Gryf Połczyn Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1394
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: alka50+ »

Połowinki...ale jeszcze nie wieczorne.Dopytywałam o zmianę pościeli /NFZ 28 dni/i wymianę jedynego ręcznika który tutaj dostaliśmy.Wymiana tylko za odpłatnością:kpl pościeli 15 zl a ręcznik duży 6 zl. Uważam że co jak co ale chociaż ręcznik powinien być wymieniony.Dopłacamy do pobytów wg taryfikatora.Jest pralka gdzie ręczniki można sobie wyprać lub dołożyć parę złoty zamiast dopłacania za wymianę i wyjechac z jednym więcej. Jak w innych ??przykład ,,Bałtyk,, Kołobrzeg wymiana i pościeli i ręczników 2.Była w listopadzie siostra więc to fakt potwierdzony.pozdrawiam. :kwiat:
czarli02
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 10 mar 2018 13:55
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: czarli02 »

"Jest pralka gdzie ręczniki można sobie wyprać lub dołożyć parę złoty zamiast dopłacania za wymianę i wyjechac z jednym więcej..."

A można troszkę jaśniej...? nie łapię... :)
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1394
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: alka50+ »

W recepcji pobieramy klucz do pralki automatycznej która jest w pralni na 1 pietrze. Mamy 2 h na wypranie swoich rzeczy np.ręczników ktorych nie wymieniają no i własnych. Pobierana jest kaucja 20zl aby zmieścić się w czasie.To blokada dla tych którzy przetrzymywali klucz. Nie oddasz w czasie 2 h to 20 zł przepada. Drugim rozwiązaniem o którym pisałam jest zakup ręcznika /w mieście/ trochę drożej aniżeli wymiana w Gryfie i zostaje wtedy naszą własnością.Pozdrawiam.💥
czarli02
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 10 mar 2018 13:55
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: czarli02 »

Dziękuję - zrozumiałem. :)
Jeszcze jedna rzecz - hieny...
Hieny, które "okazyjnie" i "tylko dzisiaj" sprzedadzą ci poduszkę, zioła, przyprawy, które MUSISZ mieć, jeśli chcesz być zdrowy, szczęśliwy i... trochę biedniejszy.
Mama, która dba o synka swego, zakupiła mi megazdrowy, na zimno tłoczony olej z ostropestu 250 mg. Firmy "Flos". Zapłaciła (uwaga!) 30 PLN... :evil:
Pięknie podziękowałem, prosząc jednocześnie, aby konsultowała ze mną takie zakupy, po czym czterema kliknięciami myszką, znalazłem jej tenże olej na stronie producenta w cenie (uwaga!) 8,20 PLN... :o
Podobnie rzecz się miała z poduszkami masującymi shiatsu - Pan Cudotwórca sprzedawał takie (2 głowice) za "ceną tylko dzisiaj" 1000 PLN lub 10 rat po 100 - megaokazja!!!
Poduszki renomowanych firm z 6 głowicami masującymi, pilotem i grzaniem kosztują nie więcej niż 300-350 PLN. Takie jak oferowane w Sanatorium przez pseudohandlowców - ok 150 PLN...
Zgroza!!!
forumowicz

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: forumowicz »

witam
wybieram się do gryfu jesienią i mam pytanie - jakie rozrywki poza potańcówkami oferuje sanatorium Gryf z jakich warto skorzystać?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: sztani »

Biuro turystyczne współpracujące z Sanatorium organizuje wycieczki do Berlina( wycieczka jednodniowa trzeba biegać za przewodnikiem) , Kołobrzegu i Bornego - Sulinowa. Po za tym pozostają spacery po parku lub brzegiem rzeczki do zalewu w Borkowie(fajna trasa) . Sam Połczyn Zdrój choć zaniedbany jest urokliwy . Trochę imprez było w amfiteatrze który znajduje się przy parku. Na terenie Sanatorium jest Biblioteka (jeśli ktoś lubi czytać)Byłem w maju więc nawet jeszcze nie kwitły żadne roślinki w parku (dla mnie park choć piękny jednak zaniedbany) Drugi raz bym tam nie pojechał choć zabiegi były super. Możesz spojrzeć na Połczyn (zdjęcia) w dziale ""miejscowości uzdrowiskowe "" sam trochę tam wstawiałem i pisałem . Jestem z natury wagabundą nosi mnie aby gdzieś ruszyć jednak tam nie bardzo było gdzie .. jest też browar z piwem regionalnym jeśli któś lubi piwo może spróbować ważonego w Połczynie.

tu link :) https://www.forum.nasze-sanatorium.pl/viewtopic.php?f=21&t=12057
Pusia bedziesz w podobnym terminie w Ustroniu może jakaś wspólna kawa a może wycieczka :)
czarli02
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 10 mar 2018 13:55
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: czarli02 »

sztani pisze: 18 mar 2018 06:41 jest też browar z piwem regionalnym jeśli któś lubi piwo może spróbować ważonego w Połczynie.

No właśnie browar już dokonał żywota... Warzonego w Połczynie już się nie napijesz :(
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: sztani »

a skąd taka wiadomość byleś ostatnio? . Możliwe bo cały czas walczył o przetrwanie . choć ostatnie wzmianki (przed chwilą )jak teraz przeczytałem wróżą mu kontynuację warzelniczą .
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1394
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: alka50+ »

Pobyt trwa...nadal podtrzymuję temat o bardzo dobrych zabiegach i wykwalifikowanej kadrze obsługującej i b.dobrej opiece lekarza...kolejna wizyta/wypisowa zapewne/.Polecam organizowane ognisko.Świetnie przygotowane:Marzanna którą póżniej w korowodzie tanecznym przeniesiono do spalenia.. duże palenisko z dobrym drewnem do pieczenia kiełbasek..bufet z warzywek..herbata..grzaniec i bigos..dwie platformy do tańca no i miejsca do spożycia jedzonka.Dobra atmosfera...Zadaszone.Podświetlone ...ale trochę było zimno więc co niektórzy szybciej wybywali....pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1231
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Gryf Połczyn Zdrój

Post autor: zawiela »

Tak,biesiada jest bardzo fajna.Organizatorzy z nami tańczyli i śpiewali.
Ażeby nie zmarznąć,trzeba trochę więcej grzańca lub zrobić herbatę z prądem.
No i się ruszać :lol:
ODPOWIEDZ