Granit - Szklarska Poręba

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
acomi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 19 maja 2018 19:05
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 4

Granit - Szklarska Poręba

Post autor: acomi »

Przekazuję świeże doznania po pobycie w Granicie. Od mego powrotu, nie minął nawet tydzień. Początek nie był zbyt obiecujący. Na poziomie recepcji, na szklanej witrynce, pysznił się wazon z gałązkami udekorowanymi bombkami choinkowymi. Tuż obok stała srebrna choineczka. Kwiecień i choinka? Nie da się ukryć, że na pierwszy rzut oka wiedziałam, iż czystość nie była najmocniejszą stroną tego sanatorium. Po zwróceniu uwagi sprzątaczce ozdoby bożonarodzeniowe zniknęły. Nie wiem jak na innych piętrach, ale na pierwszym sprzątaczka odkurzyła nasz pokój tylko jeden raz... raz na tydzień sprzątana była łazienka i ogarnianie kurzy. Natomiast wszystkich kuracjuszy irytowała pewna kelnerka. O ile inne były miłe i uśmiechnięte, o tyle wspomniana dziewczyna była dość nieżyczliwa ( lekko ujmując) Na dodatek chodziła przez cały tydzień w spódniczce utytłanej w białe plamy. Podejrzewaliśmy, że po prostu wyciera o nią ręce.
Nie polecam zakwaterowania na pierwszym piętrze. O ile w miesiącach letnich, gdy będzie gorąco, to piętro będzie dawało przyjemny chłodek, o tyle po sezonie grzewczym w pokojach jest zimno i wilgotno.
Rehabilitanci byli dość przyjemni, choć oczywiście z wyjątkami, ale przecież jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Kawiarenka była otwierana po 18-tej, ale i tak zapełniała się dopiero przed 21. Serwowała cienkie drinki i inne napoje.Niestety przez cały turnus puszczana była ta sama lista piosenek, co w gruncie rzeczy było dość denerwujące.
Wifi dostępne jedynie na piątym piętrze.
Dobrze, że piękne widoki i śliczna pogoda wynagradzała wszystkie niedogodności. :roll:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14403
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Granit - Szklarska Poręba

Post autor: GIENIA »

Na temat zabiegów napisz coś ;) zadowolona z nich jesteś ?

Chcesz , to poznaj moją opinię :)

viewtopic.php?f=3&t=16588
Awatar użytkownika
acomi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 19 maja 2018 19:05
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Granit - Szklarska Poręba

Post autor: acomi »

Dziękuję za link.Twoją opinię przeczytałam, jestem pełna podziwu, za tak wyczerpującą ocenę. W większości się z nią zgadzam. W kwestii lekarza... nie mogę narzekać, bo podobno inni mieli gorzej. Miałam szczęście, bo dostałam takie zabiegi na jakich najbardziej mi zależało, choć w trakcie musiałam prądy zmienić na magnetronik. Zdziwiło mnie końcowe podsumowanie mego leczenia, bo jak powiedziałam, że bolą mnie kolana, to pan doktor kazał mi schudnąć, co mnie niezmiernie zaskoczyło, gdyż należę do osób szczupłych.
Chciałabym z tego oto miejsca pochwalić panią Martę, która prowadziła z nami ćwiczenia grupowe i kijki. Ćwiczenia były bardzo urozmaicone, a pani Marta zawsze uśmiechnięta i wyrozumiała. Co prawda, aby na kijkach dotrzymać jej kroku, trzeba było wykazać się dobrą kondycją,
Poza tym była tam jedna ciemnowłosa rehabilitantka, która na wszystkich krzyczała, ale nie pamiętam jej imienia. Co do masażystów, w moim przypadku również się zmieniali.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14403
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Granit - Szklarska Poręba

Post autor: GIENIA »

Ocena innej kuracjuszki :D

viewtopic.php?f=3&t=12697&start=20
Awatar użytkownika
acomi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 19 maja 2018 19:05
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Granit - Szklarska Poręba

Post autor: acomi »

Jeszcze raz dziękuję za link. Muszę dodać, iż na samym początku turnusu przedstawiono nam panią Dyrektor, więc chyba idzie ku lepszemu :D A ta rehabilitantka, która krzyczała w 2017, to podejrzewam, że ciągle jest ta sama. :?
jarko666
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 117
Na forum od: 22 sty 2017 14:07
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Granit - Szklarska Poręba

Post autor: jarko666 »

Jadę niebawem i już się piszę do Marty na kijki. Pamiętam ją jak była na recepcji , bardzo sympatyczna wiecznie uśmiechnięta dziewczyna. Mieszkałem na drugim piętrze, dobre miejsce , blisko do kawiarenki i do tylnego wyjścia :lol: daleko od pielęgniarek :lol: Pokój miałem trzy osobowy, ale bywał 15 osobowy :lol: ogólnie pobyt wspominam miło, choć to był srodek zimy ,towarzystwo było super :)
Awatar użytkownika
acomi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 19 maja 2018 19:05
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Granit - Szklarska Poręba

Post autor: acomi »

Jak widzę tyle uśmiechniętych emotikonek, to wnioskuję, że jesteś bardzo pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem :P Tak trzymaj :D
jarko666
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 117
Na forum od: 22 sty 2017 14:07
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Granit - Szklarska Poręba

Post autor: jarko666 »

To było moje pierwsze sanatorium . Z kolegami z pokoju spotykamy się kilka razy w roku choć mieszkamy od siebie po 300 km. Następne spotkanie na początku lipca w Piaskach koło Krynicy Morskiej. Będzie wesoło :lol: .Jeżeli chodzi o Granit to trafiliśmy na obsługę praktykantek . Jak stary dupek miałby nie być zadowolony, jak koło niego chodzą 20-stki :oops: :lol: . CZarna była spokojna widocznie mąż sie w tym okresie starał ;) . Marta miła do bólu .Pani dyrektor nas przywitała. Tylko Jurek na basenie trochę przegiął w stosunku do jednej pani ( nie potrafiła wykonać jego poleceń ) , a podobno trep na emeryturze. Powiedziałem mu że to nie wojsko , a nawet gdyby było, to niech się wyluzuje, bo cała grupa napisze na niego skargę i po premii. Troche skakał ale co mi tam ,to są mali ludzie. Do miasta jeżdziliśmy samochodami ,wszyscy zmotoryzowani. Nikt się nie czepiał jak posiedzieliśmy trochę po 22 , oby tylko grzecznie. Zabiegi miałem takie o jakie poprosiłem. Jedzenie w miarę oki. Kurz w pokoju mi nie przeszkadzał ,na kombajnie się bardziej kurzy :lol: Czego więcej chcieć. :?: A teraz gdyby nawet coś było nie tak z towarzystwem , to zawsze można pochodzić po górach , pogrilować na dolnym parkingu, wypić piwko lub coś mocniejszego , zdobyć wreszcie najpiękniejszą w tej okolicy :lol: (Szrenicę ). W niedzielę można wybyć się do Karpacza , na termy do Cieplic , lub na plażę do Czech. Na pewno nie będę się nudził :)
Awatar użytkownika
acomi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 19 maja 2018 19:05
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Granit - Szklarska Poręba

Post autor: acomi »

Pozwolisz, że jako Nowy Kuracjusz, spytam Cię o to, ile tak wyczerpujących postów trzeba napisać, by zostać Bardzo Pomocnym Kuracjuszem :roll: A może są inne sposoby ? ;)
Zazdroszczę Tobie jednego, tych przyjaźni trwających bez względu na odległość... ech... ja niestety nie miałam takiego szczęścia :-(
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Granit - Szklarska Poręba

Post autor: Dzia_dek »

Acomi ponieważ zaglądam do Twojego tematu o "Granicie" (dzięki za opinię),
to pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje zapytanie linkiem, który masz niżej:
Tam znajdziesz odpowiedź na temat tzw. rang forumowiczów.
viewtopic.php?f=12&t=3915#p26766
acomi pisze: (...) ile tak wyczerpujących postów trzeba napisać, by zostać Bardzo Pomocnym Kuracjuszem :roll: A może są inne sposoby ? ;) (...)
p.s. 1. posty nie muszą być, aż tak bardzo wyczerpujące. ;) :lol:
p.s. 2. innych sposobów nie znamy ;) :lol: :lol:
ODPOWIEDZ