Sasanka w Świnoujściu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

zbigniew165 pisze: 07 sty 2018 08:54 Z ZUS na 24 dni mam 144 zabiegi, to jest "rewelacja". Pozdrawiam.
Jak dla mnie , to byłby koszmar dla organizmu , a nie rewelacja ;)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Gienia dlatego napisałem to w nawiasie. Fakt, że jest to koszmar, tym bardziej, że spora część, to pogadanki ZUS na których trzeba być. Dzisiaj miałem 5 zabiegów i cztery wykłady. Ostatni o 18.30.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

A ja się juz pogubiłam .... za dużo tych ZBYSZKÓW na forum ;) czy Ty nie jestes teraz w Ustroniu :?: :?:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Tak, jestem w Ustroniu i właśnie czekam na wizytę pielęgniarki.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

zbigniew165 pisze: 09 sty 2018 20:54 Gienia dlatego napisałem to w nawiasie. Fakt, że jest to koszmar, tym bardziej, że spora część, to pogadanki ZUS na których trzeba być. Dzisiaj miałem 5 zabiegów i cztery wykłady. Ostatni o 18.30.
W Sasance nie ma ludzi z ZUS-u :)
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: Bunia »

aqqu57 pisze: 08 sty 2018 21:34 Bunia dla Ciebie jest ta fotka jesli Admin pozwoli; https://naforum.zapodaj.net/ddd4c8044036.jpg.html
skopiuj i wrzuć w wójka google.
Do Zbigniewa 165.Całkowity koszt turnusu jest poto aby w przypadku rezygnacji ,nagłej potrzeby wyjazdu,przypadki losowe oszacować ile trzeba zapłacić za niewyporzystany okres przeliczając na dni,Np.pani po ,którą przyjechał mąż po 6 dniach (na poczatku podpisała regulamin) zgodnie z tym regulaminem musi opłacićswoją nieobecność za resztę dni. :kwiat:
Dziękuję :kwiat:
Tak zapamiętałam ten znak ,ale kolega mnie wkręcił że możemy :lol:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

To, kto wystawia rachunek z te dni: NFZ czy sanatorium :?:
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: Bunia »

Sasanka w Świnoujściu KRUS - Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Organizują też turnusy PEFRON.
Awatar użytkownika
aqqu57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 25 gru 2016 22:01
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: aqqu57 »

Zwiedzanie zacząłem od zapamiętania ulic .Pierwszą ulicą od morza jest Żeromskiego i Uzdrowiskowa jako przedłużenie po prawej czyli na wschód. Przy tych ulicach jest Promenada. Ulubione miejsce turystów zwłaszcza z zachodniej granicy ,w okresie przedświątecznym było słychać głównie język niemiecki .Grzane wino kosztowało od 1,5 do 2 euro za kubek. Na promenadzie są sklepy typu Żabka ,pamiątki ,stoiska z czapkami , rękawiczkami ,bursztynem, ryby wędzone ,ciuchy , kino, pływalnia ,oceanarium ,muszelka koncertowa itp…Ceny tutaj są turystyczne i jeśli chcemy zjeść rybkę świeżo wędzoną to można przejść np .ul Chopina do Pl. Wolności i tu jest sklep rybny.Na ladach jest wędzony; śledź , morszczuk(26zł) , trewal, karmazyn (32 zł/kg) , węgorz , flądra , dorsz(24zł) ,sieja ,makrela , łosoś. W słoikach w zalewie ;okoń, płotka, szczupak, śledź oraz sałatki i kiełbasy rybne , wszystko palce lizać. Stąd jest blisko do przeprawy promowej dużych sklepów; Lidl i Biedronka przy ul. Chrobrego. Wychodząc z Sasanki do Żeromskiego w lewo dojdziemy do niemieckiej granicy. Jest tam kolej , którą można dojechać do Albeck ( podobno bilet 2 euro).Idąc w prawo przy promenadzie dojdziemy do Fortu Zachodniego, nieco na południe jest Fort Anioła a w kierunku morza Stawa Młyny. Są to piękne okolice warte zwiedzenia.
W wolny dzień od zabiegów przeprawiłem się promem na wschodnią stronę .Przypominam promy kursują średnio co 20 min .Przy dworcu kolejowym są autobusy .Bilet kosztuje 2,60 zł. Można go kupić w kasie (budka ) lub u kierowcy .Autobusem linii 7 dojedziemy do Gazoportu ,wcześniej poprosić kierowcę żeby tam się zatrzymał .Byłem tam w mroźną i słoneczna pogodę. Cały kompleks lśnił w słońcu i byłem dumny, że i u nas buduje się takie obiekty.Za Gazoportem można skręcić do brzegu i wyjdziemy na zatokę gdzie cumują gazowce .Do Fortu Gerharda i latarni morskiej dojdziemy wg .drogowskazów . Dochodząc do brzegu przy Forcie z tej strony zobaczymy Stawa Młyny i okolice Fortu Zachodniego, dobrze mieć na uwadze czas na powrót. :kwiat:
Awatar użytkownika
aqqu57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 25 gru 2016 22:01
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sasanka w Świnoujściu

Post autor: aqqu57 »

Centrum rehabilitacji to dwa budynki z łącznikiem na piętrze ,który to łącznik daje możliwość przechodzenia w kapciach i koszulce .Czyli bez wychodzenia na zewnątrz. Miałem przydział do pokoju zwanego :studio: Wchodzi się do pokoju z dwoma łózkami ,gdzie po lewej jest łazienka, naprzeciw łóżka ,po prawej szafa wnękowa( duża) dalej po prawej wejście do drugiego dwuosobowego pokoju z szafą. Oba pokoje mają balkony .Pomieszczenia są przystosowane dla osób na wózkach ,tzn ;drzwi są szerokie , łazienka ma opuszczane podpory .Zarówno przy muszli oraz w prysznicu. Umywalka wklęsła do środka .W pomieszczeniach są przyciski do wezwania siostry dyżurnej .W każdym pokoju jest telewizor.
Jadalnia mieści ponad 60 osób , można tutaj zjechać windą lub zejść schodami. Obsługa jest miła i sprawnie działa. Na stołach podane jest pieczywo ,wędlina ,żółty ser, masło, parówki na gorąco ,czasami inne przysmaki. Na środku jadalni stoją dodatkowe stoły( tzw. Szwedzkie), na których jest ; kawa , herbata , pomidory pokrojone , ogórki, dżem , miód, czasami papryka.
Zabiegi to mocny punkt w Centrum R. R. Nie słyszałem żeby ktoś narzekał, czasami po zbyt intensywnym integrowaniu się w nocy były spóźnienia na gimnastykę .Panie fizjoterapeutki i jeden pan to miłe osoby i wdać zapracowane .Uwijały się jak pszczółki. Przy basenie jest sauna mokra i przychodząc wcześniej można wejść na kilka minut przed a także po basenie. Pamiętajmy o czepku aby włosy nie wpadały do wody.
W deszczowe dni można skorzystać z pomieszczenia towarzyskiego ze stołami do bilarda stołowego , stół do ping ponga i piłkarzyki , który znajduje się na piętrze bud .II. przy pokoju pielęgniarek .
Zapraszam do obejrzenia fotek i filmów ze Świnoujścia.
Link do filmiku przeprawa promowa kierunek dworzec kolejowy. https://youtu.be/ET-xgibn79E
Filmik o pogodzie; https://drive.google.com/open?id=1Njx8FTRWpvwSrjFyVaoM_FHxH-_olp4P
Unity wpływa do Świnoujścia; https://drive.google.com/open?id=1eZau1lrzOh4tb4b2QkamSFv9zo5pEX3s



Link do fotek ze Świnoujścia ; https://photos.google.com/album/AF1QipMz3OaGxNKp8V8eAyMJdRJShRvRQ-CQcR2HCruj


Pozdrawiam :P
ODPOWIEDZ