Sanatorium Krystyna Busko Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
kacpermazury
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 21 sty 2015 13:49
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 3

Sanatorium Krystyna Busko Zdrój

Post autor: kacpermazury »

Miałem szczęście przebywać w Krystynie w Busku Zdroju w okresie od 25.10 do 16.11.2017r. Piszę szczęście, gdyż tak właśnie było. Nie mam zbyt dużego stażu sanatoryjnego, ale w porównaniu z pobytem w 2015 roku w Inowrocławiu a wcześniej w Ciechocinku trafiłem do trochę "innego wymiaru", gdyż okazuje się, że może być tak, gdzie pacjent jest najważniejszy. Nie będę się skupiał na drobiazgach, ale na warunkach socjalno - bytowych, bazie zabiegowej oraz zatrudnionych tam osobach. Otóż poczynając od samego dyrektora poprzez lekarzy, fizjoterapeutów, pracowników recepcji czy pań pokojowych wszystko działa bez zarzutu. Wszyscy wykazują się wielką empatią i pomocą dla kuracjuszy. Nie było problemu z ustalaniem i wyborem zabiegów, pomocą w realizacji i spełnianiem niezliczonej ilości próśb z naszej strony oraz wielkim szacunkiem w stosunku do osób korzystających z tego Szpitala Uzdrowiskowego. Oczywiście znalazłby się również i drobne uwagi, które osobiście "popełnił" piszący, ale natychmiast, powtarzam natychmiast w miarę posiadanych możliwości były spełniane. Polecam każdemu kuracjuszowi odwiedzenie tego miejsca. Warunki bytowe i wyposażenie pokojów są na wysokim poziomie, szczególnie w nowej części sanatorium. W każdym pokoju telewizor plazmowy, radioodbiornik, lodówka, czajnik, ręczniki, miski, taborety, prysznice, ściereczki, itd. Prawie wszystkie zabiegi są na miejscu z basenem i masażami ręcznymi włącznie. Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy i życzę wszystkim dużo zdrowia i tak samo godnych warunków dla kuracjuszy jak opisałem wyżej.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium Krystyna Busko Zdrój

Post autor: wiktor64 »

Dzieki za opinie oby takich opini było wiecej :D
forumowicz

Re: Sanatorium Krystyna Busko Zdrój

Post autor: forumowicz »

Nie wypada nic nie powiedzieć ,
Kacprze z Mazur - dzięki za opinię :kwiat:
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Krystyna Busko Zdrój

Post autor: basiat »

Dziękuję Kacper za opis Krystyny :kwiat:
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Krystyna Busko Zdrój

Post autor: BarbaraSzczepanska »

Który NFZ wysyła do Buska Zdroju czy pomorski też? Pozdrawiam :kwiat:
andzia760
Posty: 2
Na forum od: 21 mar 2018 14:46
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Sanatorium Krystyna Busko Zdrój

Post autor: andzia760 »

Jak jest z przepustką na święta?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Krystyna Busko Zdrój

Post autor: darek »

..szczegóły na miejscu...
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium Krystyna Busko Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Witam-coraz więcej pozytywnych opinii-to znaczy że remonty zmieniły zupełnie standard-a o to Nam chodzi w rehabilitacji-aby warunki były jak na XXI wiek przystało,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Krystyna Busko Zdrój

Post autor: darek »

Andrzeju

Zarząd Krystyny postawił się i przyjął na tzw KLATE falę krytyki i hejtu dotyczacą Remontu-Modernizacji i przyjmowaniu gosci i w efekcie standarrd podnosi sie na czym korzystają Kuracjusze.
Dobrym jest ,że Zarząd nie przejada i nie konsumuje "zysków bo się należą ;) -ale inwestuje w potomnych .

Osobiście gdy byłem jeden jedyn raz jako gość w Krystynie było nie za ciekawie bo byłem na placu budowy -ale będąc ostatnio w Busku na kawie ...można było zauwazyć poprawę infrastruktury bazy hotelowej.
Choć nawet gdy ja Byłem to faktycznie były 3 standardy bazy Hotelowej od Miecia -który był w dobrym XIX wieku bez urządzeń sanitarnych w pokoju (ale dał radę ) Sławną Panią Krysię z pokojami o standardzie póżnego Gierka i oczywiście Darek pławiący sie w dobrych 4**** choć Nasza Bożenka była kilka pokoi obok i standard mimo ze w wyremontowanych był troszke niższy

Najważniejsze dla Fanów to SIARA -której niestety fanen nie jestem ale i zarząd o Bazę Doba i mocno modernizuje za co nalezy się im SZACUNEK oby ich nie zmienili ....
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Krystyna Busko Zdrój

Post autor: ANDY12345 »

Witam, kilkanaście lat temu była moja mama i była bardzo zadowolona. Dlatego w zeszłym roku po operacji poprosiłem ortopedę o wypisanie skierowania z adnotacją pilne to tego sanatorium aby w miarę szybko kontynuować leczenie i rehabilitację powracając do użytku. Niestety odpowiedź mnie lekko zmroziła bo biorąc pod uwagę "pilne" wyznaczono mi termin na lipiec 2021 tak nie pomyliłem się. Dobrze że przynajmniej ZUS nie daje takich terminów bo prawdopodobnie dalej poruszałbym się tylko po mieszkaniu. Mam nadzieję że do tego czasu będzie już wszystko zrobione i po kolejnej operacji nie będzie problemów z poruszaniem się. Tylko żeby termin operacji nie kolidował z leczeniem. Pozdrawiam an.
ODPOWIEDZ