Konstancin-Jeziorna Sue Ryder 1-Szpital Rehabilitacji

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
milabo 59
Posty: 1
Na forum od: 07 maja 2018 21:05

Re: Konstancin-Jeziorna Sue Ryder 1-Szpital Rehabilitacji

Post autor: milabo 59 »

Z dużą przykrością muszę zgodzić się z opiniami na temat Szpitala Rehabilitacji Neurologicznej w Konstancinie ul Sue Ryder 1.Mąż dostał skierowanie na turnus w okresie 7.05-4.06.2018.Jest osobą po przebytym udarze z lewostronnym niedowładem,w związku z powyższym nie jest jeszcze samodzielny.Skierowanie z NFZ zostało wystawione do tegoż szpitala bo jak sama nazwa placówki wskazuje powinna być w nim, nie tylko opieka terapeutów ale również pomoc sanitariusza w prostych czynnościach takich jak:pomoc w ubraniu,dojazd wózkiem na salę terapeutyczną,na stołówkę.Niestety po 6 [sześciu ]godzinach oczekiwania do lekarza pani doktor oznajmiła nam że,mąż nie kwalifikuje się do tej placówki bo to jest Uzdrowisko i nie ma tam żadnej osoby która mogłaby służyć pomocą.W czasie oczekiwania zorientowałam się iż w zależności od tematu rozmowy z paniami w rejestracji ośrodek jest różnie oceniane tzn.jedna z pań pytała o klucz do pokoju w odpowiedzi usłyszała że,pokoje nie są zamykane gdyż to szpital.Dlatego nie rozumiem kwalifikowania pacjentów albo jest to szpital w którym rehabilituje się osoby chore nawet wymagające pomocy osób drugich albo Sanatorium w którym kuracjusze zamykają drzwi od pokoju na klucz opuszczając go.W mojej ocenie jedno kłóci się z drugim.Dodam jeszcze że 13 kwietnia 2017 placówka ta została dość szumnie otwarta po jej remoncie jako SZPITAL REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ.Dla uzupełnienia na ścianie przed wejściem do budynku jest tablica informująca że,jest to SZPITAL UZDROWISKOWY.Podsumowując nasuwa mi się jedno pytanie czy ja nie umiem czytać ze zrozumieniem czy placówka ta zaniechała świadczenie usług szpitalnych .Tak zupełnie na koniec OŚWIADCZENIE dotyczące praw i obowiązków które jest podpisywane w pierwszej fazie przyjęcia przez pacjenta prawie we wszystkich punktach mówi że,jest to jednak szpital.Placówka nie posiada żadnych sprzętów wspomagających pacjenta[wózków,chodzików i temu podobnych]więc trzeba zabierać swoje.
kiki
Posty: 1
Na forum od: 07 maja 2018 10:44

Re: Konstancin-Jeziorna Sue Ryder 1-Szpital Rehabilitacji

Post autor: kiki »

Witam.
Dostałam skierowanie z ZUS na rehabilitację do tego szpitala. Czytam te niepochlebne opinie i mam nadzieję, że może pojawi się coś pozytywnego :) .
Krylas
Posty: 1
Na forum od: 21 maja 2018 20:04
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Konstancin-Jeziorna Sue Ryder 1-Szpital Rehabilitacji

Post autor: Krylas »

Witam
Proszę o informację czy tak na prawdę jest aż źle??
O której jest cisza nocna ?
Czy można po zabiegach wychodzić i wracać przed tzw cisza ( chodzi mi o zwiedzanie )
jolantad
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 02 lip 2017 11:46
Staż sanatoryjny: 2

Re: Konstancin-Jeziorna Sue Ryder 1-Szpital Rehabilitacji

Post autor: jolantad »

Witam.
Nie taki diabeł straszny jak go namalowano. ;) Nie jest źle, ale zależy jakie kto ma oczekiwania. Jestem tu drugi dzień i raczej nastawiam się optymistycznie na dalszą część pobytu. :)
Inna 2018
Posty: 1
Na forum od: 29 maja 2018 15:13

Re: Konstancin-Jeziorna Sue Ryder 1-Szpital Rehabilitacji

Post autor: Inna 2018 »

Można wychodzić ale z przepustką. Cisza o 22. Ale to jak traktują ludzi to karygodne. Jest z nami właśnie 27-letni chłopak z dziecięcym porażeniem. Był sam w pokoju A przenieśli go do drugiego gdzie nie ma szafy. Chłopak siedzi na walizkach. Jak tak można. Obsługa z kuchni siedzi a kuracjuszom każą sprzątać ze stołów. Posiłki małe i pikantnie że ciężko zjeść. Beznadzieja.Nie ma kluczy do wszystkich pokoi. Sklep daleko i nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wyjście że względu na stan zdrowia. Sklepik mały jest na terenie ale bardzo drogi. Dużo można jeszcze napisać nieciekawych opinii ale szkoda nerwów. Śmierdzi padliną a komary żrą żywcem. Wszędzie przeszkadzamy. Jesteśmy dla niektórych intruzami.
Pikson
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 10 lip 2018 19:25
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Konstancin-Jeziorna Sue Ryder 1-Szpital Rehabilitacji

Post autor: Pikson »

jakies najnowsze wiesci z tego uzdrowiska?jedzie ktos 25.10?
Anula1
Posty: 1
Na forum od: 17 lip 2018 19:15
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Konstancin-Jeziorna Sue Ryder 1-Szpital Rehabilitacji

Post autor: Anula1 »

Ja też będę 25 września 2018 i jestem z lekka przerażona opiniami.To jest prawie miesiąc.Nikt nie chce przez ten czas żyć w stresie.Mi zależy najbardziej na zapleczu rehabilitacyjnym na neurologii.Będziemy dzwonić do ZUS jak będzie źle.
Awatar użytkownika
rysiek46
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 29 sty 2012 18:05
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Konstancin-Jeziorna Sue Ryder 1-Szpital Rehabilitacji

Post autor: rysiek46 »

Ma ktoś najnowsze wiadomości z tego "przybytku" ? Mam gęsią skórkę czytając dotychczasowe opinie i świadomość, że trzeba tam będzie spędzić 3 tygodnie ..... Piszcie :)
Awatar użytkownika
rysiek46
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 29 sty 2012 18:05
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Konstancin-Jeziorna Sue Ryder 1-Szpital Rehabilitacji

Post autor: rysiek46 »

Ma ktoś najnowsze wieści z tego "przybytku" ?
Awatar użytkownika
rysiek46
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 29 sty 2012 18:05
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Konstancin-Jeziorna Sue Ryder 1-Szpital Rehabilitacji

Post autor: rysiek46 »

O kurczę...... nikt nie przeżył turnusu :(
ODPOWIEDZ