Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

Witam wszystkich obserwujących moje wpisy, tych obecnych i przyszłych kuracjuszy(ki) i nie tylko. :D :serce:
Przenoszę wszystkie moje wpisy do tego miejsca, bo bardziej już tutaj pasują.
Jak w tytule tego tematu Kujawiak Inowrocław ZUS opinie będzie można tu znaleźć informacje pisane bezpośrednio z ośrodka podczas turnusu ZUS.

Dla lepszej organizacji, chcący zadawać pytania niech najpierw przejrzą wcześniejsze wpisy czy już takowe nie były w celu uniknięcia dublowania.

Dla jasności jest 01.12.2017 rok i "transmisja na żywo" z Kujawiaka.

Po godzinie 17:00 po zbiegach poprzenoszę wcześniejsze wpisy z innego miejsca, a teraz uzbrójcie się w cierpliwość...
...a tym czasem ... borem... lasem :lol: ;) :D
bozenek123
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 09 wrz 2012 13:58

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: bozenek123 »

Witajcie obecni i przyszli kuracjusze Kujawiaka :) Wyjeżdżam dopiero 27 stycznia i dodam,że po raz pierwszy do Inowrocławia, ale czuję się jakbym już tam była.To dzięki Tobie Piniu :) :) :) Dzięki za obszerne i wyczerpujące informacje nt.tego obiektu. Gdy dostałam z przydziału -Inowrocław i styczeń to pomyślałam sobie, że zima ..nudy i nic więcej, ale widać po wpisach, że może być fajny pobyt z ciekawymi ludźmi. :D
Ty nam relacjonujesz na bieżąco, a później my damy Ci sprawozdanie i opiszemy wrażenia z naszego pobytu.
Jeśli o czymś nie napisałeś, pisz, będziemy bardziej przygotowane. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

bozenek123Dzięki za dobre słowa.

Ojtam, ojtam... dajcie mi jeszcze kilka godzin, powklejam co obiecałem i dołożę świerzynek. :D ;)
Miałem wczoraj lenia, ale już dzisiaj to naprawię. OJ nie lubię być niesłowny.
Zabiegi kończę do obiadu i zaraz siadam i będę do waszej dyspozycji.

Tym czasem motto na dziś...

Nie rób drugiemu...czego byś sobie nie zrobił, bo według lisa z bajki brzmi to tak -"Kto pod kim dołki kopie, ten czerpie z tego korzyści. :lol: ;)

Lece popływać :D :P
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

Post autor: Piniu » 25 lis 2017 09:23

Hejkum Kejkum przyszli kuracjusze. :D ;)
No to jestem. Od wczorajszego ranka jestem na Spa Zusowskim w "Kujawiaku" w Inowrocławiu i na bieżąco jestem do waszej dyspozycji.
Jeśli są pytania to odpowiem, a sam w miarę możliwości na bieżąco będę zdawał relację tak jak obiecałem. :D
na początek...
Przyjechałem o 7-mej rano. Dla zmotoryzowanych info: Parking wjazdowy do wejścia głównego jest szlabanem zamykany więc jeśli "bagaże chcecie bliżej mieć do wnoszenia to pół godziny wjazd cena 1 zł. Dla kuracjuszy oczywiście pozostawiających samochody parking płatny... ( nie wiem ile, ale się dowiem i napiszę).
Na rejestrację swojego pobytu ( byłem o tej godzinie sam jak palec, ale mówił rezydent że w nocy już przyjeżdżali) czekałem pół godzinki bo akurat w rejestracji przerwa na śniadanie była. ( ale to nie kłopot... wszyscy musimy kiedyś jeść, czyż nie?).
Podczas rejestracji wypisuje się standardowo kartę kilometrową dojazdu z miejsca zamieszkania do sanatorium, Kwota za kilometry będzie wypłacana na tej podstawie, ale cena kilometra jest liczona jak za przejazd publicznym środkiem lokomocji czyli pociąg autobus klasą II. ( nie ma co oszukiwać bo i tak sprawdzają za pomocą "googli" na mapie z funkcji "oblicz trasę", więc wiedzą co do metra ile macie z domku do sanatorium.
Nie wiem ile to jest za kilometr ale po necie krąży jakaś tabelka z cennikiem Zusowskim.
Przyjechałem w piątek a kartę do lekarza dostałem dopiero na sobotę przed południem. Inni przyjeżdżali po południu a lekarza mieli tego samego dnia i w sobotę już zabiegi. Więc nie ma reguły, co do przyjazdu "wcześniej to lepiej".
Posiłki jak do teraz, są wystarczające. Po obiedzie, kolacji i śniadaniu stwierdzam że jest OK. Są różne dietki do wyboru ja piszę o normalnej.
Smaczne i w ilości zadowalającej nawet żarłoków (chyba :lol: ;) ).
Mając szczęście być "urodzonym w niedzielę" zamieszkuję jedynkę. Zdjęcia pokoi w necie pokrywają się z prawdą, więc nie wkładam tutaj ale jak ktoś będzie chciał to zamieszczę.
Część pokoi jak już ludki pisali jest po remoncie niektóre w czasie a inne jeszcze przed. Moja jedynka jest przed.
Nie jestem malkontentem i uważam że jest jak na "przed" całkiem znośnie. Jedynie łóżko skrzypi i materac cienki więc to jedyny mankament.
W wyposażeniu pokoju jest szafa lub dwie łóżko lampy sufitowe i kinkiety 2 ścienne. Telewizor odpłatny 50 zł. Stolik nocny z czajnikiem tacą talerzykiem, filiżanką, łyżeczką i podstawkiem oraz ściereczką do naczyń. Czajnik elektryczny jak nowy nie zakamieniony wow :lol: :D
Jest stół dwa krzesła wieszak na kurtki na ścianie a w szafie kilka wieszaków.
Toaleta to prysznic ( u mnie kabina, ale są też z kotarą)lustro dosyć wysoko z półką na "duperelki :lol: ;) .
Stołek plastikowy prysznicowy do siedzenia , miska duża ręczniki 2 wieszaki na szlafroki i suszarka ścienna rozsuwana na pranie. No i oczywiście "tron" :lol: Nie powala ale hotelowe 2 i pół gwiazdki można dać. Widziałem taki po remoncie i również tyłka nie urywa, bo czym świeżą farbą i nowszymi kaflami? Jest spoko.

Na razie Będę tutaj opisywał te dni i odpowiadał na ewentualne pytania a po turnusie pozbieram wszystko do "kupy" i umieszczę w osobnym wątku z opisu Kujawiaka z tego roku jako nowy wątek.
To narka :D ...dwa dni mija a ja niczyja :lol: :lol: :lol: :roll:
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

Post autor: Piniu » 25 lis 2017 18:41

Odpowiadam na pytania na które mogę już odpowiedzieć na inne odpowiem kiedy indziej.
1. Czy miałeś wcześniej zarezerwowana jedynkę :?: TAK.
2. I na którym piętrze mieszkasz :?: Na pierwszym.
3. Na których piętrach w ogóle jest ZUS :?: .... odp niebawem
4. Do której godziny ludziki mają zabiegi :?: Nie wiem jak inni bo jeszcze zbyt wcześnie o to pytać ale ja mam jeden raz basen o 19:40 i raz edukację
zdrowotną o 17: 30 inną o 18:30 też tylko raz, a reszta nie później niż 15:15 więc spoko, jest OK.
5. Ile średnio jest zabiegów w ciągu dnia? w soboty po trzy a w tygodniu od 5 do 7-em dziennie
6. Czy pielęgniarki nadal robią "oblot" wieczorem po pokojach :?: Oczywiście.
7. Towarzystwo już się zintegrowało :lol: Powolutku aż do skutku :lol:

Czas po kolacji na iść w :lol: ;) "plener".
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

Post autor: Piniu » 26 lis 2017 09:17

Agnieszkam75kg pisze: ↑25 lis 2017 19:04
Witaj Piniu :kwiat: dziękuję za info :kwiat:
a czy basen to na miejscu jest?
no i sprawa dancingów. czy na miejscu jest coś czy trzeba chodzić gdzieś, żeby potańczyć :roll: :roll: :roll:
Basen jest na miejscu, oczywiście nie olimpijski tylko taki nieduży do ćwiczeń. Opiszę jak będę już z niego korzystał.

Na miejscu jest Przy Kujawiaku "Dolce Vita" kawiarnia, restauracja. Tam też organizują różnego rodzaju imprezy.
Ja wczoraj już się nie załapałem na nic i współbiesiadnicy z mojego stolika w stołówce również.
Wszystko pozajmowane było, niby oblężenie takie przed Adwentem. Ludki się chcą wytańcować na zapas. :lol:
Mnie niektóre klimaty nie urywają "pewnego miejsca", więc muzycznie jestem ukierunkowany bardziej na disco niż biesiadne, czy disco polo.
Ale jeśli wiedzę na temat tych miejsc ogarnę, to wam wyłożę któregoś dnia.

Na razie dodam przykładowe menu:
Załączniki
IMG_20171126_073253.jpg
IMG_20171126_073249.jpg
IMG_20171128_072721.jpg
IMG_20171128_072718.jpg
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

Post autor: Piniu » 27 lis 2017 12:07

Najświeższe wiadomości z basenu: woda cieplutka 28-29 stopni C, w samym pomieszczeniu basenu również ciepło 26,3, więc nie zmarzniecie.
W pokojach jest ciepło kaloryfery gorące. Nawet wietrzyć często trzeba, bo aż duszno się robi od suchego powietrza.
Jak na trzeci dzień to jestem bardzo zadowolony z wszystkiego. Z jedzenia również.
Jeśli się coś zmieni to dam znać ale wygląda to bardzo dobrze.
Organizacja jest na bardzo dobrym poziomie i nie dam złego słowa powiedzieć chociaż wtopy zawsze się mogą zdarzyć.
Ludki, to ośrodek na kilkaset kuracjuszy i tyle samo obsługi więc nie wyobrażam sobie by zawsze było na "TIP TOP" ludzie to nie roboty a i roboty również się nieraz mylą.
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

Post autor: Piniu » 27 lis 2017 12:15

Na dzisiejszy wpis opisujący ośrodek posilę się fotkami.
Na nich jest wiedza na temat samego sanatorium jak i przykładowych imprez organizowanych na terenie i poza.
No to ...
Załączniki
IMG_20171127_114802.jpg
IMG_20171127_114738.jpg
IMG_20171127_114708.jpg
IMG_20171127_114642.jpg
IMG_20171127_114606.jpg
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

cd...
Załączniki
IMG_20171127_114959.jpg
Medical SPA.jpg
IMG_20171127_114821.jpg
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław ZUS opinie

Post autor: Piniu »

Przykładowy pokój...
Załączniki
IMG_20171124_091935.jpg
IMG_20171124_091915.jpg
IMG_20171124_091909.jpg
IMG_20171125_114342.jpg
ODPOWIEDZ