Zimowit Rymanów Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
netwoman
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 132
Na forum od: 22 maja 2013 12:23
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: netwoman »

Właśnie przyjechałam. Ciemno, daleko, niesympatycznie. Oczywiście jedynki brak. Z drżeniem serca czekam na kolezankę, która zniesie moją bezsenność. Inaczej mam noce na korytarzu. Na szczęście kanapy blisko. Na dzień dobry w pokoju zdechłe muchy za łóżkiem i w łazience
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: Dzia_dek »

Hmm. Nie chcę za bardzo polemizować z autorką tematu, poza tym ktoś zaraz napisze, że się czepiam i jestem drobiazgowy,
ale jak można zacząć pisać opinię jak nawet nie rozpakowało się walizki? Czytając post powyżej to mam wrażenie, że ten
wyjazd nie będzie dla Ciebie szczególnie udany (czego oczywiście Ci nie życzę). Po przejechaniu prawie 400 km i po
przybyciu późnym wieczorem do ośrodka, w życiu, nie przyszłoby mi do głowy zaglądać za łóżko. "Ciemno, daleko, niesympatycznie".
No trudno żeby było inaczej (przyjeżdżając na wieś) prawie w środku listopadowej nocy? To nie stolica. Nawet województwa.
netwoman pisze: Właśnie dojechałam. Nie polecam.
Takie stwierdzenie po dwóch godzinach pobytu? Zaledwie po obejrzeniu (w nocy) pokoju? Bez badania, bez obejrzenia
bazy zabiegowej, nie mówiąc nawet o wzięciu choćby jednego zabiegu? Nawet bez zjedzenia choćby jednego posiłku.
Obawiam się, że nie będzie to w pełni obiektywna opinia z pobytu w sanatorium, a jedynie subiektywne odczucia autorki,
od samego początku, niezadowolonej z przydzielonego jej miejsca kuracji. Mimo wszystko życzę przede wszystkim udanej
rehabilitacji, oraz miłego pobytu i jednocześnie wypoczynku bo ostatecznie i po to też wyjeżdżamy.
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: mariolaa »

ja podczas pobytu w Rymanowie miałam zupełnie inna ocenę. Sama miejscowość urocza, piękne widoki a przede wszystkim pierwsze wrażenie to co rzucało się w oczy to porządek i czystość, nawet otoczenie prywatnych posesji. Może byłam w innym terminie...... Sam Zimowit faktycznie oddalony jest od centrum uzdrowiska i na górce, ale my tez "dołu" chodziliśmy bardzo często na spacery właśnie w okolice Zimowitu. Przede wszystkim zabiegi jakie oferuje uzdrowisko są bardzo dobre - ja przynajmniej byłam zadowolona i efekty były po zakończeniu pobytu. Borowina błoto co rzadziej już się oferuje w uzdrowiskach, kąpiele mineralne inhalacje na bazie wód miejscowych - powietrze nie zanieczyszczone, Rymanowskie powietrze łączy w sobie elementy powietrza górskiego i bogatego w jod powietrza morskiego. - spacer w kierunku Wołtuszowej a po drodze piekne ule przy leśniczówce, dalej polana zbójów, jest gdzie spacerować . Może tylko na początku takie wrażenie bo to pora roku troszkę taka ponura, ale życzę Ci miłego pobytu, trafionych zabiegów i super towarzystwa bo ono jednak pomaga pokonać nawet jakieś niedogodności. :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: basiat »

A ja jednak stanę w obronie autorki postu. Przecież Ona nic złego nie napisała :shock: Po prostu podzieliła się swoimi pierwszymi wrażeniami. Przecież nie skłamała, że jest ciemno i daleko.
Na ocenę zabiegów , jedzenia, koleżeństwa i rozrywek przyjdzie jeszcze zapewne czas. Nie zmieni to jednak faktu, że na dzień dobry rzuciły jej się w oczy zdechłe muchy za łóżkiem i w łazience, czyli pokój nie byl dokładnie posprzątany. Jedni zaglądają za/ pod łóżko, inni nie.
Ja również życzę udanego pobytu, przede wszystkim wspaniałych zabiegów, dobrej współlokatorki i odpoczynku :kwiat:

Dziadku, a gdzie wyczytałeś, że autorka nie poleca obiektu :?: :?: :shock:
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: mariolaa »

basiat mój post tez był tylko moją oceną, nikogo nie krytykowałam za wypowiedź, zatem z powodu mojego postu nie musisz stać w obronie autorki postu. Ona opisała co zastała jak przybyła do Rymanowa i bardzo dobrze, że podzieliła się z nami swoimi wrażeniami, na to przecież wszyscy czekamy- W Zimowicie nie byłam i nie wypowiadałam się na jego temat znam tylko położenie i widok z zewnątrz. Swoją wypowiedzią chciałam pokazać, że są również ciekawe walory uzdrowiska. Ja też jadąc myślałam o jedynce - niestety byłam w trójce. Na początku tez obudziło się we mnie to niezadowolenie z tego powodu ( może dlatego nawet zabrałam głos w tym temacie), ale mimo tego było później było ok, znalazłam czas na zabiegi, rozrywkę, zwiedzanie, poznałam wspaniałych ludzi i wróciłam zadowolona. Tego samego życzę netwoman - dużo zdrówka! :kwiat:
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: basiat »

Mariolu, mój post nie był odpowiedzią na to, co Ty napisałaś :D
Raczej do Dziadka.....
Bardzo szanuję Jego wypowiedzi, ale tym razem " stanęłam po stronie" netwoman.....
Ja też byłam w Rymanowie - moje pierwsze sanatorium i przywiozłam same pozytywne wrażenia. Byłam w Marii.
Pozdrawiam ciepło wszystkich piszących w tym temacie :kwiat:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: Suzen »

Zdarza się ,że jak przyjeżdżamy w nieznane miejsce mamy takie odczucia.
Męcząca podróż też daje się we znaki.Organizm reaguje na zmianę klimatu.Pora roku może nastrajać niezbyt optymistycznie.
Jednakże kiedy poznajemy otoczenie,przyzwyczajamy się do codzienności sanatoryjnej,widzimy dużo pozytywów.
Ja też jak kiedyś dostałam skierowanie do Zimowita, nie byłam zadowolona.Po odbytej kuracji mogę stwierdzić,że pobyt ten należał do szczególnie udanych. :D
Zaordynowane zabiegi były dobre,warunki lokalowe ok,okolica piękna,dużo wycieczek i doskonałe towarzystwo 8-) :x ;)
A teraz lubię co jakiś czas "wpadać" do tego uzdrowiska,bo jest małe ale jakże urzekające. 8-) :serce:
Netwoman życzę Ci udanej kuracji i wypoczynku. :kwiat:
Jednocześnie pozdrawiam wszystkich sympatyków Rymanowa. :kwiat: :D ;)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: Dzia_dek »

basiat pisze: (...)Dziadku, a gdzie wyczytałeś, że autorka nie poleca obiektu :?: :?: :shock:
Basiu, poniżej masz link do zacytowanego przeze mnie postu. W sumie to nie wiem czego nie poleca?
Ona sama też chyba nie wie. Mam nadzieję, że pobyt ułoży się jej jak najlepiej.
https://www.forum.nasze-sanatorium.pl/viewtopic.php?f=4&t=16522&p=690208#p690208
Nie musisz też stawać w obronie autorki tematu bo nie ma jej przed czym lub przed kim bronić.
Mój post to nie jakiś atak tylko raczej wyraz ogromnego zdziwienie jej wypowiedzią.
"Zimowit" nie wiem nie byłem, sami wiecie, że opinie są różne czasem bardzo skrajne.
Do samego Rymanowa Zdroju (mimo, że byłem już w wielu i to większych uzdrowiskach)
mam ogromny sentyment i tak pewnie już pozostanie.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: Joni123 »

No to może na początek moje wrażenia:) ośrodek rzeczywiscie daleko od Centrum.przeszlam szybkim krokiem 25 minut. Rzeczywiście schidiw dużo ponad 150 niektóre z dużym podestem tak że robi sie jeszcze kilka kroków zanim jest schód. Pokoje oglądałam 3 każdy inny pod wzgledem wielkosci i warunkach w łazience. Co do much..no nie wiem...może panie sprzątające nie domyły choć wątpię. Czekalysmy z inna Panią 3 godz. Bo sprzatali całe pietra.bylo czysto pościel wykrochmalona w łazience paper toal,reczniki jednorazowe, w pokojach gorąco, gorącą woda pod prysznicem. Na dole kawiarenka jest raczej dużo rzeczy od slodyczy,wody,art.przemysłowych do dań na cieplo codziennie świeżych. Jedynek na lekarstwo dla wybranych. Po drugim dniu mogę powiedziec o wyżywieniu że ..może być.;) resztę opiszę później bo od dzisiaj zabiegi, więc do zobaczenia za parę dni 🙂 tak a propo 1 wypisu trzeba było poczytać lub podzwonić lub jechać prywatnie to tylko szpital uzdrowiskowy🙂
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zimowit Rymanów Zdrój

Post autor: Joni123 »

Witam Wszystkich zainteresowanych, wróciłam, cała i zadowolona :P :serce: :P
Po całym pobycie mogę spokojnie polecić ten ośrodek. Mimo utrudnionego dojścia do centrum było naprawdę dobrze.
Zabiegi, które miałam zlecone- odpowiednie- po wizycie lekarskiej nie było problemu aby dopisać jeszcze jeden, który mi odpowiadał. Wizyty na turnus były 3. pielęgniarki i fizykoterapeuci uśmiechnięci i pomocni.Z tego co się orientuję, zabiegi były następujące: parafinoterapia 10min, ćwiczenia wolne zależnie jak ktoś je wykonywał ale ok 20-30 min. (zależy od przydzielonego pokoju ćwiczeń czytaj fizjoterapeuty :)atlas, orbitrek, rowerki, ćwiczenia w odciążeniu, masaże wodne i klasyczne,różnego rodzaju zabiegi wodne od wirówek, kąpiele w wannach po basen, była sauna, krioterapia miejscowa, coś z borowiną ale tego nie miałam więc nie wiem dokładnie, ogólnie całe zestawy do ćwiczeń ramion, kolan, dłoni itp...Były wyznaczone godz. zabiegów ale jeżeli było gdzieś miejsce to można było zaliczyć zabiegi dużo wcześniej i mieć czas na spacery. Rymanów zdrój to naprawdę urocze miasteczko.
Lista do podpisywania, oczywiście była takowa ale wcale nie trzeba było jej codziennie podpisywać, nikt się nie czepiał jeśli podpisało się raz na 3-4 dni do przodu. Codzienna kontrola obecności w pokojach...tak była, oczywiście chodziły pielęgniarki ale nie codziennie i tylko delikatnie pukały do pokojów i pytały czy wszystko w porządku i było to po 22 i koło 7 rano.
Pokoje czyste! co drugi dzień odkurzane dywaniki i myte podłogi razem z toaletą. Uzupełniane ręczniki jednorazowe i papier toaletowy oraz mydło.
Zmiana pościeli i ręcznika raz na turnus. Przy kwaterunku każdy dostał wodę i takie sobie coś co miało być prześcieradłem na zabiegi ;)
Edukacja zdrowotna - parę razy była lecz nie obowiązkowa, to samo z tzw.relaksacją, była lecz nie obowiązkowa :) co mi akurat bardzo odpowiadało :D :D.
Na każdym piętrze deska do prasowania i czajnik do gotowania wody.
Samo miasteczko - po środku rzeka a po oby duch stronach piękne szerokie alejki z ławeczkami, zrobili świąteczne ozdoby, kawiarnie i sklepy około 2 km od ośrodka.Zabawy codziennie w Zielonym Domku 5 zł wstęp, 10m zł w soboty oraz w Świteziance (były Kasztanowy Dwór) za darmochę :lol:
Z tego co wiem były przepustki na sobotę jak ktoś miał blisko do domu to sobie jechał, jak również np. załatwiliśmy późniejszy powrót np. w Andrzejki i do 24 można się było bawić :D
Myślę, że te informacje będą pomocne innym wyjeżdżającym i nie będą się stresować tymi informacjami, które zamieszczają ludzie na stronie ośrodka bo tak nie jest.
Aha co do jedzenia, wszystko gotowane na miejscu, może niektórym było mało ale do wiadomości:
- dieta niskokaloryczna
- dieta cukrzykowa 5 posiłków i 6 posiłków
- dieta podstawowa
- dieta lekkostrawna
- były także posiłki wegetariańskie i bez laktozy.
W razie pytań odpowiem w miarę wolnego czasu.

Pozdrawiam :serce: :kwiat: :D
ODPOWIEDZ