CLiR BESKID KRYNICA ZDRÓJ

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Manuelaem
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 02 paź 2017 09:24
Oddział NFZ: Śląski

CLiR BESKID KRYNICA ZDRÓJ

Post autor: Manuelaem »

Witam wszystkich zainteresowanych pobytem w sanatorium BESKID w Krynicy Zdroju. Właśnie wróciłam z pobytu sanatoryjnego (ZUS) gdzie przebywałam od 19.10 do 11.11.2017
Przed wyjazdem naczytałam się wiele niepochlebnych opinii na temat tego Ośrodka i muszę przyznać, że wiele w tym racji :o
Ale po kolei:
Ośrodek położony jest na dosyć wysokiej górce - prowadzą tam strome schody ( 3 kondygnacje) plus wejście po schodach w ośrodku do recepcji. Brak windy daje się we znaki osobom, które mają problemy z poruszaniem. Nawet tzw. "zdrowe osoby" dostają zadyszki podczas wejścia na te schody. Kto kieruje do tego Ośrodka chorych poruszających się o kulach ????? chyba w ZUS-ie nikt nie ma pojęcia jak tam się dostać. Można jakby dostać się tam od drugiej strony, ale ....trzeba wspiąć się dosyć wysoko pod górkę i wejść od strony parkingu (zamykanego na klucz) . To nie jest dla osób mających kłopot z poruszaniem się !!!!!!
Jak już dostaniemy sie do recepcji - czeka nas BARDZO NIEMIŁA OBSŁUGA :shock: szczególnie jednej z pań (kto był to wie )
Zameldowanie - propozycja ubezpieczenia (zupełnie niepotrzebna czytając OWU )- wybór pokoju (raczej niewielki wpływ mamy na to ) - parking dla zainteresowanych płatny !. Dolny parking płatny 8 zł. co daje kwotę za turnus 192 , lub górny parking po 10 zł.dobę. Według mnie to zdzierstwo w biały dzień. Ale to moja ocena. Kto chce mieć telewizor - jest płatny 30 zł. za turnus. Warto zaznaczyć, że jak w pokoju jest 3 osoby KAŻDY PŁACI 30 zł. Bez żadnego potwierdzenia (rachunku) płaci się 30 zł. Mnie nie interesuje telewizor więc nie brałam pokoju z telewizorem. Każdy cos innego preferuje.
Potem czeka nas wizyta najpierw u pielęgniarki - w życiu nie spotkałam tak niesympatycznej osoby. I to nie było tylko moje zdanie. Ta Pani musiałaby pracować gdzieś w szpitalu to zrozumiała by co to jest praca pielęgniarki :roll: a tutaj nie potrafiła nawet termometru obsłużyć. Wejście na wagę w butach, ubraniu - bo jak powiedziała nie ma czasu :) Turnus zmienia się powiedzmy dwa razy w miesiącu i ona mówi o braku czasu ????
Potem wizyta u lekarza. Z informacji jakie wymienialiśmy okazało się, że tylko jedna lekarka była taka po ludzku ludzka. Porozmawiała, popytała, doradziła....reszta pozbawiona jakichkolwiek odruchów ludzkich. Miałam wrażenie, że my im przeszkadzamy juz na starcie. Musieli wyznaczyć nam zabiegi i nie było wyjścia, ale jakakolwiek próba "dopytania" o cokolwiek kończyła się zupełnym brakiem odzewu. Nie miałam wpływu na wybór żadnego zabiegu, tak naprawdę nie wiedziałam co lekarz mi przepisał. Dopiero jak odebrałam kartę zobaczyłam co tam jest.
Ale dobra...czepiam się :)
Pokoje schludne. Czyste. Może w niektórych łazienkach brakowało brodzika (woda wylewała się podczas kąpieli po łazience) , ale w końcu można to było jakoś przeżyć. Sprzątanie pokoi regularne. Czasami tylko słychać było ile butelek wynoszą panie sprzątające z niektórych pokoi :lol: :lol:
Jedzenie: bardzo dobre. Może dla mężczyzn porcje były trochę małe, ale bez przesady - nie przyjechaliśmy tam się objadać. I tak te pyszne posiłki nie każdemu smakowały i były osoby, które nie jadły. Ale co by nie mówić - ZAWSZE ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ KOMU NIC NIE PASUJE :roll: :roll:
Obsługa pielęgniarska na zabiegach - spoko. Na początku trochę drętwe, ale potem było ok.
Kto przyjeżdża na leczenie znajdzie cos dla siebie. Kto przyjeżdża na imprezowanie tez znajdzie coś dla siebie. Powrót do ośrodka o 22 maks. Jednak można było wracać później bo ...ide do kina, na koncert...
Krynica jest imprezowa :) w każdym miejscu można było się pobawić. Czy jesteś zadowolony czy nie, to zależy od grona ludzi, z którymi się na co dzień zadajesz. Każdy turnus może być fajny - zależy kto czego szuka. Trzeba jednak stwierdzić, że niektóre osoby (i dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn) zachowują się tak, jakby wyrwały się z klatki i znalazły się na wolności. Imprezy suto zakrapiane alkoholem, balangi do nocy, przygodne znajomości. Niestety mamy przyzwolenie społeczeństwa na alkoholizm i to jest przykre. Mamy przyzwolenie na alkoholizm pod okiem lekarza i pielęgniarek. Mamy przyzwolenie na alkoholizm pod okiem pań robiących zabiegi, które bez niczego podpisują kartę zabiegów dla tych lekko "wczorajszych" imprezowiczów. Dla mnie to jest nie do przyjęcia. Pewnie sie czepiam :)
To tyle według mojej oceny. Może znajdzie się ktoś, kto będzie miał zupełnie inny pogląd . Pozdrawiam i wszystkim życzę miłego pobytu w BESKIDZIE w cudownej KRYNICY ZDRÓJ :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: CLiR BESKID KRYNICA ZDRÓJ

Post autor: Dzia_dek »

Krótko, zwięźle i na temat czyli jednym słowem super. :)
Należy się tez super podziękowanie dla autorki opinii. :kwiat: :kwiat:
Na pewno będzie dla kogoś przydatna bo jeszcze "ciepła". :lol:
p.s. inni wyjeżdżający powinni wziąć przykład z takiego postu, a w szczególności Ci co mają wiele pytań przed wyjazdem,
obiecują opis swojego pobytu, a potem, do następnego swojego wyjazdu, znikają jak kamfora.
forumowicz

Re: CLiR BESKID KRYNICA ZDRÓJ

Post autor: forumowicz »

Nie pozostaje mi nic , jak podziękować Manueliem :kwiat:

Nieraz padają takie słowa : to poszukaj, już tyle napisane, ..... ale zawsze "świeże" wiadomości są mile widziane , tematyka pokazana całościowo , a nie urywane odpowiedzi , inne spojrzenie ...

z przyjemnością dałabym Ci plusika
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: CLiR BESKID KRYNICA ZDRÓJ

Post autor: sztani »

podpisuję się pod wypowiedziami poprzedników . super zwięzły opis Manuelaem . dziękuję :)
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: CLiR BESKID KRYNICA ZDRÓJ

Post autor: basiat »

Dziękuję za opis Beskidu, Manuelaem :kwiat:
Manuelaem
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 02 paź 2017 09:24
Oddział NFZ: Śląski

Re: CLiR BESKID KRYNICA ZDRÓJ

Post autor: Manuelaem »

Dzięki za miłe słowa :) :) :)
Pozdrawiam :) M
KaHatki
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 29 kwie 2015 19:27
Oddział NFZ: Śląski

Re: CLiR BESKID KRYNICA ZDRÓJ

Post autor: KaHatki »

przemiła Manuelaem :)
Z przyjemnością przeczytałam Twój opis.
Interesuje mnie jeszcze czy można np. ciut wcześniej jakiś pokój sobie zarezerwować albo czy w pokoju jest internet? Parking bez problemu dla wszystkich Kuracjuszy? a co jeśli pokój jest 3 osobowy z czego dwie nie zapłacą a tylko jedna będzie chciała oglądać :D Nie dadzą pilota, zabiorą kabel? Troszkę mnie to rozbawiło, przepraszam :D
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: CLiR BESKID KRYNICA ZDRÓJ

Post autor: mart 36 »

W BESKIDZIE Byłam,co prawda latem,ale widzę a raczej czytam i nic sie nie zmieniło,za ten telewizor fakt wszystkie osoby po30 zł muszą zapłacic.chociaz szczerze powiedziawszy po moim ostatnim sanatorium w osieczku zatęskniłam za beskidem i Krynica :o Miejsca parkingowe są niestety ograniczone.Internet nie wiem bo korzystałam z mojego sieciowego i zasieg z sieci plus był wysmienity :D
KaHatki
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 29 kwie 2015 19:27
Oddział NFZ: Śląski

Re: CLiR BESKID KRYNICA ZDRÓJ

Post autor: KaHatki »

mart 36 pisze: 27 lis 2017 16:24 W BESKIDZIE Byłam,co prawda latem,ale widzę a raczej czytam i nic sie nie zmieniło,za ten telewizor fakt wszystkie osoby po30 zł muszą zapłacic.
Może wiesz mart 36....? A jaka jest reakcja jeśli tylko jedna Osoba zapłaci, a reszta nie będzie chciała oglądać tv i nie zapłaci? Zmuszą kogoś czy wyniosą telewizor :o
KaHatki
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 29 kwie 2015 19:27
Oddział NFZ: Śląski

Re: CLiR BESKID KRYNICA ZDRÓJ

Post autor: KaHatki »

A tak naprawdę to po zapłaceniu "abonamentu" dostajemy pilota czy jakaś inna wersja?
ODPOWIEDZ