WISŁA SANATORIUM UZDROWISKOWE IWONICZ ZDRÓJ

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: WISŁA SANATORIUM UZDROWISKOWE IWONICZ ZDRÓJ

Post autor: tico22 »

Witaj, wysłałem na pw.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: WISŁA SANATORIUM UZDROWISKOWE IWONICZ ZDRÓJ

Post autor: tico22 »

Witam serdecznie, co dobre szybko się kończy. Sam ośrodek sanatorium Wisła oceniam na 3+, pokoje dwuosobowe małe łóżka blisko siebie, nie ma się jak poruszać bez obijania o ich ramy. Balkony zaniedbane ale za z pięknym widokiem na Iwonicz (oczywiście te od strony wejścia głównego). Jedynki Ok. Ale są równiež bez balkonu na poziomie -1, jest tam kłopot bo nie ma jak wysuszyć np. ręcznika, prania.
Posiłki jaka catering 3 do 4. Nie jest źle, nawet smaczne ale jedzenie monotonne. Chleb bardzo smaczny.
Zabiegi na miejscu oprócz basenu i kriokabiny. Są dostępne w Kursie i Górniku. Parking płatny 60 złoty. Polecam poranne zajęcia z kijkami które prowadzi Pan Paweł :D Obsługa Ok. Dla lubiących tańczyć i dobrze zjeść polecam bar Na Górce serwujący między innymi pstrąga wędzonego, golonko i wiele innych potraw, a do tańca gra zespół. Atmosfera która tam panuje jest wspaniała.
Korzystacie z pogody i spacerujcie po Iwoniczu a dla bardziej wytrwałych polecam piesze wypady na okoliczne wzniesienia :D
jeni42
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 684
Na forum od: 28 gru 2013 10:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: WISŁA SANATORIUM UZDROWISKOWE IWONICZ ZDRÓJ

Post autor: jeni42 »

tico22 pisze: 20 sie 2018 13:08 Witam serdecznie, co dobre szybko się kończy. Sam ośrodek sanatorium Wisła oceniam na 3+, pokoje dwuosobowe małe łóżka blisko siebie, nie ma się jak poruszać bez obijania o ich ramy. Balkony zaniedbane ale za z pięknym widokiem na Iwonicz (oczywiście te od strony wejścia głównego). Jedynki Ok. Ale są równiež bez balkonu na poziomie -1, jest tam kłopot bo nie ma jak wysuszyć np. ręcznika, prania.
Posiłki jaka catering 3 do 4. Nie jest źle, nawet smaczne ale jedzenie monotonne. Chleb bardzo smaczny.
Zabiegi na miejscu oprócz basenu i kriokabiny. Są dostępne w Kursie i Górniku. Parking płatny 60 złoty. Polecam poranne zajęcia z kijkami które prowadzi Pan Paweł :D Obsługa Ok. Dla lubiących tańczyć i dobrze zjeść polecam bar Na Górce serwujący między innymi pstrąga wędzonego, golonko i wiele innych potraw, a do tańca gra zespół. Atmosfera która tam panuje jest wspaniała.
Korzystacie z pogody i spacerujcie po Iwoniczu a dla bardziej wytrwałych polecam piesze wypady na okoliczne wzniesienia :D
T
Hej Tico :) to wszystko szczera prawda... nas, Wiślan, można było poznać po siniakach na nogach od łóżek, ale i tak nie było źle. Nawet ćwiczenia z Pawłem były fajne, także polecam. Będąc na pierwszej wizycie u lekarza można poprosić o hydromasaż,czy inne mokre zabiegi bo nie wszyscy lekarze dają, a są super. Borowina też jest na miejscu i to nie plastry, a błoto, także polecam... Tico, dostałeś kriokomore, bo Iwona chodziła do Zakładu na dół? na Górce jeszcze godne polecenia pierogi z kapustą i grzybami ( pycha ) i pizza... pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, do zobaczenia za rok... Jasia :)
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: WISŁA SANATORIUM UZDROWISKOWE IWONICZ ZDRÓJ

Post autor: tico22 »

Witam, kriokomory nie miałem zleconej przez lekarza, wyprosiłem basen ale dostałem go tylko co drugi dzień. Wykupiłem karnet do Sanvitu ale według mnie lepszy basen jest w Kursie. W sanvicie są również zajęcia z aerobiku w basenie od godziny 20:45. Super sprawa. Co do Wisły, przydało by się (ze względu na położenie budynku na samej górze) zaoferować kuracjuszą którzy mają kłopoty z chodzeniem dowóz i przywóz z parku lub centrum Iwonicza Osoby bez dysfunkcji ruchu dają sobie radę z zejściem i podejściem oni nie. Bez samochodu są uwięzieni w ośrodku :( . Pozdrawiam serdecznie :serce:
jeni42
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 684
Na forum od: 28 gru 2013 10:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: WISŁA SANATORIUM UZDROWISKOWE IWONICZ ZDRÓJ

Post autor: jeni42 »

Dokładnie... nasz kochany Jędrula, podobnie jak inny kolega po wypadku, siedział, kiedy my się bawiliśmy na Górce, czy spacerowaliśmy po Rynku. Za późno pomyśleliśmy, że moglibyśmy zabrać go samochodem... dziewczyny chodziły na aerobik, ale w tym czasie tańczyliśmy na Górce, więc nie dało się pogodzić :) gdyby tak 4 tygodnie, byłoby ok :) pozdrawiam :*
Slawek71
Posty: 3
Na forum od: 10 sie 2018 07:04
Oddział NFZ: Śląski

Re: WISŁA SANATORIUM UZDROWISKOWE IWONICZ ZDRÓJ

Post autor: Slawek71 »

Witam.
Niestety to sanatorium jest poniżej oceny negatywnej. Jeśli chcesz naprawdę się podleczyć , przebyć rehabilitację to zapomnij o tym nie w tym uzdrowisku. Weź sobie sporo kasy na jedzonko jak nie chcesz żywić się odpadkami. Jedzenie śmierdzi. Jeśli chodzi o zabiegi - przestrzegam przed
masażem wirowym - grozi utratą zdrowia w postaci drogiego leczenia dermatologicznego. Urządzenia nie są odkażane , smród powalający jak je uruchamiają , zresztą złożyłem zawiadomienie do sanepidu . Strata czasu i pieniędzy . Obiekt położony na samej górze jak masz problem z chodzeniem
to jesteś uwięziony - chyba że masz samochód ale i za parking sobie życzą bodajże 67zł -skandal. Biorą od wszystkich nawet od niepełnosprawnych.
Wolałbym aby ZUS wysłał mnie do więzienia miałbym lepsze wyżywienie a warunki bytowe takie same.
To dobre miejsce dla tych co szukają przygód , piją na umór , uprawiają sex z nieznajomą może nawet grupowy bo i takie tam się zdarzają , balangują ,
są niby chorzy ale na zabiegach im nie zależy - tacy będą zadowoleni. Lekarze mają olewatorskie podejście nie interesuje ich historia twojej choroby
Jakieś plusy - Nauczyłem się dobrze grać w bilard i tyle.
Współczuje wszystkim którzy tam przebywają i przyjechali z myślą podreperowania zdrowia bo oni się męczą i odliczają dni do końca.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: WISŁA SANATORIUM UZDROWISKOWE IWONICZ ZDRÓJ

Post autor: tico22 »

Witaj, albo ja mam takiego pecha albo Sławek71 ma takie szczęście, że trafił na turnus podczas którego dochodziło do jawnego nadużywania alkoholu i rozwiązłości seksualnej. Byłem już parę razy w sanatoriach i wiem , że w przypadku pijaństwa przepisy o zakazie picia są rygorystycznie przestrzegane a osoby pijące są odsyłane do domu z wilczym biletem. Co do seksu w sanatorium, czy podsłuchiwałes pod drzwiami czy też chodziłes po balkonach i podglądaleś kochające do pary ?. Czy też, to twoja wyobraźnia skłoniła cię do takiego wpisu.
Tyle się o tym pisze, że staje się to już nudne.
Co do zabiegów. Gdyby rehabilitacja trwała np. rok to skutek napewno byłby widoczny. Ale w rzeczywistości na turnusach uczymy się jak postępować w życiu codziennym żeby nasze dolegliwości zdrowotne jak najmniej nam dokuczały.
Pozdrawiam serdecznie i zdrowia życzę.
emran
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 17 sty 2020 07:56
Oddział NFZ: Lubelski

Re: WISŁA SANATORIUM UZDROWISKOWE IWONICZ ZDRÓJ

Post autor: emran »

Podbijam temat, może ktoś jakies nowe opinie napisze :)
MarioGSD
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 11 mar 2020 01:15
Oddział NFZ: Śląski

Re: WISŁA SANATORIUM UZDROWISKOWE IWONICZ ZDRÓJ

Post autor: MarioGSD »

Witam serdecznie :)
Otrzymałem skierowanie do sanatorium "Wisła" w Iwonicz Zdrój od 26 maja 2020r.na turnus 24 dni.Jest to mój pierwszy wyjazd do sanatorium więc proszę o ewentualne rady i opinie na temat tego sanatorium.Mam tez pytanie i prośbę zarazem,nie posiadam auta i może Ktoś jedzie w tym terminie z okolic Sosnowca,Dąbrowy Górniczej czy Katowic i mógłby ewentualnie mnie zabrać.Szczegóły techniczno finansowe oczywiście do ustalenia (zgodny człek ze mnie :) )
Z góry dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ