu na okolicę (tylko) wolę górki (bo je uwielbiam ) :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5073
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: zbigniew165 »

Ja będę próbował nad morze ale z NFZ tylko muszę im dosłać swoje dokumenty z pulmonologi. gdyż obecnie czekam na wyjazd z reumatologi. W tym schorzeniu mam numer 35.887 w kolejce NFZ Łódzki.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: sztani »

Może ktoś będąc w Ustroniu podpowie jak na miejscu z komunikacją (jakąkolwiek ). Dla mnie jest to duża odległość (około 650 km.koszty paliwa, autostrada oplata) a i parking sporo kosztuje na miejscu przed Równicą . Czy da się coś zobaczyć nie posiadając auta czy tak zwiedzaliście okolicę .Koszt łączny (paliwo ,parking, oplata autostrady .) to 640 złotych :( . znam realia na turnusie ZUS więc w tygodniu odpada ale są weekendy. Pozdrawiam
jestem optymistą i może do czasu mojego wyjazdu ktoś się znajdzie do wspólnej podróży. :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: Felice »

Sztani myślę,że spokojnie da się zwiedzić coś i bez auta. W weekendy poruszanie się autem też nie jest luksusem,bo korki są tak niemiłosierne,żeby gdzieś wyjechać. Na miejscu lokalna komunikacja Wispol do Cieszyna,Wisły,Bielska Białej.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: sztani »

Dzięki Alicjo za otuchę i wsparcie . troszkę w internecie patrzyłem nie będzie tak źle . ;) Jeśli mnie skierują a z tym bywa różnie :) :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5073
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: zbigniew165 »

Sztani widzę, że robisz wszechstronne ustalenia co do Ustronia. Ja chyba wybiorę opcję jazdy Super PKS Bytów do Ustronia. Muszę jeszcze zapytać o możliwość wykupienia biletu przez internet. Przy tej opcji odpadną koszty parkingu, odkopywania samochodu po opadach śniegu. Wiem też, że przy Równicy na parkingu jest ciasno i jak wyjedziesz samochodem, to póżniej musisz szukać wolnego miejsca, co zimą przy dużym śniegu będzie uciążliwe. Bilet kosztuje 60 zł, a paliwo będzie kosztowało na pewno dużo więcej.
Ale jak już tam wyjadę to będziesz miał wszystkie informacje z pierwszej ręki. Znam się trochę z racji wykonywanego zawodu na obserwacji,rozpoznaniu i uzyskiwaniu wszelkich informacji i na pewno wszystko co będziesz chciał to ci ustalę. Będę utrzymywał kontakt na forum na bieżąco i relacjonował przebieg pobytu. :? :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń czy Wysowa na drogi oddechowe

Post autor: sztani »

Zbyszku liczę na obszerne info z Twojej strony. I już dziękuję. Jest opcja Wieniec ale tu mam wybór i muszę wstrzelić się z terminem w urlop bo nie będę korzystał z L-4 . Poza tym w Wieńcu ograniczone zwiedzanie ( w miarę jak zdrowie pozwoli) tak ,że Ustroń przeważa . :)
ODPOWIEDZ