"Chrobry" - Kamień Pomorski

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Dorota123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 03 gru 2017 18:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: "Chrobry" - Kamień Pomorski

Post autor: Dorota123 »

Może i spóźniona opinia.Byłam w Chrobrym na przełomie lutego i marca. Mimo mroźnej pogody i nie najlepszego ogólnego samopoczucia wspaniale spędziłam czas. PLUSY: dobre zabiegi (z wyjątkiem masażu klasycznego ale po prostu źle trafiłam), pokój - i tu trafiłam super: duźy ,wygodny z lodówką, ładną pościelą, łazienką( a nie wszyscy mieli,co w dzisiejszych czasach według mnie jest niedopuszczalne, przemiłe panie z recepcji, pielęgniarki, rehabilitanci. MINUSY: brak kawiarni na miejscu- takiej która by była czynna codziennie po południu (przy mroźnej pogodzie niektóre starsze osoby nie wychodzìły po kilka dni z Chrobrego), mało wieczorków tanecznych, zresztą miejsce w którym się odbywały wymagało doinwestowania, wyżywienie przeciętne- bardzo dobre zupy, reszta dość monotonna, bez dodatków w formie owoców, deserów, porcje przymałe zwłaszcza dla mężczyzn, okolica Kamienia ciekawa o ile ktoś przyjechał własnym autem, wtedy można wybrać się do Dziwnówka, Międzyzdrojów,Rewala itp., dla pozostałych jedynie spacery po zatoce, kawa i pyszne desery w Marinie lub rybka u Zubilewicza. Ale najważniejsze z tego oprócz zabiegów to oczywiście towarzystwo😊😊😊 i długie,nocne Polaków rozmowy.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: "Chrobry" - Kamień Pomorski

Post autor: zbigniew165 »

Dorota 123 na jakie schorzenie byłaś i kto cię wysłał do Kamienia pomorskiego, ZUS czy NFZ.
Dorota123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 03 gru 2017 18:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: "Chrobry" - Kamień Pomorski

Post autor: Dorota123 »

Byłam z reumatologii.Kierował mnie NFZ. Nie miałam wpływu na miejsce pobytu. Lekarz kierujący wpisał mi uzdrowisko nadmorskie. NFZ poszedł mi z kolei na rękę przesuwając termin pobytu o 4 miesiące. W pierwszym wyznaczonym terminie nie mogłam jechać - praca i brak urlopu wypoczynkowego.😃
bem
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 22 sty 2019 10:26
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 5

Re: "Chrobry" - Kamień Pomorski

Post autor: bem »

Witam,
Żeby dostać ładny pokój trzeba być dzień wcześniej?
Ja właśnie mam jechać w tym roku na przełomie lutego i marca i zastanawiam się nad rowerem; jest sens czy nie?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Dorota123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 03 gru 2017 18:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: "Chrobry" - Kamień Pomorski

Post autor: Dorota123 »

Witam. Ja byłam o 8 rano i dostałam fajny, duży, trzyosobowy pokój nr 324- drugie pìętro i jest winda. W pokoju: lodówka, łazienka,czajnik, telewizor (płatny). Jednak w tym sanatorium jest dużo pokoi bez łazienek, lodówek i tak zwyczajnie niezadbanych. Jeśli chodzi o rower to nie wiem, ja byłam w lutym więc zima i nie pora na rower. Jeśli przyjedziesz samochodem i masz duży bagażnik....w przeciwnym razie nie wiem gdzie by go trzymać bo pojeździć byłoby gdzie- tylko 7 km do morza.
bem
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 22 sty 2019 10:26
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 5

Re: "Chrobry" - Kamień Pomorski

Post autor: bem »

dziękuję bardzo za odpowiedź. Planuję pojechać tak aby być rano.
A z rowerem właśnie mam dylemat "pogodowy", bo jeżdżę dużo i bywało tak że aura sprzyjała jeździe
w miesiącach zimowych(nie było mrozu). Ale jeżeli w ubiegłym roku było mroźno na przełomie lutego i marca to
teraz też może być podobnie. Zobaczę jak to się wyklaruje do wyjazdu. pozdrawiam
Dorota123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 03 gru 2017 18:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: "Chrobry" - Kamień Pomorski

Post autor: Dorota123 »

Ja właśnie byłam od 12 lutego i mieliśmy wtedy - 15 stopni mrozu i słońce, to jednak nie na rower. Ponoć latem jest czynna wypoźyczalnia rowerów.
Aqario
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 23 sty 2019 22:42
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: "Chrobry" - Kamień Pomorski

Post autor: Aqario »

bem pisze: 22 sty 2019 18:12 Witam,
Żeby dostać ładny pokój trzeba być dzień wcześniej?
Ja właśnie mam jechać w tym roku na przełomie lutego i marca i zastanawiam się nad rowerem; jest sens czy nie?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Witam . tez mam taki dylemat.zaczynam od 5 marca
bem
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 22 sty 2019 10:26
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 5

Re: "Chrobry" - Kamień Pomorski

Post autor: bem »

No to dam znać jaka pogoda. :)
Awatar użytkownika
JerzyHo
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 gru 2018 19:34
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: "Chrobry" - Kamień Pomorski

Post autor: JerzyHo »

byłem , najlepsze pokoje na trzecim piętrze, przyjechałem ppoł i dostałem dwuosobowy, łazienka jedna na dwapokoje. pokój duży, łóżko wygodne. miejscowść można obejść w dwie godziny i niewiele atrakcji, nad morze z firmą emilbus za 4,50 do Dziwnówka w 10 minut, za 10 zł do Międzyzdroje warto jechać np na całą sobote.
wieczorki taneczne to nieporozumienie sala malutka, pani prowadzącej kawiarnię nie zależy na kliencie jest napis otwarte codziennie 16-22 a bywa zamknięte bez żadnej informacji.
jeździliśmy w dwa trzy auta do ośrodka Jantar w dziwnówku, super balety.
ODPOWIEDZ