PLON Polańczyk

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
RoboPol
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 26 cze 2017 21:19
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

PLON Polańczyk

Post autor: RoboPol »

Dzień dobry wieczór :)
na jesień zeszłego roku, czyli 15.10 - 5.11.2017 miałem PIERWSZY raz okazję skorzystać z rekonwalenscencji sanatoryjnej.
Pobyt odbył się w ośrodku PLON w Polańczyku i oto moja opinia i słów kilka.
Jak wspomniałem to był mój chrzest, pierwszy wyjazd.
Ośrodek umiejscowiono w super miejscu, wszędzie blisko: sklep, cypel, knajpka, kapliczka, park :D
Parking dodatkowo płatny, szkoda bo 50m dalej można zostawić auto za free.
Kadra rehabilitacyjna w 85% szacunek, podziw i wielkie BRAWA, prawie emeryci trochę konserwatywni i niechętni na układy :lol:
Obsługa w recepcji, panie pokojowe, Pan dyrektor, lekarz, mile wspominam wszystkich, dziękuję i pozdrawiam.
Została kuchnia i jedzenie, no cóż, nie wszystko lubię jak każdy, ale ...
postanowiłem popróbować wszystkich podanych dań i ...
jadając 3 SMACZNE posiłki dziennie nie potrzebowałem dojadać, BRAWO dla kuchni ;)
zapomniałem o pokojach, hmmm ...
szału nie ma, ale nie przyjechałem tu siedzieć na pokoju tylko ODPOCZYWAĆ I REHABILITOWAĆ się.
Pokoiki 2-osobowe ciasne troszkę, ostatnie piętro to apartamenty, jak się komuś uda to super.
Jakby ktoś coś jeszcze chciał wiedzieć, zapytać, proszę pisać :)
pozdrawiam kuracjuszy.
;)
forumowicz

Re: PLON Polańczyk

Post autor: forumowicz »

RoboPol - zwięźle i na temat , dziękuję za opinię :)
sterniczka82
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 11 sie 2017 22:09
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: PLON Polańczyk

Post autor: sterniczka82 »

A jak wygląda sprawa pokoi 1-osobowych. Dowiedziałam się że potrzebne jest zaświadczenie lekarskie, ale co musi zawierać żeby dostać 1?
Awatar użytkownika
buniek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 226
Na forum od: 28 gru 2014 19:39
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: PLON Polańczyk

Post autor: buniek »

RoboPol pisze: 16 lut 2018 21:24
Parking dodatkowo płatny, szkoda bo 50m dalej można zostawić auto za free.
Możesz coś więcej napisać na temat tego parkingu? wybieram się właśnie swoim autem i interesuje mnie sprawa parkingu :)
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: PLON Polańczyk

Post autor: Bogutka5 »

Kiedy my byliśmy w Polańczyku w Plonie w 2011 r. nie było możliwości żadnej parkowania poza parkingiem sanatoryjnym. Wliczamy to w koszty wyjazdu, bardziej wkurza mnie opłata uzdrowiskowa.
Bogutka
Awatar użytkownika
RoboPol
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 26 cze 2017 21:19
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: PLON Polańczyk

Post autor: RoboPol »

buniek pisze: 16 kwie 2018 09:55
RoboPol pisze: 16 lut 2018 21:24
Parking dodatkowo płatny, szkoda bo 50m dalej można zostawić auto za free.
Możesz coś więcej napisać na temat tego parkingu? wybieram się właśnie swoim autem i interesuje mnie sprawa parkingu :)
Przepraszam wszystkich za zwłokę, chwilę mnie nie było ale już jestem i służę pomocą.
Otóż oficjalny wjazd ma szlaban, 20 m dalej otwarty wjazd (dla dostawców), opłata jak dobrze pamiętam było 2,46 zł/doba, niestrzeżony.
Dojeżdżając do ośrodka po lewej, przed Amer-Pol wzdłuż drogi parking publiczny.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: PLON Polańczyk

Post autor: zbigniew165 »

Jest to miejscowość wyjątkowo spokojna i możesz bez obawy parkować na tym publicznym, który znajduje się blisko Plonu. Byłem w cały sierpień, czyli pełnia sezonu wakacyjnego i nie słyszałem o żadnych chuligańskich zachowaniach. Pozdrawiam i życzę dobrego wypoczynku w Polańczyku.
Aneta-121
Posty: 1
Na forum od: 23 maja 2018 21:58

Re: PLON Polańczyk

Post autor: Aneta-121 »

Było mi dane spędzić 21 dni pobytu sanatoryjnego w Plonie.
Termin kwiecień-maj 2018
Był to mój a raczej nasz ( byłam z mężem) pierwszy wyjazd do sanatorium.
Sam budynek, stan dobry, pokoje małe, my mieliśmy dwa oddzielne łóżka, dwa stoliki, biurko/stół , telewizor, balkon, łazienka również mała.
Na szczęście trafiliśmy na piękną pogodę więc nie siedzieliśmy w pokoju.
Pokoje sprzątane co drugi dzień tygodnia.
Na każdym piętrze po 2 czajniki na korytarzu.
Stołówka, nie wiem co autor miał na myśli , ale kolory biją po oczach.
Jedzenie średnie, dla mnie wielkość porcji ok, ale dla mężczyzn za mała, czasami był dzień, że całe menu było dobre a czasami cały dzień kiepskie.
Najgorsze zupy mleczne jakie jadłam, rozwodnione do maxa. Więcej wody niż mleka no i czasami z kasza gryczaną Ble.
Ale, nie trzeba jeść. Głodnym się nie chodziło. Jedzenie porcjowane, zupy w wazach na stole.
Zawsze można sobie coś dokupić.
Wszystkie zabiegi na miejscu, brak basenu, obsługa bardzo miła.
Pozdrawiam Pana Zygmunta :)
Okolica sanatorium bardzo ładna, Pan Dyrektor dba o wizerunek.
Okolica bajeczna, lasy, woda, cisza, że aż uszy bolą.
Można wynająć rowerki, kajaki, łódki, żaglówki, popływać stateczkami, pojeździć na rowerze, pochodzić po górach, połoninach.
Szlaków turystycznych bardzo dużo.
Sanatorium usytuowane przy głównej ulicy Polańczyka vis a vis cukiernia, sklep spożywczy ( ceny wysokie), oberża, karczmy.
Polecam Oberżę Zakapior - można zjeść jedzenie regionalne, posłuchać ballad bieszczadzkich , spotkać Zakapiorów Bieszczadu.
Obok w karczmie Pod batem w czwartki odbywają se Karaoke, co prawda Pan prowadzący zagłusza śpiewających, ale jest wesoło.
Nie wspomnę oczywiście o zabawach tanecznych,zaczynają się od 19.00 do 22.00
W samym Plonie nie ma zabaw , ale są w okolicznych sanatoriach.
Od Plonu w dół spacerkiem dochodzimy do końca cyplu nad samą Solinę, na wprost widoczna jest zapora.
Polecam przejazd kolejką Bieszczadzką, drezynami rowerowymi, odwiedzić muzeum budownictwa ludowego w Sanoka.
W plonie stacjonuje biuro turystyczne które organizuje wycieczki po Bieszczadach, na Węgry i do Lwowa, można skorzystać.
Do Lwowa konieczny paszport.
Oczywiście większość tych atrakcji otwarta w sezonie letnim.
Podsumowując pobyt, nie mam skali porównawczej, (tak jak pisałam byłam pierwszy raz), polecam pobyt w tym pięknym miejscu, chyba najczystszym w Polsce.
forumowicz

Re: PLON Polańczyk

Post autor: forumowicz »

Dziękuję Anetko :kwiat: piękny opis.
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: PLON Polańczyk

Post autor: kuty »

Brawo za opis.... i dziękuję :D
ODPOWIEDZ