Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
kazimierz1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 251
Na forum od: 25 cze 2013 20:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: kazimierz1 »

Witam,chciałbym się dołączyć do dyskusji o GRACJI byłem w listopadzie 2014r i wróciłem zadowolony ............Mój staż to Busko Zdrój ,,NIDA,, .Sopot ,,Perełka,,.Polańczyk ,,Amer-Pol,,. Iwonicz Zdrój ,,Stare Łazienki,, no i prywatnie Wysowa ,,Biawena,,.Jak coś więcej to pytaj.............Pozdrawiam.Byłbym zapomniał. Koleżanko która pytasz o Grację zabierz DOBRY HUMOR I WYGODNE BUTY............... ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Celinka52 »

O, dzieki bardzo Kazimierzu. to pierwsza pozytywna opinia o ,, Gracji,, która tu wyczytałam. Mam mnóstwo pytań- np. czy łatwo dostać ,,dwójkę,, bo ponoć w ,, trójkach,, ciasnota. Czy faktycznie takie.... byle jakie łazienki? nie chodzi o to, że oczekuję luksusów, ale jakos te 3 tygodnie chciałabym w znosnych warunkach przezyć :)
kazimierz1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 251
Na forum od: 25 cze 2013 20:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: kazimierz1 »

Celinka52 pisze:O, dzieki bardzo Kazimierzu. to pierwsza pozytywna opinia o ,, Gracji,, która tu wyczytałam. Mam mnóstwo pytań- np. czy łatwo dostać ,,dwójkę,, bo ponoć w ,, trójkach,, ciasnota. Czy faktycznie takie.... byle jakie łazienki? nie chodzi o to, że oczekuję luksusów, ale jakos te 3 tygodnie chciałabym w znosnych warunkach przezyć :)
Koleżanko Celinko jeśli dojedziesz o 9 -10 godz. rano to będziesz miała lużno w recepcji poproś o pokój z balkonem dostaniesz napewno..... trójek jest niewiele, na telewizor wykupić musisz kartę.za parking też zapłacisz,duża stołówka jedzonko smaczne ja miałem same,,dziewczyny,, przy stoliku wiec brzuch mi czasami pękał (wszystkie się odchudzały) ,za to na tańcach czasami ................było ciężko ;) ,a tańce za płotem w sanatorium wojskowym, przez ulicę we ,,Wrzosie,,(sanatorium) ,a na mieście jeszcze kilka miejsc do ,,rechabilitacji,, :) Jeśli jedziesz swoim autkiem weż czajnik, żelazko,czajnik jest na korytarzu żelazko pożyczysz.Łazienki .......wanny nie ma jest prysznic ,panie sprzątaczki sprzątają i odkurzają, ręcznik można wymienić u pań sprzątaczek, co mogę dodać jeśli ktoś jest,, ZRZĘDA,, to nie powinien do sanatorium jechać, a tacy są ............. :) :) :) Pozdrawiam i miłego wypoczynku.
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Celinka52 »

Kazimierz! Ja myslę,ze jak zrzęda ktoś, to niech jednak jedzie do sanatorium, tylko niechaj sobie ,, załatwi,, u lekarza,że ze względu na duzą zrzędliwośc ma mieć jedynke i po klopocie dla zrzędy i ewent. współlokatorów. Ja osobiście wolę mieszkac z kimś- dogaduje się z różnymi pokoleniami :)
teflon
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 27 gru 2015 21:06
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: teflon »

Anaja pisze:A jak tam wrażenia z obecnie trwającego turnusu albo może zajrzy tu ktoś kto niedawno był w Gracji?
BEZNADZIEJA!!!!!!
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Celinka52 »

teflon pisze:
Anaja pisze:A jak tam wrażenia z obecnie trwającego turnusu albo może zajrzy tu ktoś kto niedawno był w Gracji?
BEZNADZIEJA!!!!!![/ Jednak aż tak żle??? dlaczego??? nie strasz !!!
Leszek Maj 1958
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 05 maja 2016 19:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Leszek Maj 1958 »

Nie polecam i to bardzo! Takie ośrodki powinno się zamykać, skoro nie mogą się dostosować do wymagań kuracjuszy. Dodam, iż nie mam wygórowanych potrzeb, nie wymagam Wersalu, ale to co oferuje Gracja to żenada :-( Szkoda czasu i zdrowia. Nigdy więcej!!!
Wszystkim kuracjuszom, którzy tam się wybierają życzę wytrwałości i duuużo cierpliwości oraz spokoju.
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Celinka52 »

Leszek Maj 1958 pisze:Nie polecam i to bardzo! Takie ośrodki powinno się zamykać, skoro nie mogą się dostosować do wymagań kuracjuszy. Dodam, iż nie mam wygórowanych potrzeb, nie wymagam Wersalu, ale to co oferuje Gracja to żenada :-( Szkoda czasu i zdrowia. Nigdy więcej!!!
Wszystkim kuracjuszom, którzy tam się wybierają życzę wytrwałości i duuużo cierpliwości oraz spokoju.
Dzieki za wieści, ale..... co tam jest tak żenujące, że muszę nazbierac do wyjazdu walize wytrwałości, cierpliwości i spokoju? Wszystkie aspekty pobytu w tym sanatorium są aż tak tragiczne?
Leszek Maj 1958
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 05 maja 2016 19:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Leszek Maj 1958 »

Dobre pytanie!
Pierwszy lepszy przykład: pomijam to o czym już pisałem:-)
Jestem cukrzykiem, wysportowanym i bez nadwagi mężczyzną po 50-tce, trzymam dietę i to pozwala mi normalnie funkcjonować oraz prowadzić aktywne życie:-)
Nie mogę się doprosić, aby nie podawano mi posiłków słodzonych oraz zakazanych dla mnie... ( lekarz zlecił mi dietę cukrzycową ). Pomyłki są nagminne :-(
Cała reszta też nie do przyjęcia. Byłem kiedyś w innym ośrodku również w Ciechocinku i nie miałem żadnych zastrzeżeń. Było super!
Ewka123
Posty: 1
Na forum od: 20 lip 2016 20:39
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Ewka123 »

Witam
Poczytałam o gracji na forach, zanim przyjechałam.
Napiszę, co się sprawdziło, co nie - pobyt czerwiec 2016 r.
Pozytywy:
Bardzo dobre i urozmaicone wyżywienie - dieta lekkostrawna bardzo dobra
Piękny teren spacerowy, blisko dwa parki z niesamowitą przyrodą /ptaki, wiewiórki/
Park fitness o 3 min. od ośrodka - można ćwiczyć do woli, niby za opłata, ale nikt nikogo nie sciga
Wyrozumiały personel - portiernia można wracać po 22 po zgłoszeniu i uzgodnieniu
Sympatyczny personel zabiegowy, pielęgniarki - tak sobie
Pokoje z balkonami - piękny widok na park
Dość bliskie umiejscowienie od tężni - 10 min wolnym krokiem
Bogata oferta wycieczek
Radio - tylko pr.1, ale jest
Winda

Minusy:

Wielkie przeciągi, uważać po mokrych zabiegach, które są w podziemiach budynku
Brak uchwytów przy wannach, ludzie się poslizgują
Dosc drogie wycieczki, na których przewodniczka BEZCZELNIE pogania, by nie robić prywatnych zdjęć, a dać im zarobić - zdjęcie, które zazwyczaj kosztuje 75 gr tu sprzedawane jest za 4 zł
Brak integracji na terenie osrodka - nie ma dansingu, są obok w pobliżu
Smierdzące w pokojach z balkonami szambo, pomaga zakupiony na własny koszt bris, kostki itp. ale tylko na chwilę
Pokoje bez balkonów - można wpaść w depresję - brak widoku, możliwości suszenia rzeczy - tylko zbiorowo, na końcu korytarza
4 pietro nie wyciszone - dla niektórych to zaleta - wykładziny są siedliskiem grzybów i roztoczy
Słychać chrapanie i rozmowy przez ściany
Należy przygotować klamerki na sznurki do bielizny
Dziwne szafy, czasem otwarte, bez drzwi, ale rzeczy się mieszczą
Ogólnie jest to moje najlepsze sanatorium, mimo iż w klimacie lat 60 - tych.
Opłata za parking, telewizję - do minusow
Dwa czajniki na korytarzach
Brak jakiejkolwiek lodówki
ODPOWIEDZ