Sanatorium "Beskid" Krynica-Zdrój - termin na wiosnę...

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
svenson
Posty: 3
Na forum od: 31 sty 2018 19:36
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Sanatorium "Beskid" Krynica-Zdrój - termin na wiosnę...

Post autor: svenson »

Witam. W temacie sanatoryjnym jestem "zielony". Chciałbym prosić o jakieś wskazówki, wręcz rady stałych bywalców, co ze sobą zabrać ewentualnie czego się wystrzegać. Na temat "Beskidu" krążą różne opinie i opowieści. Jedziemy tam się w końcu leczyć, ale większość traktuje ten "wypoczynek" jak swoiste zerwanie się z łańcucha. Proszę o merytoryczne rady. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium "Beskid" Krynica-Zdrój - termin na wiosnę...

Post autor: andrzej1955 »

Witam,nie wiem jak Ty ale większość przede-wszystkim jedzie na leczenie,rehabilitację w celu poprawy zdrowia-a że przy tym korzysta z tego co proponują Uzdrowiska w kwestii rozrywek to jest to miły dodatek-co do tego łańcucha-jak piszesz-to nie wiem jak to wygląda bo nigdy nie byłem na nim trzymany-podejrzewam że podobnie jak większość wyjeżdżających-i nigdy z tego powodu....spuszczany :roll: w kwestii tego co masz zabrać na pobyt to poczytaj sobie w temacie co zabrać do sanatorium-znajdziesz na pewno bardzo obszerną interesującą cię lekturę :!:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium "Beskid" Krynica-Zdrój - termin na wiosnę...

Post autor: sztani »

Witaj na forum svenson . Skąd taka opinia ,że większość jedzie na balangi lub zerwani z łańcucha :o . Ty jako ""zielony ""i pierwszy raz wyjeżdżający masz takie doświadczenia . Albo nazwa- ""starzy bywalcy "" co to ma oznaczać. Nasłuchałeś się lub naczytałeś tego promila kuracjuszy którzy rzeczywiście zamiast pisać o rehabilitacji i jej poziomie w danym ośrodku to piszą o balangach ,imprezach dansach i balansach (czasami szkodząc forum) . Nie mówię że taniec to coś złego wręcz przeciwnie . Potem czytają to takie osoby ""zielone"" jak Ty i wniosek jeden ,post powyżej tłumaczy wszystko. A może po prostu to jakaś zwykła słowna prowokacja . Wracając do tematu to jest nasza forumowa wyszukiwarka ( w prawym górnym rogu) .Wpisz nazwę i miejscowość jest dość sporo o Beskidzie . I na koniec nie słuchaj opowieści lecz jedź i sam się przekonaj . :) a potem koniecznie opisz to tu na forum . pozdrawiam
forumowicz

Re: Sanatorium "Beskid" Krynica-Zdrój - termin na wiosnę...

Post autor: forumowicz »

svenson pisze: 31 sty 2018 23:18 Witam. W temacie sanatoryjnym jestem "zielony". Chciałbym prosić o jakieś wskazówki, wręcz rady stałych bywalców, co ze sobą zabrać ewentualnie czego się wystrzegać. Na temat "Beskidu" krążą różne opinie i opowieści. Jedziemy tam się w końcu leczyć, ale większość traktuje ten "wypoczynek" jak swoiste zerwanie się z łańcucha. Proszę o merytoryczne rady. Pozdrawiam.
Svenson, tu nie ma merytorycznych rad, Andrzej wskazał Ci gdzie znajdziesz porady co ze sobą wziąć, jedne są poważne , a inne z przymrużeniem oka .
Trzeba wziąć to, co na każdy wyjazd z uwzględnieniem pory roku oraz strój sportowy na zabiegi , dokumenty, leki (stałe), kasę lub kartę.
Jeśli jest Ci potrzebny "łańcuch" to musisz go ze sobą wziąć , jeśli masz dobrze poukładane w głowie (sory za określenie) to nic takiego nie będzie Ci potrzebne .
Opinię o Beskidzie wyrobisz sam i mamy nadzieję , że opiszesz . Stwierdzenia, których użyłeś trochę nas dotykają , mam nadzieję , że nie było to zamierzone.
Dobrego pobytu, rehabilitacji i wypoczynku :)
Awatar użytkownika
svenson
Posty: 3
Na forum od: 31 sty 2018 19:36
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium "Beskid" Krynica-Zdrój - termin na wiosnę...

Post autor: svenson »

Dzień dobry. Nikogo swoim postem nie chciałem urazić, ani tym bardziej wytknąć niewłaściwe zachowanie. Chwilę trwało, zanim ogarnąłem forum, które jak się okazuje, służy nietuzinkowymi radami lub wręcz zaleceniami. Pozdrawiam.
ola 45
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 26 gru 2017 22:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium "Beskid" Krynica-Zdrój - termin na wiosnę...

Post autor: ola 45 »

Witam
Bylam w ,,Beskidzie'' Krynica Zdroj w lipcu 2017 z Zus,nie ma tragedii,jedzenie bardzo dobre ,urozmaicone,mialam pokoj 1-osobowy,jak na pierwszy raz jestem bardzo zadowolona,zabiegi ok.Zadowolona. :)
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium "Beskid" Krynica-Zdrój - termin na wiosnę...

Post autor: marjolus »

Kiedy pierwszy raz mój mąż jechał do sanatorium też mi mówili... zobaczysz będzie cię zdradzał bo po to jadą faceci...
]I to mówiły osoby które tam nie były. Po tym jak on był dwa razy przyszła kolej na mnie.
ZUS kazał i ie było wyjścia.
Pojechałam zobaczyłam i wiem..
Ci co jadą się leczyć to się leczą...
Pojedziesz zobaczysz i sam się przekonasz...
Bo ten lub ta co chce zdradzić - zrobi to i nie potrzebne do tego żadne sanatorium :)
:kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 183
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Sanatorium "Beskid" Krynica-Zdrój - termin na wiosnę...

Post autor: irenae »

Witam
Byłam w BESKID w Krynicy w sierpniu 2017r,
Miejscowość i okolice piękne, mnóstwo wycieczek, wieczorki taneczne (zależy kto, co lubi, można wybrać.)
Natomiast jeśli chodzi o sam ośrodek i warunki bytowe i rehabilitacje oraz samo położenie ośrodka ok. Osobiście jestem bardzo zadowolona z pobytu w Krynicy a czekając na przydział liczyłam na miejscowość nadmorską (mam do morza 350 km. a do Krynicy blisko 700km). Nie pisałam odwołania o zmianę bo termin super (wakacje).
Chociaż muszę powiedzieć, że w moim turnusie nie stawiło się 10 osób. (nie wiem co był powodem ? czy były jeż w tym ośrodku ? Koleżanki z pokoju (Ela, Władzia) super babki. Towarzystwo jest też bardzo ważne.

Pozdrawiam i życzę udanego pobytu IE :) ;) ;)
Leszek+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 08 maja 2017 14:05
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium "Beskid" Krynica-Zdrój - termin na wiosnę...

Post autor: Leszek+ »

Jadę do Beskidu od 28 maja 2018. Będzie to mój 3 pobyt w Beskidzie.W poprzednich 2 wyjazdach były remonty. Chyba już się skończyły. Pokoje po remontach nie najgorsze. Jedzenie dobre. Mnie wystarczało. Bardzo mała grupa ma zabiegi na basenie- trzeba dowozić do innego sanatorium. Jest co pozwiedzać i gdzie potańczyć, reszta zależy jaka grupa się trafi. Przy pierwszym wyjeździe była nas paczka ok 20 osób. Od 30 do 60 lat - grupa była zgrana - pobyt fajny. Dodatkową atrakcją był festiwal Kiepury. :D
Leszek+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 08 maja 2017 14:05
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium "Beskid" Krynica-Zdrój - termin na wiosnę...

Post autor: Leszek+ »

Dodam parę uwag: czajnik na korytarzu- w 2 miejscach, szklanki trzeba zabrać z domu. Telewizor za dodatkową opłatą - programów chyba aż 3lub 4 . Byłem w wakacje to nie bardzo było co oglądać . Personel miły. Wspaniały był masażysta z Ukrainy, ale nie jest w Beskidzie na stałe. Mam nadzieję ,że będzie w tym roku. Można kupić dostęp do wifi, ale lepiej dokupić sobie limit do telefonu. Parking dosyć drogi. Jest z reguły 1 wycieczka do Vrbowa na Słowację (termy z siarką), jeden wyjazd na biesiadę - kiełbaski, ognisko muzyka. Pokoje większość 3 osobowych. Kilka jedynek i dwójek. Jedynki małe i bez balkonów. w wolne dni biuro turystyczne organizuje wycieczki na Węgry, spływ Popradem - kajaki i pontony.
ODPOWIEDZ