Wielka Pieniawa Polanica Zdrój NFZ

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
senssei
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 14 maja 2018 20:51
Staż sanatoryjny: 30

Wielka Pieniawa Polanica Zdrój NFZ

Post autor: senssei »

Witam
Wóciłem z z Wielkiej Pieniawy w Polanicy w kwietniu 2018 roku.Chce sprostować pochlebne opinie kuracjuszy z lat ubiegłych.
Zacznę od plusów których choć jest mniej są znaczące.
1.Jest piękne otoczenie -
2.mały park zdrojowy, nie tak zadbany jak w Inowrocławiu ale sympatyczny
3.ładne wnętrze poza ciasnymi pokojami
4.ładny basen
5,sprawny i sympatyczny personel na zabiegach
Minusy
Ciasne pokoje dwusobowe
niechlujne sprzątanie,ukainki nie uzywają odkurzacza, bo podobno za drogi
od roku nie myte okna i robaki w ksztłacie węża na gumolicie
brak czajnika a wypozycznie 21 za za turnus
parking cena prawie 300 zl
koszmarnie drogi telewizor i dostep do internetu
brak lekarza w ciagu dnia nie mówiąc o dniach wolnych
nonszalancki stosunek pielęgniarek
tragiczne obsługa w stołowce przez ciagle nowe osoby - uczniów i osoby niepełnosprawne pracujące dorywczo- stołowka nikyt nie kieruje a o marmoladę codziennie toczy się walka
brak łyżeczek przy stole lub jedna na 5 osób
mało kalorycze i jednostajne jedzenie -np, porcja ziemniaków jest nakładana 1 łyżką do lodów, niemal codzienie na sniadanie i kolacje 2 plastreki napomowanej wędliny i pół łyzki do lodów twarogu o nieznanym składzie
śmieciowe jedzenie a pseudo masło starcza na pół kromki chleba
Jadąc do Wielkiej Pieniawy trzeba zabrac pieniądze na zakupy w Bierdonce lub resturacjach, dzbanek, telewizor, ręczniki i by zdrowym bo na opiekę pielegniarskę i lekarską nie ma co liczyć oraz uzbroic się w cierpliwość :)
beatricz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 169
Na forum od: 05 mar 2013 14:47
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wielka Pieniawa Polanica Zdrój NFZ

Post autor: beatricz »

Witam potwierdzam opinie na temat Wielkiej Pieniawy. Byłam w 2015 roku z ZUS- u łyżeczkę przynosilam do stolika swoją prywatną. Naszczescie trafiłam na wspaniałą grupę ale samą Pieniawą byłam rozczarowana.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wielka Pieniawa Polanica Zdrój NFZ

Post autor: darek »

senssei pisze: 14 maja 2018 21:24 Witam
Wóciłem z z Wielkiej Pieniawy w Polanicy w kwietniu 2018 roku.Chce sprostować pochlebne opinie kuracjuszy z lat ubiegłych.
Zacznę od plusów których choć jest mniej są znaczące.
1.Jest piękne otoczenie -
2.mały park zdrojowy, nie tak zadbany jak w Inowrocławiu ale sympatyczny
3.ładne wnętrze poza ciasnymi pokojami
4.ładny basen
5,sprawny i sympatyczny personel na zabiegach
Minusy
Ciasne pokoje dwusobowe
niechlujne sprzątanie,ukainki nie uzywają odkurzacza, bo podobno za drogi
od roku nie myte okna i robaki w ksztłacie węża na gumolicie
brak czajnika a wypozycznie 21 za za turnus
parking cena prawie 300 zl
koszmarnie drogi telewizor i dostep do internetu
brak lekarza w ciagu dnia nie mówiąc o dniach wolnych
nonszalancki stosunek pielęgniarek
tragiczne obsługa w stołowce przez ciagle nowe osoby - uczniów i osoby niepełnosprawne pracujące dorywczo- stołowka nikyt nie kieruje a o marmoladę codziennie toczy się walka
brak łyżeczek przy stole lub jedna na 5 osób
mało kalorycze i jednostajne jedzenie -np, porcja ziemniaków jest nakładana 1 łyżką do lodów, niemal codzienie na sniadanie i kolacje 2 plastreki napomowanej wędliny i pół łyzki do lodów twarogu o nieznanym składzie
śmieciowe jedzenie a pseudo masło starcza na pół kromki chleba
Jadąc do Wielkiej Pieniawy trzeba zabrac pieniądze na zakupy w Bierdonce lub resturacjach, dzbanek, telewizor, ręczniki i by zdrowym bo na opiekę pielegniarskę i lekarską nie ma co liczyć oraz uzbroic się w cierpliwość :)
??????????????????
Oczywiście Masz rację z tym ....że
TV nie jest najważniejszy za te same Programy w kołobrzejkiej Perle Bałtyku Płaciłem tyle samo podobnie jak i internet 30 złotych za 21 dni
PARKING -FAKT 300 złotych to nawet w Warszawie jest tańszy-ale 95% Polanicy to tereny Prywatne
Wielu kuracjuszy Parkuje na Parkingach Miejskich -parkinagch osiedlowych czy Parkingu Prywatnym
Sprzatanie FAKT BRAK personelu -fakt Obsługuja osoby Niepełnosprawne
ALE -tzw Dobra zmiana spowodował ,że LUDZIOM nie chce się Pracować za ... 2500 netto -Tak rozmawiałem z Panią Kelnerką i TYle oferuje Sanatorium za Pracę ..moze faktycznie za mało.
nie wiem skad TWOJE twierdzenie ze okna nie myte od roku wszak ostatnio były burze z nad sahry
wczoraj widziałem jak Panie myły okna
LEKARZ -wg standardów ZUS nie ma opcji 24-lekarz
Poszpitalne jest lekarz dyzurny-ale dla stąd nie wiem Dlaczego pretensje w Twoim Pakiecie ZUS nie ma Lekarza

Co do opcji -Żywienie
Obecnie jestem własnie w Pieniawie i .. Na stołowce sa równiez Osoby z ZUSv które dokupiły sobie old exlusiv i przejeść nie moga i chyba nie chodza do Biedronki czy Inter Mache
NIESTETY
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wielka Pieniawa Polanica Zdrój NFZ

Post autor: Muzyczka »

Witam byłam dwa razy wielkiej pieniawie 2016 i 17 roku... Pierwszy raz byłam z funduszu drugi z ZUSu... Wszędzie są plusy i minusy i też dziękuję tobie za te słowa pozytywniejsze co poprzedni pan.. z każdym człowiekiem czy z personelem tam, idzie się dogadać jeśli nawet trzeba więcej jedzenia czy coś od pań sprzataczek zawsze można poprosić dogadać się.. jadę pobyt będę wspominała tam bardzo bardzo dobrze i nie mogę w tym momencie na nic narzekać bo trzeba umieć się znaleźć w nowym otoczeniu i starać się znaleźć plusy we wszystkim... Jeszcze raz bym to wróciła z wielką chęcią byłam w miesiącu październiku.... Pozdrawiam serdecznie....
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wielka Pieniawa Polanica Zdrój NFZ

Post autor: Felice »

Czyli jak wyczytuję z wypowiedzi zmiana właściciela nie wyszła Wielkiej Pieniawie na dobre. Tak właśnie jest jak prywatne spółki chcą tylko zarabiać. Wielka szkoda.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wielka Pieniawa Polanica Zdrój NFZ

Post autor: darek »

..Nie zgodze się z Twoją Opinią .
Wiadomym jest ,że kazdy kupujacy czy przejmujący jak nie ma..Haryzmy to.

Generalnie Najważniejszy jest czynnik Ludzki -jeżeli ZOSTANIE ODPOWIEDNIO doceniony to każdy bedzie miał Profity
My z urokliwych miejsc i rehabilitacji
..Administratorzy Zysk -Finansowy
Wiadomo aby osiągac Zysku Nalezy Zainwestować

Opinia moze i Słuszna -ale na jakiej podstawie została sporządzona Skala porównawcza ???

MAŁY PARK ZDROJOWY
mniejszy niż
Okna od roku Nie myte??

Pracuję w firmie ,która profesjonalnie zajmuje się Cleaningiem-sprzataniem NIKT nie pozwoli sobie na

oczywiscie porcje sa małe bo WSAD jest mały stawka jaka za pobyt płaci ZUS czy NFZ JEST NISKA
senssei
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 14 maja 2018 20:51
Staż sanatoryjny: 30

Re: Wielka Pieniawa Polanica Zdrój NFZ

Post autor: senssei »

Darku, nie byłem z ZUS. W piątek zachorowałem po południu, na lekarza musiałbym czekać do poniedziałku, bo jest godzinę w dni robocze. Pielęgniarka nie chciała wezwać lekarza dyżurnego, twierdząc że tylko wzywa jak ktoś np, straci przytomność..Pojechałem na SOR, dostałem zastrzyk, receptę. 1 raz w roku minimum jestem w sanatorium NFZ LUB ZUS nigdy nie było tak żle bym chciał komentować je na tym forum. Może to chwilowe problemy (a opisałem tylko ich najwyżej 50 procent) i spiętrzyły się podczas mojego pobytu...Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wielka Pieniawa Polanica Zdrój NFZ

Post autor: darek »

..... Nie wiem ,ale rzekomo coś było na rzeczy .
Pan poinformował ,że cos mu się zdarzyło -Kardiologcznie i zadzwonił wieczorem i pojawiła się siostra i po chwili lekarz dyzurny.

a tak na marginesie Gdzie i na jakim sorze przyjoł Cie Lekarz skoro jestes w Placówce która ma podpisany kontrakt z NFZ ?
z posiadanych informacji gdy jesteś w Szpitalu-Sanatorium BEZ SKIEROWANIA chyba nie masz Szans na wizyte w innej Placówce Medycznej -bezpłatnie
To tak na marginesie chyba ze masz Skierowanie
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wielka Pieniawa Polanica Zdrój NFZ

Post autor: Felice »

Na pobytach sanatoryjnych opieka lekarska dotyczy tylko zlecenia zabiegów i wizyt kontrolnych.
Opieka 24 godzinna na pobytach szpitalnych,o ZUS się nie wypowiadam bo nie wiem. Wtedy też nie można korzystać z wizyt w innych placówkach.
Awatar użytkownika
kamyk
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 16 sty 2018 14:04
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wielka Pieniawa Polanica Zdrój NFZ

Post autor: kamyk »

Dwie skrajne opinie o tym samym miejscu i znów stres mi się włączył przed wyjazdem.
ODPOWIEDZ