sanatorium ZNP Ciechocinek

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
danuskaro
Posty: 3
Na forum od: 14 lut 2018 22:17

sanatorium ZNP Ciechocinek

Post autor: danuskaro »

Jesli z wlasnego wyboru pchasz sie do Ciechocinka to dobrze sie zastanow.Miasteczko zostalo ze swoja slawa w glebokim PRL-u.Bardzo duzo opuszczonych obiektow w ruinie,dymiace kominy(luty),co nie przeszkadza pobierac oplate kimatyczna!Region biedny i sprawiajacy wrazenie opuszczonego w dobie przemian,dworzec PKP-widmo.Sanatorium ZNP poza mila zaloga oferuje ciagly remont(wyjace wiertarki i odkurzacze przemyslowe), fatalna kuchnie-znosna tylko dla biednych emerytow.Ludzie musza dokupywac jedzenie biegajac po miasteczku w poszukiwaniu sklepu gdzie kolejki obledne.Ogolnie-nie dla "prywatnych".Delikatnie mowiac...
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: sanatorium ZNP Ciechocinek

Post autor: basiat »

Ups........a ja byłam w Ciechocinku i w ZNP ok 4-5 lat temu. Może dlatego, że było piekne lato i bez remontów, wspominam mój pobyt bardzo dobrze. Zabiegi bardzo dobre, na jedzenie nikt nie narzekał,towarzystwo ekstra.Być może dlatego, że wtedy był też turnus z ZUS.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: sanatorium ZNP Ciechocinek

Post autor: Felice »

Basiat ja tylko nie rozumiem dlaczego ten biedny emeryt ma jeść gorzej i kiepska kuchnia tylko dla niego?
danuskaro
Posty: 3
Na forum od: 14 lut 2018 22:17

Re: sanatorium ZNP Ciechocinek

Post autor: danuskaro »

Oczywiscie ze to fatalne ze biedni emeryci sa niejako "na przymusie".To nie jest zadna tajemnica ze ich wybor jest ograniczany,wlasciwie nie maja wyboru.Ubolewam, ale to nie ja wymyslilam ten system.
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: sanatorium ZNP Ciechocinek

Post autor: BarbaraSzczepanska »

Biedni czy bogaci ale człowiek który dużo przeszedł w życiu na pewno :kwiat: a system do d....py :o
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: sanatorium ZNP Ciechocinek

Post autor: basiat »

Felice, wspomniałam o ZUS-ie ze względu na towarzystwo, absolutnie nie miałam na myśli jedzonka.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: sanatorium ZNP Ciechocinek

Post autor: Felice »

Basiatku,ale to nie Ty.Założycielka tematu napisała że kuchnia znośna tylko dla biednych emerytów.
danuskaro
Posty: 3
Na forum od: 14 lut 2018 22:17

Re: sanatorium ZNP Ciechocinek

Post autor: danuskaro »

Zalozycielka tematu jak najbardziej stoi za optymalna oferta dla wszystkich,biednych i bogatych,niestety nie ma na to zadnego wplywu.Ocenia fakt ktory jest zenujacy.
Krzysio010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 536
Na forum od: 13 wrz 2015 13:01
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: sanatorium ZNP Ciechocinek

Post autor: Krzysio010 »

Byłem w tym Sanatorium 4 lata temu w maju. Nie wiem jakie są oczekiwania " biednych emerytów " bo do nich się nie zaliczam. Jadąc na leczenie nie mam oczekiwań, że trafię do hotelu w Dubaju ;) Sanatorium zaskoczyło mnie pozytywnie. Luksusów tam nie ma, ale głodny też nie chodziłem. Baza zabiegowa bardzo porządna i wszystko na miejscu. Personel przyjaźnie nastawiony do kuracjuszy. Jeśli chodzi o rozrywkę, to takich miejsc zatrzęsienie. Na spacer też jest gdzie pójść. Czego chcieć więcej ?
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: sanatorium ZNP Ciechocinek

Post autor: jan19557 »

Z doświadczenia wiem, że jedzenie w sanatoriach nie jest naprawdę złe i nie jest wcale mało tylko jak ktoś oczekuje , że za 60 zł dostanie szwedzki stół i każdego dnia schabowy to powinien zmienić swoje nastawienie do wyjazdów tego typu. Wyjątkami są ludzie którzy biegają po sklepach po żarcie i z reguły są to ludzie otyli którym przydała by się dietka. Część ludzi po prostu nie lubi takiego jedzenia jakie jest serwowane w sanatorium. Tacy ludzie zawsze będą marudzić lub są po prostu wybredni i ciężko im dogodzić. Ja zawsze wstaję od stołu najedzony a kolega obok na każdy posiłek przynosi szyneczkę w plastrach a dania w postaci pasty jajecznej, sałatek rybnych czy jarzynowych, galaretki czy makaronów i jajek na twardo w ogóle nie rusza. natomiast koleżanki od stolika dostają od sąsiadów czasem plasterek wędliny, kawałek masełka, biały ser itd i młócą wszystko mimo, że jedna waży około 55kg. Takie jest zbiorowisko ludzi, każdy ma swoje ulubione potrawy , nie wszystko wszystkim smakuje, każdy ma swoje potrzeby kaloryczne. Z tym musimy się zawsze liczyć w zbiorowisku ludzkim i zdawać sobie sprawę z możliwości żywieniowych za taką stawkę.Jeśli stawka zostanie podwyższona to znajdą się ludzie którzy zaczną narzekać, że za dużo muszą dopłacać albo jeszcze co innego. My tak po prostu mamy, że szukamy dziury w całym i musimy sobie ponarzekać na wszystko.
Z remontów powinniśmy się cieszyć bo to poprawia warunki bytowe. Przecież nikt nie robi remontów w nocy i nie przeszkadza nam w odpoczynku.
ODPOWIEDZ