Gołdap ''WITAL'' mój punkt widzenia...

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Gołdap ''WITAL'' mój punkt widzenia...

Post autor: marjolus »

Byłam w Witalu od 1.06.2017.
Byłam na psychosomatyce ZUS.
Pokój miałam na 2 piętrze z balkonem od frontu (313)
niemal wszystkie mają balkony tzn te od frontu. Są pokoje malutkie bez balkonów z suszarkami na korytarzu gdzieś na tyłach.
Mój był duży z dużym balkonem i z suszarką można było prać :) ale ze względu na wilgotne powietrze pranie stało i stało:) o dziwo w pokoju a raczej w łazience była wanna nie prysznic.
Posiłki super tzn mi pasowały ale powtarzały się zazwyczaj w niedziele kotlet to i w kolejną niedziele kotlet... sałatka w środę więc w każdą.
Miałam wrażenie że mają jeden jadłospis na tydzień który powielają. Ja byłam na diecie 1000 i nie chodziłam głodna :)
Do miasta daleko ale rower można było wypożyczyć lub busik jeździł. do tężni i jeziora 10min.
Co do zasięgu... na dzień-dobry wybierzcie w swoich telefonach- wybieranie własnej sieci. bo tam ruska ma moc i każdy telefon się przez nią łączył.
Posiłki były na 2 zmiany 7.30,8.30 - 13.00,14.00 - 18.00,19.00 o ile dobrze pamiętam. Opłata za tv 18zł od osoby nas było 2 ale tam gdzie były trojki też 18 od osoby. pokój 2 od 3 niczym się nie różni, jedno łóżko więcej więc jest ciaśniej. U nas dało się tańczyć :lol:
Na miejscu jest kafejka gdzie o 19.00 są tańce tzn tylko w dwa dni są dyskoteki a w 3 dni skowyczała pani :x .
2 razy w tygodniu wyświetlany był film takie niby kino na sali gdzie miało się wykłady.
Jeśli chodzi o swobodę ogółem było spoko ale 22.00 w pokoju i koniec.
Warto pojechać na piękną górę (oni też organizują) i warto parkingu iść pieszo asfalt do samej obrotowej kawiarni. Warto spędzić tam godzinę bo tyle czasu kawiarnia potrzebuje na pełen obrót .
Co do restauracji polecam Matrioszkę pyszne pierogi z kurkami (po powrocie sama robiłam ) i miło przy drinku posiedzieć :)
Jeśli chodzi o zbiegi to nie podpowiem. Psychosomatyka ma takie jak dla dzieci w przedszkolu. zabawy piłką, śpiewanie piosenek, malowanie butelek techniką decoupage (to było fajne bo dzień wcześniej trzeba było kupić wino i wypić by było na czym pracować) plotłyśmy koszyczki z papierowej wikliny .
Była zwykłe ćwiczenia i basen można było prosić . Jak wszędzie było leżakowanie :)
AAA najważniejsze była tam winda. Ale jak nie musisz polecam schody.(chyba że z kluczem 17)
Raz jedyny chciałyśmy szybko na disko by zaklepać stolik i z kolacji jechałyśmy windą by było szybciej a tu ciach winda stanęła.
Ktoś nas usłyszał wezwał pomoc ale nic to nie dało jedyne to ściągnęli windę na dół i kazali czekać 2 godziny na przyjazd kogoś od wind z Suwałk...
Na szczęście był z nami facet zachował zimną krew i prosił o klucz 17 odkręcił śruby w drzwiach windy i nas uwolnił ale i tak minęło 1,5 godziny...
Często się zacinała nie mal codziennie.
Jeśli macie więcej pytań chętnie na wszystkie odpowiem Pozdrawiam. :serce: :serce: :serce:
forumowicz

Re: Gołdap ''WITAL'' mój punkt widzenia...

Post autor: forumowicz »

Marjolus dzięki, że zechciałaś się podzielić swoimi wrażeniami z pobytu w Gołdapi, a głównie z tego że opisałaś turnus psychosomatyczny.

:kwiat:
enriko
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 23 sty 2018 12:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Gołdap ''WITAL'' mój punkt widzenia...

Post autor: enriko »

po przeczytaniu twojego posta jestem przerażony , czy dam radę , jadę 25 02 też na psychosomatyczny z ZUS dodam ,ze jadę pierwszy raz w ogóle do sanatorium ... pozdrawiam
MAnty
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 23 sty 2017 15:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Gołdap ''WITAL'' mój punkt widzenia...

Post autor: MAnty »

enriko pisze: 03 lut 2018 14:07 po przeczytaniu twojego posta jestem przerażony , czy dam radę , jadę 25 02 też na psychosomatyczny z ZUS dodam ,ze jadę pierwszy raz w ogóle do sanatorium ... pozdrawiam

Witam , byłem w Witalu w marcu 2017(też pierwszy raz sanatorium) jeżeli chcesz odpocząć od dnia codziennego to dobre miejsce nawet nie słychać przejeżdżających aut , środek lasu dla kogoś kto nie oczekuje luksusu to super miejsce , jedzenie tak jak już ktoś pisał, mnie smakowało ( a powtarza się wszędzie, w domu też ) ale zupki pycha, obsługa miła , zajęcia na pierwszy raz racja śmiać się chce ale fajnie sobie przypomnieć robótki ręczne ze szkoły zwłaszcza że instruktorki są młode , miłe i ładne, i pośmiać się można. W kawiarence można się wieczorami powygłupiać (piwko można wypić w rozsądnej cenie) i Panie barmanki super (pozdrawiam). Zajęcia z psychologiem w zależności na kogo się trafi ja miło wspominam Panią Alicję (pozdrawiam). Pokoje mieliśmy dwuosobowe (późny Gierek) ale czyściutko. Psychosomatyka budynek B (ten sam co A) wszędzie blisko co prawda labirynt i trzeba się przyzwyczaić , na moim turnusie nie było trzyosobowych. Trafiłem super współlokatora i grupę , i cały pobyt miło wspominam i jak będę miał taką możliwość to na pewno tam wrócę.
Jak masz jakieś pytania służę pomocą.
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Gołdap ''WITAL'' mój punkt widzenia...

Post autor: marjolus »

Nie ma się czego bać. Jest fajna luźna atmosfera na zajęciach. Pan Piotr psycholog jako podpis miał ptaszek - tłumaczył że to dla tych co nie chcą iść to niech się sami podpiszą na karcie. Ja wspominam to sanatorium najmilej :) Trzyosobowe pokoje mieli ci na ruchowym (kręgosłup itp) psychosomatyka to 2 osobowe :)
Dobre sanatorium to MY :) Czyli ludzie którzy je tworzą :) każdy zakaz da się obejść i żadna piguła w tym nie przeszkodzi.
Grozili że wywalają itd...
Fakt podczas mojego pobytu wywalili dwie babki bo pobiły się o faceta :lol:
Ale ja potrafiłam do 3 nad ranem siedzieć na korytarzu czy w nie swoim pokoju i nikt nie wiedział.
Wycieczki na bosaka zaczynają się po 22 :roll:
Zazdroszczę bo sama bym znów tam pojechała.
Na balkonach stało się śpiewało serenady ... a o 22.00 tam każdy stał bo pokój 300 krzyczał obchód...
Czyli u nich był i szli po kolei więc wiedziało się kiedy dojdą do nas :)
enriko
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 23 sty 2018 12:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Gołdap ''WITAL'' mój punkt widzenia...

Post autor: enriko »

Dziękuję za podtrzymanie mnie na duchu, trochę lepiej się poczułem , może i mniej obaw związanych z wyjazdem , czy dla "psycho" też jest basen przewidziany? Czy lekarz prowadzący może przedłużyć pobyt ? z góry dziękuję za odp 8-)
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Gołdap ''WITAL'' mój punkt widzenia...

Post autor: marjolus »

Nie psycho nie ma basenu... ale możesz na pierwszej wizycie poprosić, że np bolą cie plecy czy coś... jeśli masz inne schorzenia to proś bez obaw.
Ja też amazonką byłam więc lekarz sam proponował basen, ale że ja świeżo po operacji zaćmy to odmówiłam :oops:
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Gołdap ''WITAL'' mój punkt widzenia...

Post autor: marjolus »

Tak lekarz może przedłużyć ale rzadko się zdarza.
Są pewne sposoby by na zakończenie nie mieć poprawy.... bo każdemu wpisują to samo (czyli poprawa) ... ale to prywatnie mogę napisać :o
enriko
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 23 sty 2018 12:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Gołdap ''WITAL'' mój punkt widzenia...

Post autor: enriko »

DZIĘKUJĘ ..... jutro odezwę się telefonicznie ups ja się nie wyświetlam więc wyśle esemesa z moim numerem na imię mam Henryk
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Gołdap ''WITAL'' mój punkt widzenia...

Post autor: marjolus »

Dziękuję, życzę miłego wypoczynku :)
ODPOWIEDZ