Sanatorium znp w Nałęczowie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Alergia59
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 22 lut 2018 21:29
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Sanatorium znp w Nałęczowie

Post autor: Alergia59 »

Sanatorium uzdrowiskowe znp w Nałęczowie ....wyjazd z ZUS. Ktos coś ma do powiedzenia ? pozdro
Alergia59
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 22 lut 2018 21:29
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium znp w Nałęczowie

Post autor: Alergia59 »

Cisza.....z tego wynika, że będę sama ? i nigdy nikogo nie było TAM ??? :shock:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium znp w Nałęczowie

Post autor: violet58 »

Zerknij tutaj: https://www.forum.nasze-sanatorium.pl/viewtopic.php?f=3&t=5774&hilit=ZNP
Dawno temu też poszukiwałem wiadomości o tym sanatorium, odzew był mizerny. Warunki mieszkaniowe całkiem, całkiem, trochę daleko od centrum i pod górkę. Mogłaś trafić gorzej....
Alergia59
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 22 lut 2018 21:29
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium znp w Nałęczowie

Post autor: Alergia59 »

Dzięki :) przynajmniej tyle. :o jakby jeszcze gdzieś...ktoś...coś...to byłoby fajnie. Koniecznie muszę "złozyć raport" po powrocie... :) w maju :)
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium znp w Nałęczowie

Post autor: Chmurka07 »

Alergia ..ZNP w Nałęczowie nic szczególnego ale nie jest całkiem źle. Warunki mieszkaniowe ok, zabiegi na miejscu, stołówka też. Basenu brak. Połozone jest spory kawałek od parku zdrojowego , tym samym daleko od centrum uzdrowiska, na sporym wzniesieniu czyli pod górkę. W poblizu jest tylko jedno sanatorium i las , las i pola. Nie wiem kiedy jedziesz jeżeli już niebawem to moe być nieciekawie, jeżeli wiosna to raczej przyjemnie. Sam Nałęczów to malutka mieścina i zalezy co kto lubi , mi sie nie podoba. W poblizu jeden mały sklepik z podstawowym zaopatrzeniem . Jest mała kawiarnia z muzyką i tańcami .
Alergia59
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 22 lut 2018 21:29
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium znp w Nałęczowie

Post autor: Alergia59 »

Dzięki za każdą informację. Z tego wynika, że coś dla mnie :) las, spokój, cisza. Rewelacja :) a tak naprawdę ''ten'' klimat sanatoryjny tworzymy MY kuracjusze. Więc wszystkim wyjeżdżającym życzę ""klimatycznego klimatu"" i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Sanatorium znp w Nałęczowie

Post autor: nika7 »

Szukając wiadomości na temat ZNP w Nałęczowie trudno znaleźć jakieś informacje. Każdy pyta, obiecuje i na obietnicach się kończy :lol: Troszeczkę Wam napiszę choć jestem tu dopiero tydzień i jeszcze nie wszystko wiem.
Baza noclegowa: pokoje zwykle dwuosobowe, ale są też jedynki i trojki. Pokoje raczej małe z małą szafą. Na wyposażeniu talerzyk, filiżanka i łyżeczka. Czajnik i lodówki w aneksie kuchennym. Tam też jest deska do prasowania, żelazko na recepcji. Większość pokoi z balkonami, ale część takowych nie posiada. Sprzątanie raz w tygodniu. Można wykupić telewizor, ale w każdym aneksie można pooglądać to za darmo. Dodatkowo na 3 piętrze sala telewizyjna również darmowa. Parking oczywiście płatny.
Baza zabiegowa: raczej skromna. ZUS i tak właściwie daje same ćwiczenia. Zabiegi rozrzucone na cały dzień. Muszę pochwalić panią masażystkę, ponieważ bardzo dobrze masuje. Basenu w budynku nie ma, trzeba dojść do Atrium w parku ale bardzo polecam. Bardzo podobny jak w Solcu Zdroju, niestety bez siarki. Można za to dokupić sobie białą glinkę - 20 zł za 20 min. Jeszcze nie próbowałam, ale na pewno się skuszę. ZNP ma aż godzinny pobyt plus 10 min na przebranie z czego ćwiczenia to 20 minut reszta to wszelkie bąbelki. Woda bardzo ciepła. Treningi relaksacyjne tu to porażka- na fotelach w sali telewizyjnej. Dodatkowo edukacja zdrowotna aż 5 razy. Co ciekawe zarówno relaksacja jak i edukacja zdrowotna liczone są jako zabieg!!!
Park - bardzo stary, wszędzie zieleń, na środku staw z łabedziami, kaczkami. W parku kilka kawiarenek. Mnie akurat najbardziej podoba się Wedlowska pijalnia czekolady. Ceny dość spore ale warto. Pijalnia wody połączona z palmiarnią, trzeba zapłacić za wstęp. Poza parkiem można coś zjeść w Restauracji Przepióreczka, restauracji Ormiańskiej, czy Karczmie Nałęczowskiej, znanej z Kuchennych rewolucji. W Przepioreczce można skorzystać z jaskini solnej. W te upały trochę wytchnienia ale też fajna relaksacja.
A teraz zmykam na basen :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Sanatorium znp w Nałęczowie

Post autor: forumowicz »

Miło Cię widzieć Nika :)
tak, o Nałęczowie jakoś tak mało się pisze tak konkretnie , tym bardziej duże podziękowania za opinię :kwiat:
nospa
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 31 sie 2019 16:38
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium znp w Nałęczowie

Post autor: nospa »

Witam.
Jestem tu już trzeci dzień, narazie to załamka.Zabiegi lipa,jedzenie nędza,pokoiki klaustrofobiczne.Zobaczy się co dalej.
Awatar użytkownika
halina-s
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 318
Na forum od: 20 cze 2016 18:56
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium znp w Nałęczowie

Post autor: halina-s »

Wrociłam 25.08 z Nałeczowa ,byłam w Cichych Wąwozach ,to jest jeszcze wyzej nizZNP i jestem mega nie zadowolona.Za wysoko jak dla mnie,czułam sie jak w wiezieniu.Miescina malutka jak dla mnie nie ciekawa poza kilkoma starymi willami nic ciekawego.Wdeponij na czekoade do Wedla pozdrawiam :) :serce: :kwiat:
ODPOWIEDZ