Sasanka w Świnoujściu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
aqqu57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 25 gru 2016 22:01
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: aqqu57 »

Planuję tam pojechać .Czy wystarczyło , że prosiłaś o Kołobrzeg i tak dostałaś przydział? :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Tak , poprosiłam , przedstawiajac oczywiście argumenty świadczące o tym , ze pobyt w Kołobrzegu , o wiele bardziej wpłynie na poprawe jakosci mojego zdrowia , niz pobyt w Świnoujściu ;)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: medi »

Właśnie wróciłam z Sasanki .Ogólnie pobyt mogę zaliczyć chyba do udanych pod względem rehabilitacji choć w ofercie niestety nie ma szkockich biczy na które liczyłam .
Negatywy :
Niestety zachowanie personelu ośrodka pozostawia wiele do życzenia .Zdaję sobie sprawę z tego ,że byłam w okresie przed i świątecznym ,że rehabilitant czy obsługa kuchni to też ludzie którzy chcą mieć fajne święta ,ale ....my też chcieliśmy mieć namiastkę prawdziwych świąt .Zero uśmiechu ,proszę ,czy życzę smacznego nie usłyszałam .Nawet najlepsze jedzenie nie ma tego smaku jeżeli podane jest w korycie (zdarzały się nawet niedomyte talerze). Ogólnie odniosłam wrażenie,że robiona jest nam łaska bo przecież nie płacimy za pobyt :evil: Drodzy państwo ośrodek jest dla nas ,dla KRUS-owców i nikt nam łaski nie powinien robić .
Przyjazd dzień wcześniej to koszt 80 zł .Jednak nie liczcie na to ,że dzięki temu dostaniecie jakiś lepszy pokój .Ja słabo sypiam w związku z tym błagałam tylko o nie chrapiących współlokatorów .Pani na recepcji miała to jednak w głębokim poważaniu .Wylądowałam w pokoju z panią z bardzo dużą nadwagą (co wymusza spanie w pozycji na wznak ) która chrapała wręcz przeraźliwie .Dziękuję serdecznie pani blondynce na recepcji ,życzę równie empatycznych ludzi na pani drodze życiowej co pani. Jest pani jeszcze młoda ,wszystko przed panią .
Na szczęście nie musiałam korzystać z pomocy pielęgniarskiej ,chodziły słuchy że też nie najmilsza :?
Bardzo słaba kawiarenka .Powód .Muzyka która troszkę wymusza taniec w parach ,ciasno ustawione stoliki i rozpadające się krzesła spowodowały że kawiarnia raczej świeciła pustkami .
Pokoje jakieś takie przechodnie (ośrodek wymaga przebudowy) ,chaotyczne podróże z jednej bazy zabiegowej na drugą),ogólnie labirynt korytarzy do którego trudno się przyzwyczaić do końca pobytu.
No cóż ,wyżaliłam się ,czekamy na rehabilitację prawie dwa lata i taka porażka .
Pozytywy: to miła i pomocna pani sprzątająca pokój (czyściutko,pachnąco ) .Cieplutka woda w basenie ...I to niestety wszystko :cry: Ogólnie nie polecam tego ośrodka .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

..taka zmiana za trzy lata :?: :shock: ...czyżby personel wymienili :?: :roll:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14545
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: ANDY12345 »

Gieniu personel może, nie ale kierownictwo na pewno. Podobnie zmieniło się w IZC Muszyna.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: medi »

Nie mam pojęcia co i kogo wymienili ,ale jest niezbyt sympatycznie w Sasance.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: medi »

Co do takich prozaicznych stron życia to przyjazd dzień wcześniej możliwy opłata 80 zł.Czajniki na korytarzach, ale ...da radę ominąć tę niedogodność . ;) Telewizor płatny ,nie korzystałam :? to nie wiem jaki koszt.W pokoju maleńka lodóweczka.Jedynka możliwa na zaświadczenie od lekarza .Pokoje z dziwnym układem np.dwie dwójki w tym jedna przechodnia :shock: Basen bezpłatny godziny otwarcia wywieszone na tablicy obok recepcji.Na drugim piętrze obok windy dwa rowery stacjonarne .Plątanina korytarzy ,dwie bazy zabiegowe ,przemieszczanie się z jednej do drugiej windami (trochę problem).Jedzenie wystarczające ,w miarę smaczne ,ale jeżeli komuś mało może dopłacić i korzystać ze szwedzkiego stołu (chyba 270 zł za turnus) niestety tylko na drugiej turze (śniadania o 9 rano).
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: violet58 »

Dzięki za informację. :kwiat:
Rozważałem pobyt na komercyjnym turnusie rehabilitacyjnym, ale widzę że muszę się poważnie zastanowić. :oops:
forumowicz

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: forumowicz »

przeczytaj opinię - aqqu57 - sprzed roku , On też dobrze ocenia zabiegi , stołowkę itp.
piszę - też - bo czytałem także opinie innych osób o tym ośrodku . nie rezygnuj z powodu jednej negatywnej opinii , faktycznie powaznie sie zastanów .
jeśli chodzi o kawiarnię , myśle , że jesli tylko zechcesz , to będziesz miał więcej szczęścia niż autorka negatywnej opinii i bez trudu znajdziesz drugą połowkę i potańczysz :)
Awatar użytkownika
aqqu57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 25 gru 2016 22:01
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: aqqu57 »

Witam.
Medi czajniki na korytarzach często znikały .Po kilku dniach to się unormowało ponieważ recepcja ma podgląd z kamer na korytarzach.
Co do telewizora to chyba 49 zł za turnus .Ja nie korzystałem.A lodówki nie mieliśmy ,tylko szafkę.Był za to balkon jako chłodnia.
Basen chwalę sobie i obok jest sauna (super).
Co do korytarzy to trzeba się nauczyć ,w którą stonę teraz iśc lub windą.
Pozdrawiam :kwiat: :P
ODPOWIEDZ