PLON Polańczyk

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Re: PLON Polańczyk

Post autor: forumowicz »

Super Aneta , dzięki za podsumowanie kuracji w Plonie :kwiat:
Jeśli można prosić to rozszerz troszkę temat bazy zabiegowej w ośrodku :)
Ania-d
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 19 kwie 2018 18:41
Oddział NFZ: Lubelski

Re: PLON Polańczyk

Post autor: Ania-d »

Serdeczne dzięki za opis pozdrawiam
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14138
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: PLON Polańczyk

Post autor: GIENIA »

Aneta-121 pisze: 23 maja 2018 22:28 Było mi dane spędzić 21 dni pobytu sanatoryjnego w Plonie.
Termin kwiecień-maj 2018
PLUSIK za piękny opis :kwiat:
Awatar użytkownika
Smerfetkaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 397
Na forum od: 31 mar 2017 00:14
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: PLON Polańczyk

Post autor: Smerfetkaa »

Mój pobyt w Polańczyku sanatorium Plon kilka dni temu dobiegł końca :( . Warunki mieszkaniowe bardzo dobre, większość zabiegów na miejscu, jedynie basen i kriokomora poza obiektem. Posiłki smaczne i urozmaicone, bardzo często na kolację coś na ciepło. Bardzo dziękuję personelowi za wkład pracy i troskę o kuracjuszy :) , jak również koleżankom i kolegom z turnusu za mile spędzony czas :D .
melka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 07 sty 2018 15:13
Oddział NFZ: Śląski

Re: PLON Polańczyk

Post autor: melka »

Wróciłam z Plonu w Polańczyku i jestem bardzo zadowolona.Warunki to nie hotel Hilton,ale tam mogę pojechać prywatnie.Zabiegi bez większych zastrzeżeń,kadra Ośrodka łącznie z lekarzem/Pan ortopeda/ super. Basen i kriokomora w innych budynkach.Jedzenie jak dla mnie wystarczające/dieta lekkostrawna/.
Bieszczady piękne - całe trzy tygodnie słońca/1 dzień z deszczem/. Parking za mały - więcej samochodów niż miejsc parkingowych. W ciemno pojechałabym tam jeszcze raz.Towarzystwo super- pozdrawiam turnus 19.08. do 11.09.2019r. Zabiegi taneczne :x w zasięgu ręki-Atrium, Zakapiorek, Dedal. Pozdrawiam :)
Ula Barglinska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 20 kwie 2018 12:18
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: PLON Polańczyk

Post autor: Ula Barglinska »

Świetne napisane opinie. Mam jednak takie troche dziwne pytania. Są jakieś oplaty klimatyczne czy cos? Czajnik, kubek, stolik w pokojach? Mozna normalnie po zabiegach wychodzić z osrodka? Jest co zwiedzać , jak spędzić czas? Dają moze reczniki;)? Na jakiej zasadzie przydzielają pokoje?
melka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 07 sty 2018 15:13
Oddział NFZ: Śląski

Re: PLON Polańczyk

Post autor: melka »

Witam.Opłaty klimatycznej dla ZUS-u nie ma.Czajniki na korytarzach.Pokoje dla ZUS dwuosobowe,dwa talerzyki,dwie szklanki,dwie łyżeczki,stolik,dwa krzesla,szafa na ubrania.Dwa ręczniki/duży i mały/wymiana w połowie turnusu.Po zabiegach robisz co chcesz do 22.00,Miejsc do zwiedzania jest dużo-skansen w Sanoku,tama w Solinie,wypady w góry/Chatka Puchatka/,Komańcza-cerkwie,tarasy widokowe, drezyny rowerowe,spacery po Parku Zdrojowym,spacery na Cypelek itp. Pokoje są przydzielane mniej więcej według wieku kuracjuszy.Pozdrawiam ;)
Daria 40 +
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 59
Na forum od: 18 sie 2019 10:19

Re: PLON Polańczyk

Post autor: Daria 40 + »

Podobno czajniki są już w pokojach
Ula Barglinska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 20 kwie 2018 12:18
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: PLON Polańczyk

Post autor: Ula Barglinska »

Melka dziekuje bardzo 😚
Właśnie się zastanawiam nad zabraniem czajnika. Ręczniki chyba i tak wezmę swoje. Trochę się balam własbie że dużo osób w pokoju albo , nikogo nie urazajac trafi mi się ktoś bardzo starszy . Stresuje się jadąc tak daleko w nieznane;(
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: PLON Polańczyk

Post autor: Maria K »

Witam, jestem właśnie w Plonie w Polańczyku .Na bieżąco postaram się relacjonować pobyt, przyjechaliśmy rano , więc nie było dużej kolejki, rejestracja poszła sprawnie , Panie bardzo miłe można było prosić o coś konkretnego. wizyta u pielęgniarki , zapis do lekarza , stołówka , tak jak wszędzie. I tu szok , bo okazało się że dla kuracjuszy z nfz należą się same najtańsze zabiegi . Wszystkie dobre to dla komercji. Kąpiel tylko mineralna , borowinowa nie dla nas, siarczkowa nie dla nas , masaż całościowy kręgosłupa trwa 15 min ,krio na oba kolana robione jest raz jedno kolano ,raz drugie bo nfz nie zapłaci za dwa.
Pokoje dwuosobowe i jedynki ,szafa mała , mało wieszaków , mało półek, telewizor i czajnik w cenie , parking 147 zł. za turnus . Lodówka jedna na wszystkich na 2 piętrze , pralka ,suszarka dwa żelazka i dwie deski do prasowania na wszystkich ,nie wolno prasować w pokojach .
Telewizor malutki,7 kanałów .Łazienka duża ładna. Ręczniki po jednym na osobę. Na stołówce siedzimy po dwie lub trzy osoby przy stoliku , nie ma żadnych płyt rozdzielających. Jedzenie nawet smaczne , zupy w wazach , drugie podawane gotowe na talerzach , surówki w salaterce, nie ma soli i pieprzu , cukier stoi na stolikach .Porcje bardzo małe , mi starcza ale dla męszczyzn za mało , obsługa miła i się stara .
W sanatorium obowiązuje noszenie maseczek ale połowę ludzi nie nosi , do windy upychają się ile się zmieści.
Jeśli coś chcecie wiedzieć to pytajcie , postaram się opisywać .
ODPOWIEDZ