Inowrocław - Zespół Sanatoryjno-Szpitalny "Kujawiak"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Inowrocław - Zespół Sanatoryjno-Szpitalny "Kujawiak"

Post autor: Gelek »

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Dostałem skierowanie do: ZESPÓŁ SANATORYJNO-SZPITALNY "KUJAWIAK"
Rodzaj leczenia: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH
Czy może mi ktoś powiedzieć jak jest w tym szpitalu (nie mylić z sanatorium)?
Nigdy nie byłem na takim szpitalnym leczeniu uzdrowiskowym i stąd moje pytania i wątpliwości.
Z tego co się zorientowałem, to baza zabiegowa jest podobna do sanatorium tylko chyba koszty niższe.
A jak jest z możliwością wyjścia poza teren ośrodka?
Normalnie w szpitalu nie ma takiej możliwości, a jak leżałem na Oddziale Intensywnej Opieki Kardiologicznej, to nawet poza salę nie dało się ruszyć.
Był ktoś w takim szpitalu, wiadomo coś?

Pozdrawiam serdecznie
Grzesiek z Lublina
forumowicz

Re: Inowrocław - Zespół Sanatoryjno-Szpitalny "Kujawiak"

Post autor: forumowicz »

Witaj Grzesiek.
Odnośnie samego Kujawiaka w Inowrocławiu to chyba tu na forum jest już bardzo dużo napisane więc nie na co powtarzać. Zresztą opinie jakie są to wiesz, jednemu pasuje wszystko drugiemu nic. Ja byłem w Kujawiaku w 2015 roku i na nic nie narzekam. Z tym, że byłem nie na poszpitalnym a na rehabilitacji czterotygodniowej.
Odnośnie różnicy między tym co pytasz czylui sanatorium a szpital to w zasadzie jest chyba różnica taka korzystna dla Ciebie, że pobyt masz całkowicie darmowy(no oczywiście oprócz kosztów dojazdu). Zabiegi itp i sam pobyt w zasadzie nie różnią sie od siebie, O zabiegach zadecyduje lekarz itp. Bedziesz po prostu w czeście budynku gdzie na jakiś drzwiach będzie napis albo go i nie bedzie - Oddział Szpitalny. I to taka róznica. Osbiscie ostatnio byłem po kolei dwa razy na takiej częsci sanatroium gdzie właśnie byłą nazwa oddział szpitalny, no bo tak musi być jak masz skierowanie na leczenie szpitalne, no i żadnej różnicy nie było. Innych ograniczeń też odbiegających od pobytu typowo sanatoryjnego nie było. Tak więc wyjścia itp. raczej będą normalnie jak dla wszystkich.
Pozdrawiam. Swoją drogąmile wspominam pobyt w Kujawiaku.
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Inowrocław - Zespół Sanatoryjno-Szpitalny "Kujawiak"

Post autor: Gelek »

Dzięki za informacje.
Tak, odnośnie sanatorium, to jest mnóstwo opinii i chyba wszystkie już przeczytałem.
Moje obawy dotyczą szpitala ale skoro mówisz, że jest podobnie, to trochę mnie uspokoiłeś. Z drugiej strony zastanawiam się jak będzie wyglądało tam chociażby podłączenie kroplówki, tlenu do oddychania, czy pompy do dawkowania leków jeśli zajdzie taka potrzeba, no ale nic... zobaczymy.
A może jest ktoś kto przebywał na takim oddziale szpitalnym i podzieli się opinią?
Z góry serdecznie dziękuję.
agiatis
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 14 cze 2013 16:09
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Inowrocław - Zespół Sanatoryjno-Szpitalny "Kujawiak"

Post autor: agiatis »

Nie ma żadnego problemu, z podłączeniem kroplówki , lekami czy z obecnością lekarza. Wizyty są codziennie. Byłam tam w sumie 8 razy. Pierwszy raz po udarze, dwa razy w ciągu jednego roku. Niektórzy pacjenci są "leżący". Ci, w najgorszym stanie są w pokojach jednoosobowych , które są przy dyżurce. Są to zwykle pacjenci po ciężkich udarach , z pampersami i nie komunikujący się. Opieka jest dobra. Jeśli jest jakikolwiek problem zawożą do szpitala , na badania. Szpital jest bliziutko i ma wszystkie oddziały. Przetestowałam. Na oddziale są też osoby , które zawożą pacjentów "niechodzących" na zabiegi. Trzeba pilnować terminów , bo to duży kompleks i w zasadzie trudno "wcisnąć" się na inną godzinę. Cała baza zabiegowa w jednym budynku.
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Inowrocław - Zespół Sanatoryjno-Szpitalny "Kujawiak"

Post autor: Gelek »

agiatis pisze: 06 sty 2018 15:41 ... Byłam tam w sumie 8 razy ...
To znaczy w szpitalu byłaś, czy w sanatorium?
agiatis
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 14 cze 2013 16:09
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Inowrocław - Zespół Sanatoryjno-Szpitalny "Kujawiak"

Post autor: agiatis »

Oddział szpitalny , nie sanatorium.
agiatis
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 14 cze 2013 16:09
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Inowrocław - Zespół Sanatoryjno-Szpitalny "Kujawiak"

Post autor: agiatis »

Dostaję skierowanie na oddział szpitalny i mogę wybrać czy chcę być w normalnym szpitalu , gdzie nie można wychodzić, czy też na oddziale rehabilitacyjnym , który jest w kompleksie sanatoryjnym.
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Inowrocław - Zespół Sanatoryjno-Szpitalny "Kujawiak"

Post autor: Gelek »

No ja chciałbym wychodzić, bo w sumie w szpitalach to się już należałem.
Chodzi mi o to żeby nie spędzić połowy turnusu na OIOKu (Oddział Intensywnej Opieki Kardiologicznej), tylko w razie co to żeby temat na miejscu załatwili.
agiatis
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 14 cze 2013 16:09
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Inowrocław - Zespół Sanatoryjno-Szpitalny "Kujawiak"

Post autor: agiatis »

Oddział kardiologiczny jest na II pietrze. Byłam tam raz, kiedy nie było miejsca na I piętrze ( oddział neurologiczny) . Wygląda to jak normalne sanatorium , ale z lepszą opieką i wyposażeniem. Nie ma się czego obawiać. Ja lubię tam jeździć. Kilka razy postawili mnie na nogi i raz odesłali do szpitala, ale później wydłużyli mi turnus.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2018 16:21 przez agiatis, łącznie zmieniany 1 raz.
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Inowrocław - Zespół Sanatoryjno-Szpitalny "Kujawiak"

Post autor: Gelek »

Rozumiem.
Trochę mnie uspokoiłaś.
powiedz jeszcze jak możesz jakie są pokoje - wyposażenie i iluosobowe ?

Wielkie dzięki za informacje.
ODPOWIEDZ