Wielka Pieniawa - Polanica Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Wielka Pieniawa - Polanica Zdrój

Post autor: Nierob »

Dopingowany przez basiat zamieszczam krótką opinię z mojego listopadowego pobytu. Był to mój pierwszy wyjazd do sanatorium, więc jest to bardzo subiektywna opinia :D Dużo jest już na forum szczegółowych opisów :lol:

Wielka Pieniawa to kompleks budynków połączonych ze sobą, znajdujący się w centrum Polanicy Zdroju i otoczonym dookoła pięknym parkiem zdrojowym z dobrze oświetlonymi alejkami. Sama Polanica jest pięknym miejscem, wręcz idealnym do spacerów o każdej porze dnia. W zasadzie wszędzie blisko czy to do "Biedronki", "Intermache" czy też dworca PKS. Dla spragnionych rozrywki typu dancing jest restauracja "Zdrojowa" (do 2 w nocy) zaraz przy pijalni wód przy praktycznie samym sanatorium lub w restauracji "Merlin" (do 3 w nocy)

Dojazd
Nie ma bezpośredniego dojazdu pod wejście główne. Można podjechać ul. Matuszewskiego i dojechać do bramy wjazdowej (szlaban) na parking i tylne wejście do Wielkiej Pieniawy (przy białym budyneczku z napisem "Pub Mała Pieniawa"). Cena parkingów bardzo zróżnicowana i nie najtańsza - najdrożej w pobliżu sanatorium - znajomi znaleźli gdzieś miejsce koło kościoła za 50 zł za cały turnus :mrgreen:
Z dworca PKS jest bardzo blisko, ale z walizkami i jak się nie wie którędy oraz z dworca PKP najlepiej wziąć Taxi - stoją i czekają zawsze w trakcie wymiany turnusów. (około 10 zł z dworca PKS i 12 zł z PKP).
Dojeżdżający koleją muszą pamiętać, że na stacji Kłodzk Głowny jest przesiadka ze składu elektrycznego do spalinowego (nawet jeżeli w rozkładach jazdy widnieje bezpośrednie połączenie Wrocław - Polanica Zdrój) ze względu na brak trakcji elektrycznej na dalszym odcinku.

Zakwaterowanie i baza sanatoryjna
Standard pokojów jest na bardzo dobrym poziomie. W pokoju lodówka, szklanka, filiżanka,talerzyki i sztućce. Telewizja płatna około 95 zł za 21 dni. Wielkość pokojów zróżnicowana - ja miałem mały pokój ale dużą łazienkę, a obok był duży pokój z małą łazienką. Standard i czystość w łazience na dobrym poziomie. Był tylko jeden mały ręcznik, a za dodatkowy kąpielowy płatny 6 zł oraz w przypadku wymiany również 6 zł. Jęsli chodzi o małe pranie to jest mała plastikowa miska, a suszenie ręczników po zabiegach, stroju kąpielowego, to można wysuszyć na elektrycznym kaloryferze w łazience tzw. drabinka (włącza się automatycznie po 19 do rana lub samemu można włączyć w razie potrzeby). Można wypożyczyć szlafrok za 30 zł plus kaucja 100 zł.
Baza sanatoryjna na dobrym poziomie, jest basen, bardzo mili rehabilitanci (zawsze można się dogadać z przesunięciem zabiegów) ogólnie bardzo dobre podejście całej obsługi od recepcji poprzez kuchnię i stołówkę.
Wyżywienie smaczne i w większości wystarczające, chociaż jak zawsze nie dla wszystkich :lol: Mi przypominały dania z dobrego baru mlecznego ze starych czasów, :mrgreen: Można oczywiście dopłacić sobie do posiłków komercyjnych (10 zł/dzień) gdzie jest dużo większy wybór dań (stół szwedzki, do wyboru dwa zestawy dań obiadowych) Stosowną dietę należy zgłosić przy pierwszej wizycie lekarskiej i otrzymane zaświadczenie przekazać na stołówce przy przydziale stolika.
Pod koniec mojego turnusu rozpoczął się remont stołówki (bez części komercyjnej i restauracyjnej) i posiłki odbywają się na zamkniętym tarasie.
W pokojach i całym budynku było ciepło i spokojnie na mokre zabiegi spokojnie można poruszać się w szlafroku i klapkach :D
Oferta wycieczek dostępna już w recepcji (Praga, Drezno itp.) Oczywiście na terenie Polanicy odbywają się też inne atrakcje - czy to koncerty muzyki polskiej, muzyki cygańskiej czy też muzyki operowej itp., więc każdy znajdzie coś dla siebie oprócz parkietoterapii :lol:

Ogólnie oceniam, że Wielka Pieniawa i Polanica Zdrój to świetne miejsce do wypoczynku o każdej porze roku i dobre do rehabilitacji. :D

Kilka zdjęć zamieściłem w poście pod poniższym linkiem

https://www.forum.nasze-sanatorium.pl/viewtopic.php?f=4&t=16697&hilit=POLANICA+ZDRÓJ%2C+WIELKA+PIENIAWA+%2C+27.10+17.11.2017&start=10
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wielka Pieniawa - Polanica Zdrój

Post autor: wiktor64 »

Dzieki za obszerną i wyczerpującą opinie :) oby takich wiecej opini
jak zawsze podkreslam i będe podkreslał wszyscy pytaja jak jadą do sanatorium jak tam jest
ale po pobycie bardzo mało kto pisze opinie a szkoda :!: :!:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wielka Pieniawa - Polanica Zdrój

Post autor: Felice »

No nie wszyscy.... ;)
forumowicz

Re: Wielka Pieniawa - Polanica Zdrój

Post autor: forumowicz »

Nierob, postarałeś się - dziękujemy :)
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wielka Pieniawa - Polanica Zdrój

Post autor: basiat »

Dzięki Nierob :kwiat:
Szczegółowy opis..spisałeś się :!: :!: :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wielka Pieniawa - Polanica Zdrój

Post autor: Felice »

obok był duży pokój z małą łazienką
Ja miałam właśnie taki narożny.
Bardzo fajnie opisałeś i potrzebne jest to na bieżąco,bo w czasie mojego pobytu za ręczniki nie płaciło się w ogóle.
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Wielka Pieniawa - Polanica Zdrój

Post autor: Nierob »

Bardzo proszę :mrgreen:

Sam szukałem szczegółowych informacji przed pierwszym wyjazdem do sanatorium to wiem jak to jest :lol:

Dodam tylko jeszcze, że w pierwszych dniach można się poczuć bardzo zagubionym w tym budynku z licznymi windami i korytarzami :D
np. pokoje zaczynające się na 600 nie są na szóstym piętrze a na drugim :lol:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wielka Pieniawa - Polanica Zdrój

Post autor: sztani »

Super opis a w innym wątku piękne zdjęcia . Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ