Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Jasmina55
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 747
Na forum od: 28 cze 2014 16:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Jasmina55 »

:) Na zabiegi nie narzekałam, rehabilitanci młodzi,bardzo życzliwi,
pomocni.Zależy skąd masz skierowanie czy NFZ czy ZUS,bo jest różnica w ilości zabiegów.Jak będziesz wcześniej to i pokój 2 os.z balkonem dostaniesz i zabiegi skończysz do obiadu.
Głowa do góry :D pierś do przodu i ruszaj na Ciechocinek :D
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Celinka52 »

widzę,ze wreszcie trafiłam a kogoś, kogo mogę wypytać- jeśli pozwolisz. O której mam tam być, żeby zdobyć dwójeczkę z balkonem, czy oni oby nie dzielą wcześniej? Jadę z ńż, ajak jest różnica między nim a ZUS-em- pominąwszy oczywiście dł. turnusu i ilość zabiegów?
Awatar użytkownika
Jasmina55
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 747
Na forum od: 28 cze 2014 16:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Jasmina55 »

Jak nic się nie zmieniło od 2013, to ZUS był kwaterowany na 3 i 4 piętrze.Z racji,że mają więcej zabiegów kuracujusze z Zus-u mieli też wcześniejsze pory posiłków.
Nie wiem :D o której to jest wcześnie,ja ze względu na daleki dojazd byłam na 17 ale dzień wcześniej, nocleg 50 zł..
Jak byłam to pokoje z balkonami były z :evil: brudną starą wykladziną dywanową,natomiast te bez balkonów miały już panele.Myślę, że za 3 lata zdążyli już ;) wyremontować wszystkie pokoje.
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Celinka52 »

Jasmino55, przepraszam, że tak drążę, ale jakos do tej pory nie mogłam się z nikim dogadac, kto zna ten obiekt, więc dalej pytam- ja będę prawdopodobnie w danym dniu- wyjazd dzien wcześniej nie wchodzi w rachubę- totez pytanko- ok 11 czy to ok, czy juz będzie raczej odprawa dobiegała końca?
Awatar użytkownika
Jasmina55
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 747
Na forum od: 28 cze 2014 16:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Jasmina55 »

Myślę, że będzie dobrze.Zobacz co masz napisane na skierowaniu.Mój mąż jak był ostatnio w Ustroniu to miał napisane na 14,więc zakwaterowani go po 13 godz.
Ja mam mały staż :D sanatoryjny, bo w sanatorium byłam tylko 1 raz właśnie w "Gracji".Pytaj jak jeszcze coś Cię interesuje.
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Celinka52 »

:) Ja tez mam mały staż, ponieważ byłam tylko raz- w Rabce, ale tam było ok. Pokój 3- osobowy, ale duży, z balkonem, pojemną safą, posiłki smaczne, zabiegi niczego sobie, ale przede wszystkim- współlokatorki bardzo, bardzo , superowe,, Alicjo i Marylko- jeśli tu gdzies jesteście- pozdrawiam serdecznie. :kwiat:
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: AgaC »

Celinko , Gracja to było moje pierwsze sanatorium:) Wspominam cudownie:) Mają niezłą bazę zabiegowa, sanatorium jest fajnie położone, nic się nie bój:) Wrócisz zadowolona, zobaczysz:)
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Celinka52 »

Dzięki AgaC! Nareszcie jakieś fajne widomości odn. Gracji, bo do tej pory, jak cztrałam, to włoś sie na głowie jeżył :D
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Ewusia »

Celinko, byłam w Gracji w grudniu 2013, wróciłam zadowolona, czego i Tobie życzę. Dla mnie było wszystko ok: zakwaterowanie, zabiegi, wyżywienie, no i oczywiście - wiele możliwości zabiegów parkietowych. Chociaż sam Ciechocinek do "obejścia" w dwa- trzy dni. Na szczęście blisko Toruń (polecam planetarium) i piękna starówka. Na basen chodziłam do Wojskowego - za płotem. Mieszkałam na II piętrze w pokoju 315. Jeżeli masz jakieś pytania - chętnie odpowiem. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Celinka52 »

Dziekuję Ewusia, bardzo dziekuje za ta optymistyczna relccję. Mam tylko jedno pytanie- czy bardzo dużo wcześniej muszę tam dotrzeć, by wywalczyc dwójke? Bo słyszałam, a raczej naczytałam się,że trójki są b. ciasne. nie oczekuje luksusów, ale chciałabym te 3 tyg. przezyć w normalnych warunkach. Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ