Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

Cieszę się że moje wpisy są pomocne. Aczkolwiek bierzcie zawsze poprawkę na osobiste podejście do chwili i sytuacji. To że ja mam tak jak mam i jest Ok, to mój sąsiad z naprzeciwka, na przykład, może mieć zupełnie inne odczucia.

Każdy ma swój mały świat w którym się znajduje ,tu i teraz. I tylko czasem nasze światy się spotykają i my w nich, a jak wpłyną na nasz los to otwarta księga, więc piszmy ją z rozsądkiem i dobrym humorem. O kuna nyny ale pojechałem.
Filozof za dychę. 😊🤔😌😜

Można być bezstronnym i mieć fart że wszystko jest ok , ale może być inaczej, czego nikomu nie życzę.

Motto na jutro...
Carpe diem - chwytaj dzień. Nie pozwól by to on Ciebie dorwał.

Dobrej nocy kofani.😘
Dertieen
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 21 maja 2017 22:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Dertieen »

Piniu pisze: 03 gru 2017 18:09 W turnusie Zus nie ma takiej opcji. Mój kończy się w niedzielę a już na początku dostałem odpowiedź że niedziela to niedziela.
Nie wiem, może z NFZu puścili by szybciej. W ZUSie twarde zasady.
Z tym to akurat nieprawda, dlatego pytałam, czy masz info jak to wygląda w Kujawiaku. ;)
No nic, będę myśleć na miejscu.
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

Dertieen Jeśli masz na ten temat inną wiedzę niż ja to OK.
Ja pytałem bezpośrednio po przyjeździe i taką dostałem odpowiedź.
Dzisiaj podpytałem ludzi co już wyjeżdżają niebawem i taką odpowiedź również dostałem, z dodatkiem takim że w dniu wyjazdu muszą mieć rano podpisy kuracjuszy, bo nie dostali by za dany dzień z ZUSu kasy. I co pytam, to wszyscy odpowiadają że personel nie chce odpowiadać za ewentualną wpadkę.
Kończę ten wywód. Jeśli komuś się udało szybciej, to niech zostawi to dla siebie i nie naraża personelu który ewentualnie mu w tym pomógł, bo ukróci wszystkim innym. HOUK :x ;) 8-)

Motto na dzisiejszy dzień już było, więc nadszedł czas je realizować. :lol: :D ;)
Dertieen
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 21 maja 2017 22:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Dertieen »

Absolutnie nie twierdzę, że tak jest w Kujawiaku. ;)
Ale Kujawiak nie jest moim pierwszym sanatorium, a i wśród znajomych mam osoby bywające w tychże przybytkach. :D
Skoro w Kujawiaku się nie da, to cóż...Swoje urodziny poświętuję w pociągu, zamiast z rodizną :D
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

Dertieen nie ma rzeczy nie możliwych.
No może jedynie hełmu na lewą stronę się nie włoży. :D :lol: ;) .
Mój śp. tatko mawiał... " Jak ślepego 'język' do Krakowa zaprowadzi, to i Ciebie ku dobrej drodze może pokieruje.
Będziemy trzymać kciuki za Ciebie, by wyszło jak pragniesz.
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

Będąc na półmetku mogę wyrazić swoje opinie co do niektórych kwestii i ocenić na dzień dzisiejszy w skali 1- 10 (gdzie 10 bardzo dobra)
Ośrodek
Jako mój 4-ty ośrodek sanatoryjny oceniam na 7
-bo do 10 brakuje remontu pokoi (i część remontowana w tej chwili co wpływa na komfort pobytu zwłaszcza na piętrach gdzie są remonty) i ocieplenia budynku (na razie ocieplone tyko boki)
Jedzenie
Jak dla mnie 9
- bardzo smaczne i w ilości wystarczającej nawet dla mężczyzny. Chociaż słuchałem opinie różne od niejadków i panów z wielkim apetytem.
Obsługa bardzo sprawna. Może czajniki powinny być wymienione, bo mają tendencję do rozlewania zawartości podczas nalewania do kubków pomimo uważania.
Zabiegi
Nie mogę oceniać wszystkich, ale jak na te, które przechodzę to bez zastrzeżeń dam 9 - ( na razie,bo muszę jeszcze poczekać kilka dni z całokształtem).
Personel
Dam w tej chwili 8
- Zastrzeżenia mam i nie tylko ja, do pani z basenowej recepcji. Jest niezbyt miła, a czasami denerwujący jest jej tupet podczas rozmów z kuracjuszami.Sprawdzić muszę jeszcze masażystów. Pozostały personel tylko przyklasnąć. Pełny profesjonalizm, kultura i empatia,pomocni grzeczni a nawet dowcipni.

Następna ocena po analizie pozostałych czynników uzupełnię może w sobotę.
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

Wczoraj byłem na basenie w godzinach wieczornych i nie wiem czy mi się zdawało , jakby woda była odrobinę chłodniejsza , W pomieszczeniu było tyle co zawsze 26,2 stopnia ale termometr od temperatury wody od kilku dni pokazuje 0,0 więc nie da się tego zweryfikować.

Polecam kąpiele typu hydromasaż solankowy, ekstra relaks w solankowym jacuzzi ( tylko prysznic bierzcie przed wejściem, nie po wyjściu z jacuzzi. Co najmniej przez godzinę się nie kąpać, tak mnie poinstruowali ( kuracjusze)wtedy solanki mają sens.

Na spotkania terapii relaksacyjnej i psychoedukacji proponuję iść tak z 5 minut przed czasem, bo jednak droga z pokoju do tego miejsca w A1, na czwartym piętrze trochę czasu zajmuje.

No i oczywiście..
wskazówka bardzo ważna codziennie przeglądajcie tablicę ogłoszeń pielęgniarskich. Są na bieżąco wywieszane wizyty na pomiary wagi, wizyty u lekarza itp.


Motto na dziś...
Załączniki
boncek.jpg
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

Do wiadomości tych, co lubią kombinować z zabiegami typu weź kartę podbij... idź za mnie... i takie tam...
Nic z tych rzeczy, karty są nie tylko imienne ale i ze zdjęciem robionym podczas przyjazdu. Całość jest skomputeryzowana i wizerunek kuracjusza jest również na komputerze w zabiegowych więc nie ma kombinowania. A znam sanatoria gdzie było to nagminne :lol: ;)
Może i dobrze, bo w końcu to dla naszego zdrowia te zabiegi jakie by nie były czy się podobają czy nie.

A teraz trzeba się wieczornie nastroić i jakoś ;) zagospodarować wieczór. :D ;) Nara. Albo jak mówią księża "pochwa" :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: sztani »

Super opisy 6+ . wszystko pęknie i z humorem :) Brawo Piniu.
Wszędzie gdzie byłem jeśli turnus kończył się w sobotę lub niedzielę można było dostać przepustkę na wyjazd wcześniejszy do domu . W jednym nawet listownie przysłano mi wypis bo nie był jeszcze przysłany przez lekarza prowadzącego . Byłem z ZUS . W jednym, ośrodku jest łatwiej w drugim trudniej ale obstaje ,że można . Druga sprawa to czy sam składałeś (aś) i pobyt był np. w urlopie . Wszystko zależy jakiego argumentu użyjesz .Powodzenia. Z kartą i zdjęciem pomysł super (na zabiegi). Milego owocnego pobytu (w rehabilitację oczywiście)
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

Dzięx Sztani Miło mi od takiego weterana forumowego otrzymać taki poklask.

Dzisiaj miałem wątpliwą przyjemność wysłuchać tych złych relacji od bywalców tego turnusu. Niektóre dotyczą zabiegów np. częstotliwości wymian wody w wannach jakuzzi i hydromasaż owych solanek. Osobiście nie znam zasad więc trudno mi się wypowiedzieć czy jest tu jakieś nieodpowiednie poczynanie personelu czy tylko narzekanie kuracjuszy. Ale zgodzę się co do remontu na parterze w A3. Jest totalna kurzawa , hałas i ogólny " olew " kierownictwa na skargi. Nie powinno być takiej sytuacji że remontuje się pomieszczenia, a obok mają kuracjusze odpoczywać po zabiegach. Jestem ciekawy, czy jest to zgodne z prawem budowlanym.
Nie tylko moje zdanie jest takie że całe piętro powinno być zamknięte i odizolowane kurtynami przeciwpyłowymi od reszty zamieszkiwanej.
Samo życie... Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. 😤😬
ODPOWIEDZ