Stegna - Fala

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Stegna - Fala

Post autor: Nierob »

Aktualny pobyt i całkiem subiektywna opinia :mrgreen:

Dużo już było tu na forum, więc nie będę wszystkich szczegółów opisywał, a zdjęcia ośrodka można znaleźć w internecie.

Dla tych co będą jechać autobusem z Gdańska Dworzec PKS - autobus nr 870 z peronu 2 w kierunku Sztutowo - wysiąść na pierwszym przystanku w Stegnie (przystanek na żądanie - kierowcy mili podpowiedzą :D ), przejść na drugą stronę ulicy parę kroków w kierunku skąd przyjechaliśmy do skrzyżowania i w prawo, następnie też w prawo i będzie widać po lewej stronie tężnie ośrodka "Fala" - dla mnie 10 min drogi. (taksówki i inne środki w okresie poza sezonem niedostępne chociaż stoją dwa busy przed wejściem :?: ).
Parking płatny 100 zł, ale bez żadnej odpowiedzialności ze strony ośrodka za kradzież, włamanie czy też uszkodzenia samochodu.

Warunki zakwaterowania ogólnie znośne - mebelki typowo hotelowe, podłoga w moim pokoju - panele drewniane od lat niedomyte i i widać lata używania. Chłopaki w trójce mają wykładzinę typu linoleum i bardzo podniszczoną. Trzeba przyznać uczciwie, że zgłoszenia typu luźne zawiasy, przekrzywione drzwi są szybko i sprawnie usuwane przez obsługę. Łóżka są różne - z oddzielnym materacem bardzo miękkie i tapczaniki całkiem jeszcze sprężyste i twarde - tak czy inaczej jakoś ze współmieszkańcem nie możemy się na nich wyspać :lol: Telewizor LCD - płatny 100 zł od pokoju, ale nie używamy, więc niewiele mogę powiedzieć o liście i jakości dostępnych programów. W pokoju jest też lodóweczka, komplet sztućców, szklaneczki i jeden ręcznik kąpielowy. Czajnik jeden na całym korytarzu, a deskę do prasowania można wypożyczyć w recepcji. Węzeł sanitarny posiada brodzik i kabinę prysznicową już mocno zużytą, ale na tyle czystą, że bez obaw używam, chociaż estetycznie odrzuca ;) Wydobywający się zapach z kanalizacji łatwo zniwelować środkami dostępnymi w "Biedronce". W łazience jest grzejnik typu drabinka na którym łatwo i szybko wysuszymy drobne pranie oraz niewielka plastikowa miska na jego wykonanie. W pokojach cieplutko jak również w pozostałej części budynku.
Jest balkon na którym znajduje się suszarka na pranie.

Z jedzeniem jest różnie - raz smacznie i ciekawie, a są dni, że nijak i podśmiewamy się, że do zupy z dnia poprzedniego dołożono makaron i mamy coś nowego :lol: Jeśli chodzi o ilość to ja nie narzekam, a opinii jak zawsze jest tyle ilu smakoszy na sali jadalnej :D

Zabiegi:
W związku z tym, że z dnia na dzień zamknięte zostało sanatorium w Sobieszewie, to dużą część (a może wszystkich :?: ) z przydziałem na 26.11. do tamtejszego sanatorium, ZUS przekierował do Fali od 24.11. Baza zabiegowa się nie zwiększyła, natomiast liczba chętnych na zabiegi bardzo znacznie wzrosła. Lekarze muszą podejmować trudne decyzje przydzielając zabiegi z i tak jak dla mnie skromnej bazy zabiegowej. Dodam tylko, że z basenu korzystają również kuracjusze dowożeni z Krynicy Morskiej, dzieciaki ze szkoły oraz są tzw. komercyjne wejścia. Osobiście jestem zawiedziony przydzielonymi mi zabiegami, które tak naprawdę mógłbym zrealizować w swoim mieście, w systemie ambulatoryjnym, przebywając na zwolnieniu lekarskim. Oczywiście staram się zrozumieć zaistniałą sytuację, ale to nie zmienia faktu - braku większej dostępności do określonych zabiegów dla planowanej wcześniej grupy.(np. gimnastyki na basenie)
Z tego co słychać to recepcja nie przyjmuje w tej chwili żadnych rezerwacji na pobyt komercyjny bo po prostu takie w tej chwili jest obłożenie.
Również z tym związana jest kiepska możliwość zmiany lub przyśpieszenia terminu większości zabiegów.

Na parterze obok recepcji znajduje się kawiarenka czynna codziennie od 16.30 udostępniając produkty "wysoko gatunkowe" w celu właściwej pracy "w grupach" :lol: Kierownictwo prawidłowo wyznaje podejście, że jesteśmy dorosłymi ludźmi, uprzedzając jednocześnie, że wszelkie objawy nadużywania oraz z tytułu łamania regulaminu będą wyciągane surowe konsekwencje.

O tej porze roku też są organizowane wycieczki np. Trójmiasta czy też Malborka.
Do morza jest kawałek, jak to mówią górale - kilometr z hakiem :D , a do Biedronki jest tylko 14 minut drogi, a po drodze można spotkać inne sklepy :D

Towarzystwo zróżnicowane wiekiem i temperamentem, więc dla każdego znajdzie się coś dobrego o ile ma dobre i przyjazne nastawienie by miło i dobrze wykorzystać czas. :mrgreen:

W razie pytań zapraszam na PW i o ile będę w stanie to udzielę wyczerpującej odpowiedzi. :D
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Stegna - Fala

Post autor: sztani »

Dzięki Nierob za opinię o Fali w Stegnie . Pozdrawiam
piszesz ,że zamknięto Almę a wszystkich przekierowali do Was to rzeczywiście nie ciekawie wygląda
forumowicz

Re: Stegna - Fala

Post autor: forumowicz »

Nierob , podziękowanie Ci się należy :kwiat:
Zbynio6310
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 13 lis 2017 15:36

Re: Stegna - Fala

Post autor: Zbynio6310 »

Pozdrawiam.
A jak z wolnym czasem w weekendy?
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Stegna - Fala

Post autor: Nierob »

Zbynio6310 czas wolny po zabiegach w sobotę i niedziela to wszystko w Twoich rękach :lol:
....parkietoterapia na miejscu, kawiarenka zaopatrzona, a poza tym można wyjechać na organizowane wycieczki do Trójmiasta, Malborka lub we własnym zakresie np. Krynica Morska, Hel, Sztutowo itp. - wszystko zależy co kto lubi :D ......romantyczne spacery nad morze w poszukiwaniu bursztynów w miłym towarzystwie płci przeciwnej :twisted: też można uskuteczniać :mrgreen:
Jest stół bilardowy, stół do tenisa stołowego.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Stegna - Fala

Post autor: Tojka »

dzięki :) coraz częściej na forum pojawiaja sie dokładne informacje/sprawozdania z miejsca pobytu/ zabigów/jedzenia/dojazdu - i dzięki_dzieki Wam Kuracjusze za to :serce: :kwiat:

chodzę dość szybko - ile czasu zajmuje dojście do morza (nie wiem ile km ma hak ? :D )
o której godz kończą sie ostatnie zabiegi?
o jakich godzinach sa posiłki?
parkietoterapia codziennie? muzyka jaka?
kijki do nordica można wypożyczyć, czy trzeba zabrać swoje?

Czy mógłbyś zrobić fotkę i zamieścić zdjęcie rozkładu jazdy autobusów np do Gdańska czy innych miejscowości w pobliżu - ja turystka jestem ;)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Stegna - Fala

Post autor: sztani »

http://gryf.trasownik.net/linia-870.html
Rozkład linii 870 obsługuje firma Gryf.
Do morza asfaltówka około 1800 metrów bliżej przez las ( równa droga ) do wejścia 69 jest 1400 metrów w jedną stronę .
Kiedy bylem wiosną 2015 roku był szwedzki stół nie wiem więc czy godziny się zmieniły
Obszernie opisywałem i przyznał mi rację Nierob ,że niewiele się zmieniło od tamtego czasu .
Może jednak bardziej na świeżo opisze Nierob.
Zabiegi kończyły się o 15.30 ale teraz jak przeniesiono część osób jak pisze kolega z Almy mogą być dłużej.
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Stegna - Fala

Post autor: Nierob »

Tojka :D Odpowiem teraz na ile potrafię, a reszta ewentualnie później jak znajdę chwilkę czasu :lol:

Posiłki (stół szwedzki tylko dla komercyjnych) - dwie tury - z tego co widzę, przydzielane nowemu turnusowi po poprzednim, bez możliwości zmiany (próbowałem :twisted: ) - im stolik bliżej kuchni tym szybciej dostaniesz obiad :mrgreen: najgorzej mają stoliki przy drzwiach :cry:
I zmiana - 8.00; 13.00; 17.30;
II zmiana - 9.00; 14.00; 18.30

Zabiegi w zasadzie kończą się o 15.30 w dni powszednie i o 12 w soboty, ale są jeszcze zajęcia z psychoedukacji i relaksacji, których koniec dla niektórych grup 16.30. 8-)

Parkietoterapia z DJ w sobotę lub niedzielę, a muzyka typowo dancingowo - barowa, walca raczej nie zatańczysz :roll:
stegna.jpg
Droga do morza jest tak jak napisał sztani - jest jeszcze krótsza, cały czas przez las , prosto do wyjścia 71 - furtka na tyłach Stegny - tylko dla sprawnego fizycznie - ostre podejścia w końcowej części.

Widzę, że grupa kardiologicznych śmiga z kijkami na zajęciach, ale czy można wypożyczyć - podpytam :roll:

Rozkład jazdy dostępny w recepcji w różnych kierunkach, ale jak będe w okolicy przystanku z rozkładem to pstryknę fotkę :mrgreen:
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Stegna - Fala

Post autor: Nierob »

Muszę chyba trochę sprecyzować - muzyka dzisiaj dyskotekowa z nutą disco polo :mrgreen:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Stegna - Fala

Post autor: sztani »

Nierob podałem link wyżej dotyczący dojazdów ,bardzo dokładny. . Oczywiście bliżej przez las furtką (o tym pisałem) ale wejście 71 to stromo a 72 bardzo spokojnie . To niewiele się zmieniło . Miłego owocnego pobytu ( w rehabilitacji :) ) Biję się w piersi miało być wejście 72 a nie 69 sprawdziłem . za wprowadzenie w błąd sorki.
ODPOWIEDZ